«Обговорення Проекту Концепції Державної цільової економічної програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури на період до 2020 року»

29 жовтня 2015 року у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади в он-лайн режимі через відеопортал YouТube відбудбулась експертна зустріч на тему: «Обговорення Проекту Концепції Державної цільової економічної програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури на період до 2020 року». Представники Чернігівської ОДА та громадськості мали можливість поспілкуватися з заступником Міністра освіти і науки Стріхою Максимом Віталійовичем. Окрім Чернігова, в обговоренні взяли участь представники обласних адміністрацій та громадських об’єднань з Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави та Харкова.

Під час зустрічі мова велась про сучасну ситуація у сфері створення та розвитку інноваційної інфраструктури, розвиток національної інноваційної інфраструктури, основні цілі та завдання діяльності її об’єктів, форми державної підтримки, джерела та порядок їх надання. Також змова йшла про розробку систем класифікації та державної акредитації для підтвердження рівня компетентності і відповідності діяльності об’єктів інноваційної інфраструктури заявленим цілям.

У подальшій дискусії представників регіонів цікавили питання підвищення ефективності системи державного регулювання діяльності нових форм інноваційної інфраструктури, забезпечення розвитку мережі нових елементів інноваційної інфраструктури (інноваційних центрів, центрів трансферу технологій, наукових парків, індустріальних парків, регіональних інноваційних кластерів, інноваційних бізнес-інкубаторів, банків технологічної інформації), збільшення частки інноваційної продукції в загальному обсязі реалізованої продукції. Обговорювались питання підвищення конкурентоспроможності економіки, зростання чисельності зайнятих в інноваційній сфері, а також збереження і розвиток науково-технічного потенціалу, інтелектуального капіталу країни в інтересах суспільства.

Час оприлюднення: 29 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Забезпечення ефективності запобігання корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

Тематичний короткотерміновий семінар з питань запобігання корупції пройшов у Центрі перепідготовки та підвищення 22 жовтня 2015 р. Захід був призначений для керівників та спеціалістів Управлінь Державної казначейської служби України у Чернігівській області.

Присутні на семінарі звернули увагу на соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні та світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; опрацьовували основні положення ЗУ «Про запобігання корупції». Також увага слухачів зверталася на психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та питання етики державного службовця. По завершенню навчання його учасники пройшли тестування та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації

Час оприлюднення: 22 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Питання безпеки в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Тематичний короткотерміновий семінар для державних службовців структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій відбувся в Центрі перепідготовки 21 жовтня 2015 р.

Учасники заходу  розглянули зміни до Конституції України в частині децентралізації (нові переваги та виклики) та засади Антикорупційної політики як основного напряму державної політики національної безпеки України.

Окрім цього, були висвітлені загальні засади протидії інформаційній агресії та побудови комунікацій з громадськістю в умовах інформаційної війни; загальні вимоги та організаційні засади забезпечення захисту державних інформаційних ресурсів або інформації, вимога щодо захисту якої установлена законом в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах та основні напрямки діяльності місцевих органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту.

Час оприлюднення: 22 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Виїзні-семінари тренінги у Прилуках і Талалаївці

проведені Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 21 жовтня 2015 р. Семінар «Основи стратегічного планування розвитку територій та проектного менеджменту» призначався для посадових осіб місцевого самоврядування, інших категорій слухачів за визначенням Прилуцької міської ради. Учасники заходу мали змогу ознайомитися з питаннями розвитку ресурсної бази органів місцевого самоврядування в рамках співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями; особливостями планування проекту (основи проектного менеджменту) та  актуальними на теперішній час конкурсами проектів. Також йшлося про шляхи залучення фінансування до проектів енергозбереження та енергоефективності.

В Талалаївці відбувся семінар «Очікуваний вплив асоціації України з Європейським Союзом на агропромисловий комплекс Чернігівської області».  Посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці місцевих органів виконавчої влади, місцеві аграрії звернули увагу на положення Угоди про асоціацію з ЄС з огляду на сільськогосподарські аспекти; пов’язані з цим виклики, загрози та можливості для дрібних сільгоспвиробників. Присутні на семінарі отримали також практичні поради щодо дій місцевої влади у розвитку села та як діяти в нових умовах дрібним сільгоспвиробникам.

