«Україна в роки Другої світової війни», «Архіви окупації. 1941-1944», «Пам’ять серця», «Чернігівщина у вогні», – ці та інші видання представлені на виставці «До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». У презентованих книгах представлений загальний перебіг військових дій на території України, історія партизанського, українського національно-визвольного руху, трагічні сторінки окупаційного режиму та ін.

Друга світова війна стала однією з найбільших трагедій для українського народу. Під час військових дій було вбито, загинуло у полоні або зникло безвісти 3-4 млн. військових, підпільників та цивільних, 4-5 млн мирних жителів загинули через терор та голод під час окупації, більше 2 млн. чоловік було вивезено до Німеччини на примусову працю.

Цього року Україна вперше долучається до європейської традиції відзначення 8 та 9 травня в дусі пам’яті та примирення, вшановуючи пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом та безневинно загиблих під час найкривавішого конфлікту в історії людства.

Час оприлюднення 8 травня 2015 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052