Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні

Навчання з питань проведення державних закупівель проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 15 по 18 березня 2016 р. Фахівці, відповідальні за проведення державних закупівель, розглянуть складові системи функціонування державних закупівель в Україні; основні положення ЗУ «Про здійснення державних закупівель»; повноваження, функції та склад комітету з конкурсних торгів; організацію, проведення відкритих та двоступеневих торгів. Увага присутніх звертатиметься на теоретичні та практичні аспекти електронних закупівель (система електронних державних закупівель ProZorro); проведення закупівель за рамковими угодами (укладання рамкових угод; порядок визначення генеральних замовників; перелік товарів та послуг, що можуть закуповуватися за рамковими угодами).

Спеціалісти опрацьовуватимуть засади планування закупівель (визначення потреби; визначення очікуваної вартості закупівлі; формування річного плану закупівель та додатку до нього; порядок внесення змін до нього); ознайомляться з новим порядком визначення предмета закупівлі для товарів і послуг, для робіт та окремих його частин. Далі розглядатиметься порядок оприлюднення інформації щодо закупівель (офіційний веб-портал «Державні закупівлі»); проведення запиту цінових пропозицій, попередньої кваліфікації учасників та застосування переговорної процедури закупівлі.

Слухачі дізнаються про порядок підготовки документації конкурсних торгів; розкриття, оцінки та порівняння пропозицій конкурсних торгів; розглянуть специфіку укладання договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; порядок подання звітності щодо здійснення державних закупівель; засади відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель та типові порушення під час проведення процедур державних закупівель.

Під час практичних занять учасники семінару опрацьовуватимуть процедуру закупівлі товарів, робіт чи послуг, що включає вибір предмета закупівлі та процедури закупівлі; підготовку оголошення про проведення процедури; опрацювання порядку проведення процедури закупівлі та складання звіту про результати проведення процедури.

Час оприлюднення: 15 березня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації

Навчання новообраних секретарів сільських, селищних, міських рад триває в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 14 по 18 березня 2016 р. (перша сесія). Директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко розповів присутнім про систему підвищення кваліфікації та її основні завдання.Навчання новообраних секретарів сільських, селищних, міських рад

Секретарі ознайомляться з правовими засадами діяльності органів місцевого самоврядування; дізнаються про повноваження сільських та селищних рад в системі органів місцевого самоврядування; постійних та інших комісій, депутатів місцевих рад; основні аспекти антикорупційного законодавства (ЗУ «Про запобігання корупції») та практичне застосування ЗУ «Про адміністративні послуги в Україні». Вони дізнаються й про можливості розвитку ресурсної бази органів місцевого самоврядування в рамках розвитку співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

Увага слухачів звертатиметься на останні зміни до земельного законодавства України; засади державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень; порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування; правові засади державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до положень сімейного законодавства. Водночас йтиметься про повноваження виконавчих комітетів сільських і селищних рад у сфері захисту прав дитини; стан призначення державних соціальних допомог у Чернігівській області; попередження торгівлі людьми у місцевих громадах; порядок подання звітів про працевлаштування інвалідів, ведення погосподарського обліку та обліку військовозобов’язаних.

Секретарі візьмуть участь у серії тренінгів та практичних занять, присвячених формуванню громадських компетентностей у посадових осіб місцевого самоврядування; організації роботи з документами в органах місцевого самоврядування; налаштування операційних систем та захисту комп’ютерів від вірусів.

Час оприлюднення: 15 березня 2016 р.

Виконавець:Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052