Бути соціально активним  економічно вигідно для громади

Яким чином пристосувати німецьку дійсність до сучасних українських реалій, як реально покращувати добробут громад, не чекаючи коштів від держави, – про ці та інші питання йшлося під час зустрічі за результатами освітньо-інформаційної поїздки делегації у складі десяти голів територіальних громад Чернігівщини до м. Дінкельсбюль (Німеччина, Баварія). Захід відбувся у прес-клубі «Ділове слово» 22 грудня 2015 р.

По свої враження розповідали: Оксана Трикашна – Горбівський сільський голова Куликівського району; Анатолій Бондаренко – Тихоновицький сільський голова Щорського району; Олександр Красківський – Замглайський селищний голова Ріпкинського району та Володимир Бойко – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Насамперед учасники візиту звернули увагу на те, що сьогоднішні успіхи німецьких громад – це результат роботи багатьох поколінь керівників та самих мешканців містечок та сіл. Соціальна активність є нормою життя для більшості німців, при грамотній організації та роботі кожного з них в своєму сегменті можна досягти великих успіхів не чекаючи вказівок згори.

Голови громад Чернігівщини розповіли про організацію добровільної пожежної команди в Дінкельсбюлі, медичне забезпечення, збір та утилізацію сміття та інше. Окрім цього, мешканці територіальних громад Німеччини дуже шанують власну історію, зберігаючи колорит та вигляд своїх осель такими, якими вони були сотні років тому. Саме тому Дінкельсбюль минулого року визнаний найпривабливішим серед історичних міст Німеччини.

Ще однією важливою складовою німецького успіху є сталий розвиток. Працюючи сьогодні, німці думають про завтрашній день, закладають інвестиції на 15 – 20 років вперед, тим самим турбуючись про своїх нащадків.

Час оприлюднення: 22 грудня 2015 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052