Час оприлюднення: 21 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Роль та місце служби персоналу в апаратах управлінь Пенсійного фонду України в області

Тематичний короткотерміновий семінар з питань діяльності служби персоналу проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 19 по 22 жовтня 2015 р. Навчання призначене для головних спеціалістів підвідомчих управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області. Участь у відкритті заходу взяли начальник відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Надія Веселова та інспектор відділу персоналу Тетяна Смірнова, які ознайомили присутніх з основними напрямками роботи кадрових служб управлінь Пенсійного фонду України в області.

Фахівці кадрових служб дізнаються про перспективи розвитку законодавства про державну службу; розглянуть зміни в КЗпП України та вимоги трудового законодавства в діяльності виконавчої влади; положення ЗУ «Про запобігання корупції», «Про очищення влади» та проведення спецперевірки в органах ПФУ в області. Окрім цього, вони ознайомляться з головними історичними етапами державного будівництва в Україні; вимогами до мовних засобів ділового спілкування та культурою мистецтва мовлення; засадами етики державних службовців та ознаками синдрому професійного вигорання.

Учасники семінару опрацьовуватимуть застосування єдиної державної комп’ютерної системи “Кадри”; ознайомляться з практикою роботи з кадрами та веденням кадрового діловодства в Управлінні ПФУ в м. Чернігові. Також вони матимуть нагоду обмінятися власним досвідом роботи під час «круглого столу» з питань державної служби та трудового законодавства.

Час оприлюднення: 20 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Окремі питання організації службової діяльності

Тематичний короткотерміновий семінар, присвячений аспектам організації службової діяльності, триває в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 19 по 23 жовтня 2015 р. Участь у відкритті заходу взяв директор Центру Володимир Бойко.

Курс навчання, призначений для учасників антитерористичної операції, складається із серії практичних занять та тренінгів, під час яких вони опановуватимуть психологію ділового спілкування, правила активного слухання в процесі комунікації; методи та шляхи формування позитивного мислення, вирішення конфліктів та подолання стресу.

Слухачі опрацьовуватимуть засади ділової риторики, принципи мовного впливу та особливості писемного ділового українського мовлення. Окрім цього, вони дізнаються про можливості застосування сучасних інформаційних технологій в службовій діяльності. Завершиться навчання комп’ютерним тестуванням, за результатами якого учасники навчання отримають відповідні сертифікати.

Час оприлюднення: 20 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Про перспективи та виклики для вітчизняного агарного сектору в умовах асоціації з ЄС говорили у Прилуках

Виїзний семінар-тренінг «Очікуваний вплив асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий комплекс Чернігівської області» проходив у приміщенні Прилуцької райдержадміністрації 16 жовтня 2015 року.

Учасники семінару: посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці,представники громад Прилуччини спілкувалися з приводу можливостей, які відкриває Угода про асоціацію з ЄС для розвитку сільського господарства в Україні, пов’язані з цим перспективи та виклики для дрібних сільгоспвиробників. Також вони отримали практичні поради щодо реалізації власних ініціатив, дій місцевої влади у розвитку села, розвитку дрібного підприємництва, кооперації, органічного землеробства, сільського туризму, заняття перспективними видами рослинництва, тваринництва тощо.

Під час заходу було зроблено наголос на активізації саме власних ініціатив, пошуку нових форм господарювання та зайнятості в сільській місцевості.

Проводив семінар-тренінг Михайло Селінний – завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки Навчально-наукового інституту управління та адміністрування Чернігівського національного технологічного університету, кандидат економічних наук.

Час оприлюднення: 16 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

«Повернення в Царгород» – як ключ до розуміння справжнього місця України в Європі та світі

Про контроверсійність тисячолітнього періоду відносин України та Сходу, перебіг політичних та військових протистоянь, дипломатичних відносин, релігійні та культурні впливи йшлося під час презентації книги «Повернення в Царгород» (бібліотека газети «День») за участю упорядника Ігоря Сюндюкова. Захід проходив 16 жовтня 2015 р. в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

«В політичних, військових двобоях перемагає лише та нація, яка осягає своє коріння, свою ідентичність, сенс свого існування та послання попередніх поколінь, – зауважив Ігор Сюндюков. – Тому мета книги – реконструкція, відновлення, відстоювання нашої національної ідентичності. Це підтвердження фактами того, що Україна народилася не 24 роки тому. На жаль, розуміння нашого коріння, нашої ідентичності та національної духовної сутності сьогодні заслабке або відсутнє взагалі.

