Реформування пенітенціарної системи

Експертна зустріч з питань пріоритетів урядової політики відбулася 25 серпня 2016 р. на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Тематика обговорення, що проходило в он-лайн режимі через відеопортал YouТube, стосувалася питань реформування пенітенціарної системи.

Учасники у Київській студії
Учасники у Київській студії

Представники Міністерства юстиції України, представники навчальних закладів сфери пенітенціарної служби та громадськості з Дніпровської, Львівської, Харківської та Чернігівської областей обговорювали проект Закону України «Про пенітенціарну систему».

Мова йшла про майбутню діяльність департаментів в структурі Міністерства юстиції (департамент пробації, режимний департамент, департамент ресурсного забезпечення), міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, що функціонуватимуть замість Державної пенітенціарної служби ліквідованої Постановою Кабміну від 18 травня 2016 р. На думку експертів реформа дасть змогу упорядкувати систему закупівель в системі органів пенітенціарної служби, а головне – сприятиме створенню для осіб, що відбувають покарання, умов та можливостей повернення після цього до нормального життя.

Представники з регіонів вносили пропозиції щодо удосконалення законодавства, структури органів та підрозділів у сфері пробації, виконання покарань; професійного навчання, підвищення кваліфікації та забезпечення соціальних гарантій працівників пенітенціарних установ; співвідношення їх кількості до числа засуджених та системи медичного забезпечення в закладах позбавлення волі.

Час оприлюднення: 26 серпня 2016 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052