Професійна програма підвищення кваліфікації землевпорядників сільських, селищних рад

За професійною програмою підвищення кваліфікації в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації 15 червня розпочалося навчання землевпорядників сільських, селищних рад (2 сесія). У відкритті взяли участь заступник начальника управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Ігор Пузан та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Впродовж наступних п’ятьох днів землевпорядники дізнаються про особливості реалізації законів України «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад»; дії місцевої влади у розвитку сільської місцевості в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС; особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та методи забезпечення додержання органами влади, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України. Під час окремої тематичної зустрічі учасники заходу дізнаються про консолідуючу роль Конституції у розвитку в Україні громадянського суспільства.

Програмою навчання передбачено розгляд таких питань, як ведення Державного земельного кадастру; ринкові складові механізму приватизації земельних ділянок шляхом укладання цивільно-правових угод методичні засади складання проектів формування землеволодінь та землекористувань; порядок надання земельних ділянок учасникам АТО; оренда земель як важлива складова розвитку земельних відносин і соціального захисту селян та створення громадських пасовищ; державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Землевпорядники опрацьовуватимуть особливості визначення форм власності та механізми реалізації права власності на землю громадянами; методику нормативної грошової оцінки земель, правові засади проведення оцінки земель та процедури затвердження і оприлюднення оцінки земель. Також вони дізнаються про способи врегулювання конфлікту інтересів при здійсненні повноважень посадовими особами органів місцевого самоврядування та заходи запобігання та протидії корупції в сфері регулювання земельних відносин. У серії практичних занять землевпорядники опановуватимуть можливості комунікацій та сучасних комп’ютерних технологій у діяльності органів місцевого самоврядування.

Завершиться навчання перевіркою отриманих знань за допомогою комп’ютерного тестування, після чого землевпорядники отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 15 червня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

«Кращий державний службовець»

В рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 15 – 16 червня проходить тематичний короткотерміновий семінар для учасників ІІ туру цього конкурсу. Про його цьогорічні умови учасникам заходу розповіли начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Дубок та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Державні службовці ознайомляться з процесами децентралізації державної влади, реформування місцевого самоврядування, територіальної організації влади в Україні; дізнаються про засади комунікативної компетентності та професійно-етичні вимоги до поведінки представників органів державної влади. Також розглядатимуться положення антикорупційного законодавства України та забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі.

Під час практичних занять учасники семінару покращуватимуть свої знання з усного та писемного ділового мовлення; опрацьовуватимуть пошук та збір інформації в мережі Інтернет, методики обробки, візуалізації інформації; підготовки презентації та звіту.

Час оприлюднення: 15 червня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052