«Європейська політика щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку, імміграції»

    Круглий стіл «Європейська політика щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку, імміграції» в рамках загальноєвропейської кампанії відзначення Днів Європи – 2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!» відбувся 11 травня 2016 року в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Учасники заходу, а це працівники Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, Державної міграційної служби України поділилися своїми враженнями щодо роботи з нелегальними мігрантами, зазначивши, що Україна для абсолютної більшості з цих іноземців – лише транзитна країна по дорозі до Європейського Союзу.
Учасники проаналізували складові Європейської політики щодо прикордонного контрою, надання тимчасового притулку, імміграції. Зокрема, обговорення торкнулося таких питань як директиви ЄС «безпечні країни походження», квоти та перерозподіл мігрантів, депортація та утримання мігрантів в країнах ЄС та ін.
 Захід проведений Мережею Центрів Європейської інформації в рамках проекту Кампанія відзначення Днів Європи в Україні-2016 “RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!” за підтримки МФ “Відродження”11.05.2016_2

Депутати Ніжинської міської ради вивчали сучасне антикорупційне законодавство України

11 травня у рамках підвищення кваліфікації депутатів Ніжинської міської ради Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».
Під час відкриття семінару Підгайний Петро Михайлович – заступник директора Центру відзначив актуальність обраної теми семінару, ним було підкреслено, що практика проведення таких тренінгів сприяє покращенню обізнаності депутатського корпусу Ніжинської міської ради із новим антикорупційним законодавством України.

Проводив семінар головний спеціаліст юридичного відділу апарату обласної державної адміністрації Вересоцький Іван Валерійович.

Учасники семінару обговорили історичний ракурс корупції та міжнародний досвід протидії їй та запобігання, мали змогу отримати роз’яснення щодо того, як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією. Слухачі семінару отримали обґрунтовані відповіді на численні запитання.

У роботі семінару-тренінгу взяла участь Пальоха Віталіна Василівна – начальник відділу з питань організації діяльності міської ради та її виконавчого комітету.

 

 

Час оприлюднення: 11 травня 2016 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

Засади та основні напрями реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Тематичний короткотерміновий семінар, присвячений питанням реформування місцевого самоврядування та територіальної влади в Україні розпочався 11 травня 2016 р. в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Відкрив навчання директор Центру Володимир Бойко.

Насамперед, учасники навчання, а це – заступники голів районних рад, секретарі міських рад міст обласного значення спільно з представниками громадськості візьмуть участь в обговоренні, організованому координаторами Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» у співпраці з INSTITUTE RESPUBLIKA. Мова йтиме про стан впровадження реформи децентралізації в Україні; вплив реформи на утворення бюджету громад на освітню та медичну галузі; застосування Закону України «Про співробітництво громад».

Далі, впродовж 11 – 13 травня заступники голів та секретарі звернуть увагу на повноваження органів самоврядування та місцевої виконавчої влади з огляду на попередній досвід та зміни в найближчій перспективі, а також стан реалізації в області державної бюджетної політики та політики з питань децентралізації. Вони дізнаються про зміни в земельному законодавстві; основні аспекти нового законодавства України про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування; положення сучасного антикорупційного законодавства (ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції») та можливості для розвитку ресурсної бази органів місцевого самоврядування в рамках співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

В рамках семінару 12 травня відбудеться серія виїзних практичних занять на базі об’єднаних територіальних громад у селищі Десна та селі Кіпті. Увага звертатиметься на законодавчу базу та реалізацію процедури утворення об’єднаної територіальної громади; виклики територіальної реформи щодо управління у сфері освіти, медицини, культури; надання адміністративних, соціальних послуг, розробки стратегії об’єднаних територіальних громад та взаємодії з Фондом регіонального розвитку.

Час оприлюднення: 11 травня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052