Навчання новообраних голів територіальних громад

В рамках проекту «Організація роботи голови територіальної громади»  з 11 по 13 квітня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проходить семінар для новообраних голів територіальних громад Чернігівщини. Відкрив його директор Центру Володимир Бойко. Навчання організовано за підтримки Фонду Ганса Зайделя (ФРН, Баварія) на виконання протоколу намірів між облдержадміністрацією, обласною радою та зазначеним фондом.

Під час семінару висвітлюватимуться юридичні аспекти об’єднання територіальних громад; питання розвитку сільськогосподарських територій, ресурсної бази органів місцевого самоврядування; співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями та залучення інвестицій.

Куратор групи новообраних голів теріторіальних громад начальник навчально-методичного відділу Центру Коваленко Наталія.Програмою cемінару заплановані зустрічі з учасниками попередніх проектів фонду Ганса Зайделя – Горбівським сільським головою Оксаною Трикашною та Ріпкинським селищним головою Сергієм Гарусом. Вони поділяться досвідом зі своїми вперше обраними колегами.

13 квітня голови візьмуть участь у дискусії на тему «Реформування місцевого самоврядування та перспективи вдосконалення адміністративно-територіального устрою». Висвітлюватимуться перебіг та перспективи реалізації реформи територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні; законодавче забезпечення реформ; правові та просторові аспекти утворення та функціонування об`єднаних територіальних громад та особливості бюджетної децентралізації.

Подальше спілкування стосуватиметься блоку питань земельного законодавства: розробки та застосування Планів земельно-господарського устрою населених пунктів; нововведень в земельному та природоохоронному законодавстві щодо регулювання земельних відносин та адміністрування землекористування територіальних громад; порядку формування земель комунальної власності в проектах землеустрою та реєстрації в державному земельному кадастрі; обліку земель, земельних ділянок та ідентифікації прав на них як базової основи фінансової стійкості територіальної громади.

Також увага керівників місцевого самоврядування звертатиметься на засади енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії; формування та використання фондів охорони навколишнього природного середовища. Серед інших тем – зміни в оплаті праці та регулюванні трудових відносин; повноваження виконавчих комітетів сільських та селищних рад у сфері захисту прав дитини; засади електронного врядування.

По завершенню навчання його учасники презентуватимуть результати власних напрацювань, пройдуть комп’ютерне тестування та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 11 квітня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

Питання технічного захисту інформації та супроводження програмних продуктів в управліннях Пенсійного фонду України в містах та районах області

Тематичний короткотерміновий семінар з питань захисту інформації для головних спеціалістів підвідомчих управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 11 по 14 квітня 2016 р.

Учасники навчання ознайомляться з пріоритетними завданнями спеціалістів з адміністрування та захисту інформації; концепцією розвитку та актуальними питаннями функціонування інформаційно-аналітичних систем. Висвітлюватимуться питання розвитку інформаційних систем Пенсійного фонду України; організація взаємодії інформаційних систем з іншими державними органами та нові стандарти обслуговування громадян на базі централізованих технологій.

Програмою семінару заплановано розгляд таких тем, як співставлення даних в автоматизованих системах; аналіз використання даних; адміністрування, уніфікація, оптимізація інформаційних потоків при запровадженні нових централізованих систем Пенсійного фонду України; питання захисту інформації, аналіз функцій служби технічного захисту інформації; вимоги щодо захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах та створення КСЗІ (комплексної системи захисту інформації.

Увага слухачів звертатиметься на положення ЗУ «Про державну службу», «Про запобігання корупції»; питання етики та корпоративної культури державного службовця. Під час практичних занять учасники семінару ознайомляться з системою антивірусного захисту в органах Пенсійного фонду та застосуванням електронного цифрового підпису.

 Час оприлюднення: 11 квітня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Вступ на державну службу за оновленими нормами –

про це говорилося на виїзному семінарі-тренінгу на тему: «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування» для державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб місцевого самоврядування  Новгород-Сіверського району.

У відкритті та роботі семінару-тренінгу взяли участь  –  Олена Володимирівна Мовчан – голова Новгород-Сіверської районної державної адміністрації та В’ячеслав Маркович Кауфман – голова Новгород-Сіверської районної ради.

Під час ознайомлення із  основними новаціями Закону України «Про державну службу», який вступить в силу з 1 травня 2016 року, Підгайний Петро Михайлович – заступник директора  Центру, акцентував увагу присутніх на тому, що метою Закону є професіоналізація державної служби шляхом удосконалення правового регулювання державної служби відповідно до європейських принципів ефективного врядування. Новий Закон ґрунтується на інноваційному розумінні професійності державної служби, що полягає у об’єктивності, справедливості та неупередженості при підготовці політичних та прийнятті адміністративних рішень. Він підвищує соціальний статус державного службовця, впроваджує адекватне матеріальне забезпечення, краще захищає права на професію, насамперед, від впливу політичних факторів.

Перед учасниками семінару також виступив Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління, який розповів про підзаконні нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження державної служби в органах виконавчої влади відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» та відповів на численні запитання присутніх.

Ожог Олена Володимирівна – головний спеціаліст відділу ресурсного забезпечення розвитку територій та з питань державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації розповіла учасникам семінару про новації та проблемні питання у сфері державних закупівель, а також про сутність та механізми проведення електронних державних закупівель.

Час оприлюднення: 11 квітня 2016 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052