Презентовано ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини

7 жовтня 2014 року
Презентовано ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини

Презентація фотоальбому «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія» відбулася в Чернігові в прес-клубі «Ділове слово» 7 жовтня 2014 р. З учасниками зустрічі спілкувалися автори видання – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир Бойко; спеціаліст Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров; директор ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко.

«Відзначення 70-річчя створення Чернігівської області або 200-річчя виникнення губернії, як і святкування інших подібних «річч» є абсурдним, – вважає Володимир Бойко. – У першому випадку йшлося про утворення адміністративно-територіальної структури, яка стала інструментом радянської держави для організації Голодомору 1932 – 1933 рр., а в другому – про російську імперську уніфікацію державного управління на українських землях, що завершила процес ліквідації козацької державності».

Натомість автори альбому пропонують шукати ціннісні орієнтири, які б підкреслювали своєрідність України в цілому та Чернігівщини зокрема. Вочевидь, вони мають бути більш значущими, масштабнішими, сакральнішими, ніж попередні радянські. А ще природними, зрозумілими й такими, що містять потужний об`єднавчий чинник. Звісно, йдеться не про історію як таку, а про історичну пам`ять, яка б спиралася на дослідження та науково обґрунтовані висновки.

Саме з цієї точки зору і добирався матеріал, що увійшов до фотоальбому. Його унікальність та цінність полягає і в тому, що це перше на теренах України видання, де історія владних інституцій представлена за перевагою саме ілюстративного матеріалу, який супроводжується мінімумом необхідного тексту. При цьому потенційні читачі на сторінках альбому побачать значну частину лише нещодавно оприлюднених зображень атрибутів влади, документів владних установ, портретів адміністраторів Чернігово-Сіверщини.

Фотоальбом містить матеріали про те, як виникло державне управління на теренах Чернігово-Сіверщини; які території в різні часи належали до неї; як взаємодіяли між собою органи державної влади та самоврядування; як діяла адміністративно-територіальна структура; якою була правова основа на різних етапах розвитку і на що варто звернути увагу тепер; які з відомих історичних постатей керували цією історичною землею і як склалися їхні подальші долі…

Робота над фотоальбомом тривала майже два з половиною роки. Як відзначили учасники засідання, видання вийшло яскравим і змістовно, і ззовні. Воно, безперечно, стане цінним подарунком як для фахівців, так і шанувальників історії рідного краю.

Електронна версія видання є доступною для ознайомлення за посиланням: http://siver.pp.ua/biblioteka.

***

В Чернігові пройшов семінар з питань доступу до публічної інформації

Семінар з питань доступу до публічної інформації для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області відбувся 7 жовтня 2014 р. Захід організований та проведений Харківською правозахисною групою спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Модераторами заходу виступили експерт Харківської захисної групи Олександр Павліченко та юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

«Право на інформацію – одне з основних прав та ознак демократичного суспільства. Ефективність практичного застосування законодавства про доступ до публічної інформації має стати одним з інструментів на шляху подолання закритих, корумпованих суспільних відносин в сучасній Україні», – наголосив Олександр Павліченко.

В ході зустрічі обговорювалися поняття публічної інформації, міжнародні стандарти та питання європейської практики реалізації прав на доступ до інформації. Учасники семінару звернули увагу на такі суперечливі положення вітчизняного інформаційного законодавства, як: співвідношення закону про доступ до публічної інформації із законами про захист персональних даних, звернення громадян; відносини щодо інформації з обмеженим доступом; відмова у наданні інформації та відповідальність за ненадання інформації.

Подальша дискусія підтвердила наявність інших проблемних зон застосування Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію». Сюди відносяться вимоги щодо оприлюднення проектів рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; можливості надання оплатної та безоплатної відповіді на запити та питання про те, що є суспільно значимою інформацією. Наприкінці семінару його учасники підготували ряд пропозицій щодо вдосконалення українського інформаційного законодавства.

***

Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні

Черговий семінар для спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель за бюджетні кошти проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення з 7 по 10 жовтня 2014 р. У відкритті заходу взяли участь начальник управління з питань розвитку реального сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Микола Силенко та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Під час занять увага фахівців звертатиметься на основні зміни які вносились в даній сфері впродовж року, положення нормативно-правової бази щодо державних закупівель в Україні (ЗУ «Про здійснення державних закупівель» та ін.); основні положення та функції комітету з конкурсних торгів, перелік документів та строки оприлюднення інформації щодо закупівель на відповідному веб-порталі. Учасники навчання опрацьовуватимуть особливості закупівель за рамковими угодами; засади планування закупівель (визначення потреби, порядок складання річного плану закупівель), визначення предмета та вибір процедури закупівлі. Також мова йтиме про організацію та проведення відкритих торгів, двоступеневих торгів; організацію та проведення попередньої кваліфікації учасників, запиту цінових пропозицій та порядок оскарження процедур закупівель.

Спеціалісти розглядатимуть порядок підготовки документації конкурсних торгів; розкриття, оцінка та порівняння пропозицій конкурсних торгів; специфіка укладання договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; порядок звітності щодо здійснення державних закупівель. Крім того розглядатимуться питання відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; державного регулювання, контролю у сфері закупівель та типові порушення під час проведення процедур державних закупівель.

Під час практичних занять слухачі опановуватимуть засади проведення процедури закупівлі товарів, робіт чи послуг та оформлення необхідної документації. По завершенню навчання його учасники пройдуть тестування на предмет засвоєння отриманих знань у сфері здійснення державних закупівель.

Час оприлюднення: 7 жовтня 2014 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052