Тисячолітня історія України не може бути повною мірою зрозуміла без розуміння найтісніших зв’язків Київської Русі та Візантійської імперії, зв’язків, які не можна однозначно подати в чорно-білих тонах. З Візантії до нас прийшло християнство, мистецтво спорудження соборів, писання ікон, фресок, літописання. Наші давньоруські попередники виявились гарними учнями, які не мали комплексу меншовартості по відношенню до своїх вчителів-візантійців.

Загалом наша книга вписується в концепцію газети «День», а саме – створювати, розвивати і виховувати в Україні новий тип читача та новий тип громадянина, який розуміє, що за ним стоїть тисячолітня історія України, а українці – велика європейська нація. Прочитання цієї книги в контексті сучасних подій на Сході України дасть змогу зрозуміти, що і як треба захищати і саме головне – знати свою історію. Своєю книгою ми відчиняємо двері для всіх допитливих, хто прагне знати свою історію».

В подальшій дискусії учасники заходу, а це – провідні історики, публіцисти, філософи, викладачі чернігівських вузів, аспіранти говорили про необхідність дослідження процесу формування Української держави, її культурної та релігійної складової саме крізь призму стосунків з найближчими сусідами. Звернення до історії відносин України зі світом Візантії, Криму та Османської імперії означає не лише повернення до джерел нашої ідентичності та місця в Європі, а й повернення тієї історії, яку у нас фактично вкрали, лишивши роль пасивного та другорядного об’єкта в цивілізаційних процесах.

Час оприлюднення: 16 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

«Обговорення Концепції реформування аграрної науки на основі інноваційної моделі»

Про розробку та впровадження нової Концепції реформування аграрної науки на основі інноваційної моделі йшлося під час експертної зустрічі з представниками Міністерства інформаційної політики України, що відбулася 15 жовтня 2015 р. В режимі веб-зв’язку на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів представники Чернігівської ОДА та громадськості мали можливість поспілкуватися з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Володимиром Лапою. Окрім Чернігова, в обговоренні взяли участь представники обласних адміністрацій та громадських об’єднань з Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави та Харкова.

Під час зустрічі мова велась про роботу експертної ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства, яка пропонує шляхи реформування аграрної науки в Україні, а саме удосконалення системи управління аграрною наукою та підходів до формування пріоритетних напрямів досліджень та їх фінансування, що сприятиме  підвищенню інноваційного потенціалу аграрної науки, переходу до фінансування науково-технічних розробок переважно за результатами проведення відкритих конкурсів інноваційних проектів, поліпшенню взаємодії між науковими установами та агробізнесом, іншими зацікавленими сторонами

У подальшій дискусії представників регіонів цікавили питання оптимізації структури аграрної науки та чисельності працівників наукових установ, оновлення змісту наукових досліджень і розробок з урахуванням забезпечення продовольчої і економічної безпеки держави та сталого аграрного виробництва, фінансування прикладних досліджень приватними структурами, оновлення матеріально-технічної бази наукових установ.

Учасники зустрічі погодилися в необхідності удосконалення інструментів державної підтримки інноваційної діяльності у аграрній галузі, а також в оптимізації видатків з державного бюджету на аграрну науку та забезпечення їх ефективного використання.

Соціальний супровід сімей опікунів, піклувальників, соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

Тематичний короткотерміновий семінар для спеціалістів районних та міських Чернігова, Ніжина, Прилук центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходить в Центрі перепідготовки та підвищення 15-16 жовтня 2015 р. У відкритті заходу взяли участь директор Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот та заступник директора Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт. У своїх виступах вони охарактеризували наявний стан, проблеми та перспективи розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Учасники семінару розглянуть актуальні аспекти діяльності служб у справах дітей, щодо функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; нормативно-правове регулювання питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Під час практичних занять та тренінгів фахівці служб опрацьовуватимуть особливості роботи соціальних працівників з дітьми підліткового віку; підходи до налагодження спілкування з дитиною (покарання «за» і «проти») та шукатимуть шляхи підвищення ефективності здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Також в рамках зазначеного навчання відбудеться тематична зустріч «Застосування новел антикорупційного законодавства як необхідний чинник до зростання доброчесності», яку проведе Сергій Гула – аналітик Transparency International Україна, член Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України, адвокат.

Час оприлюднення: 15 жовтня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052