Державний менеджмент в контексті реалізації адміністративної реформи

14 жовтня 2014 року
Державний менеджментв контексті реалізації адміністративної реформи

Тематичний короткотерміновий семінар з питань державного менеджменту організовано в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Участь у семінарі беруть заступники голів районних рад, секретарі міських рад міст обласного значення.

14 жовтня в форматі «круглого столу» за темою «Європейський шлях розвитку України: реформа системи місцевого самоврядування» відбулася зустріч представників місцевого самоврядування з головою обласної ради Миколою Звєрєвим. Керівник представницької влади області детально зупинився на завданнях та напрямках запровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, зокрема, нагадавши, що Чернігівська область стала пілотною в реалізації цих заходів. Проте необхідною умовою для здійснення запланованих намірів є активна участь територіальних громад у відстоюванні власних інтересів перед центральною владою та розробці проектів щодо залучення додаткових коштів на розвиток інфраструктури, соціальної сфери та створення нових робочих місць.

Для учасників семінару також заплановано ознайомлення з правовими засадами діяльності органів місцевого самоврядування змінами в земельному законодавстві; законодавчим супроводом щодо будівельного контролю; порядком прийняття та набрання чинності нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування; практичним застосуванням Закону України «Про очищення влади» принципами формування громадсько-політичної думки в громаді та ін.

***

Професійна программа підвищення кваліфікації секретарівсільских, селищних рад (друга сесія)

Навчання секретарів сільських, селищних рад за напрямом 1501 «Державне управління» проводиться Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 14 по 16 жовтня 2014 р.

Тематика навчання охоплюватиме питання децентралізації державної влади (реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади в Україні); структури та компетенції органів державного управління на території (взаємодія органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, делеговані повноваження); детінізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення; ролі держави та її провідних інституцій у забезпеченні охорони дитинства.

Учасники навчання ознайомляться з організацією роботи зі зверненнями громадян; правовим регулюванням діловодства та архівної справи (складання номенклатури та формування справ); військовим обліком військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування; дізнаються про стан призначення державних соціальних допомог у Чернігівській області (оформлення субсидій) та останні зміни в законодавстві щодо регулювання земельних відносин.

Також секретарі продовжать опрацьовувати порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (робота з єдиними та державними реєстрами); правові засади державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до положень сімейного законодавства; державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Під час практичних занять слухачі опрацьовуватимуть ведення погосподарського обліку в сільських і селищних радах та опановуватимуть можливості пошукових систем мережі Інтернет та електронної пошти. Завершиться навчання комп’ютерним тестуванням, після якого секретарі отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 14 жовтня 2014 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052