Про реформу територіальної організації влади: семінар у Козельці

18 лютого 2015 року
Про реформу територіальної організації влади: семінар у Козельці

П`ятий семінар на тему «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 18 лютого у Козельці. В його робті взяли участь всі голови територіальних громад району. Розглядалися три блоки питань: підходи до реформування місцевого самоврядування в Україні, зміни, що були внесені до Бюджетного та Податкового кодексів України, основні положення Закону України «Про співробітництво територіальних громад» та проекту Закону «Про добровільне об`єднання територіальних громад».

Викладачі-експерти (директор Центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко та консультант з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку України Юрій Вдовенко) звернули увагу слухачів на причини змін в організації влади, що мають статися в державі, та проблемні моменти, що виникають: відсутність необхідної кількості вже розроблених нормативно-правових документів, неузгодженість низки новацій із діючими положеннями, що вимагає їхнього перегляду. Учасники семінару цікавилися можливостями ресурсного забезпечення реформ, критерями, що висуватимуться під час створення нових адміністративно-територіальних одиниць, особливостями їхнього фінансування, повноваженнями, передбаченими новою посадою – старости.

Сільські та селищні голови Козелеччини висловили сподівання на прозорість, зрозумілість та виваженість майбутньої методики формування спроможних територіальних громад, максимального врахування під час необхідних змін інтересів місцевих мешканців.

Час оприлюднення: 18 лютого 2015 року.

Виконавець:Чабак Л.А.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

***

«Нове антикорупційне законодавство»

семінар під такою назвою 18 лютого провів Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у Корюківському районі. У відкритті семінару-тренінгу взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Олексій Мірошніченко та заступник голови районної ради Володимир Мартинович.

Під час семінару його учасники, а це державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування Корюківського району мали змогу визначали корупціогенні чинники, корупційні ризики, потенційний і реальний конфлікт інтересів при виконанні представницьких чи службових повноважень. Слухачі ознайомилися із засадами державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017 роки; змінами у законодавстві щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб, включаючи публічних діячів-отримувачів кінцевої вигоди. Також було розглянуто правові основи організації та діяльності Національного антикорупційного бюро, правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні та превентивні антикорупційні механізми.

Провів семінар-тренінг Віктор Філіпповський – член Експертно-консультативної ради при Національному агентстві з питань державної служби України, експерт групи «Реформа публічної адміністрації», громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», член ради ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», доцент, кандидат економічних наук.

Час оприлюднення: 18 січня 2015 року.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052