Навчання секретарів сільських, селищних, міських рад

Навчання секретарів за професійною програмою підвищення кваліфікації проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 16 по 20 травня 2016 р. (друга сесія). У відкритті взяв участь директор Центру Володимир Бойко.

Тематика тематичних зустрічей та конверсаторіумів стосуватиметься юридичних аспектів об’єднання територіальних громад; особливостей бюджетної децентралізації; основних аспектів нового законодавства України про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування. Учасники навчання дізнаються про зміни в земельному законодавстві; можливості для розвитку сільськогосподарських територій та залучення інвестицій.

Далі розглядатиметься організаційно-кадрове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування; організацію роботи з документами в органах місцевого самоврядування; правове регулювання діловодства та архівної справи (складання номенклатури та формування справ) та вимоги до етики посадової особи місцевого самоврядування.

Увага секретарів звертатиметься на правові засади державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до положень сімейного законодавства; правила реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання / перебування осіб в Україні; особливості державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень; порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування. Також висвітлюватиметься стан призначення державних соціальних допомог у Чернігівській області та порядок нарахування субсидій.

Під час практичних занять секретарі дізнаються про можливості користування електронною поштою та пошуковими системами мережі Internet. По завершенню навчання відбудеться обговорення презентацій територіальних громад, після чого слухачі пройдуть комп’ютерне тестування та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 16 травня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання новопризначених спеціалістів

За професійною програмою підвищення кваліфікації 16 травня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання новопризначених спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, виконкомів міст обласного та районного значення (перша сесія).

Увага слухачів звертатиметься на традиції публічного управління в Україні; конституційно-правові засади публічного управління та адміністрування; основні аспекти Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. № 889; засади Державної політики України у сфері запобігання корупції та корупційні ризики в діяльності публічних службовців. Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування дізнаються також про політику європейської інтеграції як стратегічний вибір України; засади державної економічної політики та регіонального розвитку.

Далі мова йтиме про стиль, форми та методи роботи органів виконавчої влади; основні завдання та організація роботи з документами; формування громадянських компетентностей у державних службовців; поняття конфліктної ситуації і конфлікту (управління конфліктною ситуацією); формування позитивного іміджу органів публічної влади та механізми забезпечення принципу рівноправності жінок і чоловіків у суспільстві.

Тематика практичних занять стосуватиметься культури усного та писемного ділового мовлення та використання сучасних інформаційних технологій в діяльності органів влади. Окрім цього, в рамках навчання відбудуться тематичні зустрічі, присвячені 80-річчю від дня народження Юрія Іллєнка та громадсько-політичній діяльності Івана Франка.

Час оприлюднення: 16 травня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052