Професійна державна служба має бути максимально поза політикою і будуватися за європейськими стандартами

Для державних службовців місцевих органів державної виконавчої влади, посадових осіб органів місцевого самоврядування Варвинського району проведено виїзний семінар-тренінг на тему: «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування».

У відкритті та роботі семінару-тренінгу взяв участь Філоненко Олександр Іванович – керівник апарату Варвинської районної державної адміністрації, який акцентував увагу на тому, що новий Закону України «Про державну службу» за один день не може зробити країну багатою, державу – ефективною, а громадянина – задоволеним. Однак принципи, закладені в основу цього закону, – деполітизація державної служби, її чітка керованість, справедлива система оцінювання праці чиновника і запобігання конфлікту інтересів – дають підстави говорити про перший крок Української держави до суттєвого поліпшення власної ефективності управління.

Під час розгляду основних аспектів Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. №889,  Підгайний Петро Михайлович – заступник директора  Центру, у своєму виступі зазначив, що із впровадженням цього закону в України з’являться цілком конкретні шанси створити по-справжньому професійний, політично нейтральний і стабільний державний апарат. Стане можливим знов зробити професію державного службовця престижною, вивести на новий рівень якість послуг, що надаються державою громадянам, бізнесу і самим політикам, а також повернути довіру громадян до своєї держави. Адже саме від розуміння та компетенції державного службовця і залежить великою мірою, наскільки швидко буде реалізовано наші шанси на нове, європейське, майбутнє.

Учасники семінару ознайомилися із затвердженим 25 березня ц.р. Кабінетом Міністрів України першим пакетом нормативно-правових актів, необхідних для впровадження з 1 травня ц.р. нової редакції Закону України «Про державну службу», серед них, зокрема, три проекти законів та ряд постанов, якими затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, Положення про комісію з питань вищого корпусу державної служби, Порядок обчислення стажу державної служби та Порядок відкликання державного службовця із щорічної відпустки тощо.

У рамках цього навчання Степанов Павло Анатолійович – начальник відділу ресурсного забезпечення розвитку територій та з питань державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації розповів учасникам семінару, розпорядникам бюджетних коштів про новації та проблемні питання у сфері державних закупівель, а також про сутність та механізми проведення електронних державних закупівель.

Так, зокрема, він зупинився на тому, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»” пропонується регулювати закупівлі, що здійснюються від 50 тис. гривень до порогів застосування процедур закупівель, що сприятиме прозорості використання бюджетних коштів. Також говорив, що запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження підвищить рівень конкуренції у сфері державних закупівель та знизить рівень корупції. Акцентував увагу присутніх на тому, що переведення процедур закупівлі в електронний формат забезпечить швидкий обмін документами та інформацією, розкриття всіх пропозицій учасників після завершення аукціону у відкритих торгах, створить модель електронних закупівель за участю держави та приватного бізнесу тощо.

Час оприлюднення: 1 квітня 2016 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

Відверте спілкування в Києві

Костянтин Ващенко та Марина Канавець на зустрічі зі студентами випускних курсів університетів Чернігова та Ніжина 31 березня 2016 року         Найкраща держава та, яку непомітно, її завдання – створити умови для розвитку. Так зазначив голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко під час зустрічі зі студентами випускних курсів університетів Чернігова та Ніжина, які беруть учать у програмі залучення молоді до державної служби. Таке спілкування стало можливим в рамках виїзного заняття у Києві, що мало на меті ознайомлення молодих людей з роботою згаданого Агентства та Верховної Ради України. У своєму виступі Костянтин Ващенко наголосив: дискусії в Україні свідчать, що ми лише на шляху побудови демократичної європейської спільноти. У нас чудові громадяни, які можуть змушувати владу, що втратила здатність до критичного сприйняття подій, поважати свою волю. Але лише виходити на Майдан чи голосувати на виборах замало – громадяни мають спонукати владу ставати якіснішою, а це передбачає постійну активність. Дуже важливим кроком у цьому напрямі є децентралізація, що покликана поєднати відповідальність вЗустрічі представників Нацдержслужби зі студентами випускних курсів університетів Чернігова та Ніжина 31 березня 2016 рокулади та громади, зміцнивши таким чином цілісність держави. Інша необхідна складова – це побудова сучасної державної служби, що зорієнтована на європейські принципи та засади, та водночас – на власний досід і традиції. Надалі чернігівці познайомилися з основними новеллами законодавства України про державну службу, виконанням міжнароднх програм, що спрямовані на її реформування.

         Друга частина заняття проходила у Верховній Раді України, де студенти зустрілися з народним депутатом із Чернігова Анною Романовою, яка поділилася своїми думками та враженнями від законодавчої роботи й парламенту в цілому. Більшість часу чернігівці провели в Комітеті з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Тут із ними спілкувався народний депутат України, заступник голови комітету, в недавному минулому доброволець з полку «Азов» Олег Петренко. Він повідомив про підготовку великого закону про молодь, свого роду кодексу молодіжної політики, що зараз розробляється. Він має охопити всі аспекти, що так чи інакше стосуються молоді. Окремо народний обранець зупинився на національно-патріотичному вихованні, підкресливши його важливість для країни. До речі, Олег Петренко зазначив – будь яке військово-патріотичне виховання повинно бути виключно частиною національно-патріотичного. Колись найкращі показники з молодіжної військової гри були в Луганській та Донецькій областях. Ну і кого навчили? Порушені проблеми, на переконання народного депутата, не можна сконцентрувати в одному відомстві – ними займаєтсья добра половина державних  структур. Отже, для координації зусиль необхідно створити спеціальне Агенство – як нещодавно для Євро-2012.

         Також студенти зустрілися з працівниками Комітету з питань науки та освіти. Чернігівців цікавили положення проекту нового Закону України «Про освіту», перспетиви її фінансування, доля малокомплектних шкіл та їх викладацВолонтер Корпусу Миру США Кайл Колд зі студентами випускних курсів університетів Чернігова та Ніжина 31 березня 2016 рокуького складу, забезпечення підручниками. Представики комітету наголошували: за систему освіти треба боротися. Досі, значною  мірою завдяки  консерватизмові та досвідченим кадрам, вона збереглася. Зрозуміло також, що новації потрібні й новий закон їх має запровадити. Але лише прогресивних норм замало – треба дивитися на питання комплексно, пов`язувати його зі змінами у дотичних галузях, готувати перекваліфікацію кадрів, працювати над розвитком інфраструктури, доріг, необхідних для підвозу учнів у сільській місцевості, їхнє харчування та багатьма іншими напрямами. І, звичайно, не допускати рішень, подібних передачі фінансування ПТУ з державного до місцевих бюджетів. Тоді термін «оптимізація» перестане бути для освіти синонімом «закриття». В цих та в подібних проблемних питаннях треба запропонувати кращу альтернативу – лише так можна розраховувати на успіх.

Час оприлюднення: 1 квітня 2016 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676-052