Інтеграція України в ЄС – піднесення чи занепад вітчизняної економіки?

17 квітня 2014 року
Інтеграція України в ЄС – піднесення чи занепад вітчизняної економіки?
   Фінансові та економічні аспекти євроінтеграції України обговорювалися під час зустрічі з завідувачем кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України, доктором наук з державного управління, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Іваном Розпутенком в форматі міжрегіональної веб-конференції «Фінансово-економічні механізми європейської інтеграції України». Захід проведений 17 квітня 2014 р. Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації, Товариством «Український Народний Дім в Чернівцях» та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності». Участь у дискусії мали змогу взяти представники громадськості, науковці, державні службовці Чернігова, Чернівців, Запоріжжя, Луцька, Херсона.

  «Інтеграційні процеси – це процеси, що завжди охоплювали будь-яку частину населення в будь-якій країні. Ігнорувати їх – означає залишитися на узбіччі цивілізаційного розвитку, – зауважив Іван Розпутенко. – Серед сильних сторін України в процесі інтеграції є насамперед ціннісно-ментальні аргументи – географія, історія, культура, традиції та релігія. В політичній складовій перевага належить багатовекторності відносин України зі світом, важливим аспектом яких є визначення вигідних для України напрямків співпраці з іншими країнами. Водночас, ключову роль повинна відігравати така характеристика, як інтеграція українця в Україну, тобто подолання залишків неоколоніалізму, що існує в соціальній, гуманітарній та інших сферах».

  На думку експерта, – Україна – країна найбільш нереалізованого потенціалу. Маючи вдале географічне положення, висококваліфіковану роботу силу, необхідну науково-технічну базу, наша держава до цього часу не виробила чіткої стратегії розвитку, її політичний істеблішмент слабкий, наявна структурна недосконалість, технологічне відставання. Соціальний розвиток держави спрямований на вирішення проблем людей старшого віку, в той час як молодь змушена займатись заробітчанством заради виживання.

  21 березня у Брюсселі відбулося підписання політичної частини Угоди прем’єр-міністром України та лідерами усіх 28 країн-членів ЄС. Якщо влітку буде підписана економічна складова, то перед Україною відкриються нові можливості, а також і нові виклики. Зокрема, це збільшення інвестицій в країну, поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі, можливість безмитного експорту українських товарів до ЄС, посилення прав споживачів тощо. Серед ризиків – виснажлива стандартизація (вимоги до товарів в ЄС та Україні мають бути однаковими), складнощі адаптації української економіки, нежиттєздатність слабких галузей виробництва (застарілі технології) та інші проблеми. Але, не пройшовши цей шлях та не провівши необхідні внутрішні реформи, Україна ризикує залишитись сировинним придатком ЄС.

 

 

Час оприлюднення: 17 квітня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052