Публічні закупівлі: від теорії до практики

Семінар з питань проведення публічних закупівель проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 14 по 17 березня 2017 р. Учасники навчання дізнаються про засади державної політики у сфері закупівель; особливості нормативно-правової бази (ЗУ «Про публічні закупівлі»); основні відмінності нового закону, термінологію, сферу застосування та інші нормативно-правові акти. Розглядатимуться функції та права Уповноваженого органу; види процедур закупівель, умови їх застосування, перелік документів, порядок та строки оприлюднення інформації про публічні закупівлі в інформаційно-телекомунікаційній системі “Prozorro”.

Фахівці в сфері закупівель ознайомляться з порядком функціонування електронної системи закупівель; порядок здійснення допорогових закупівель та електронний аукціон. Далі висвітлюватимуться особливості планування закупівель (визначення потреби; визначення очікуваної вартості закупівлі; формування річного плану закупівель та додатку до нього; порядок внесення змін до нього); визначення предмета закупівлі для товарів, послуг, робіт та окремих його частин предмета закупівлі (єдиний закупівельний словник ДК 021:2015). Мова йтиме про способи організації закупівельної діяльності; примірне положення, повноваження, функції тендерного комітету та уповноваженої особи; особливості створення централізованих закупівельних організацій.

Увага слухачів звертатиметься на порогові показники при здійсненні закупівлі; оголошення про проведення відкритих торгів; строк для подання пропозицій, етапи відкритих торгів (загальна схема), період подачі пропозицій, зміни до тендерної документації, аукціон, період кваліфікації, визначення переможця та укладення договору. Учасники семінару ознайомляться з вимогами до змісту тендерної документації; вимогами до технічної специфікації, опису предмета закупівлі; встановлення кваліфікаційних критеріїв; надання роз’яснень та внесення змін до документації конкурсних торгів. Також обговорюватимуться питання щодо виду тендерного забезпечення; умов забезпечення пропозиції; неповернення забезпечення, перевірки дійсності забезпечення; контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; звітності щодо здійснення закупівель; порядку оскарження процедур та організації громадського контролю у сфері закупівель.

Програмою семінару запланована серія практикумів, під час яких слухачі опановуватимуть проведення допорогових закупівель з використанням системи Prozorro; процедури відкритих торгів; переговорної процедури закупівлі за новим Законом та складатимуть тендерну документацію відповідно до вимог щодо документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Час оприлюднення: 14 березня 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання новопризначених спеціалістів

За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання новопризначених спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, виконавчого апарату обласної, районних рад, виконкомів (міст обласного та районного значення), селищних рад, об’єднаних територіальних громад.

Учасники навчання
Учасники навчання

Під час першої сесії з 13 по 17 березня державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування ознайомляться з традиціями публічного управління в Україні (історія владних інституцій Чернігово-Сіверщини); конституційно-правовими засадами публічного управління та адміністрування в Україні на сучасному етапі. Мова йтиме про особливості державної політики України в сфері запобігання корупції, корупційні ризики в діяльності публічних службовців, Е-декларування; організацію роботи зі зверненнями громадян. Також розглядатимуться правові засади державної політики енергозбереження, запровадження енергозберігаючого обладнання та технологій в регіоні; стан, перспективи, тенденції розвитку туризму та самобутності територіальних громад.

Серія тренінгів буде присвячена формуванню позитивного іміджу органів публічної влади; громадянських компетентностей у публічних службовців; лідерству як соціально-психологічному феномену; управлінню конфліктними ситуаціями; організаційно-правовим механізмам забезпечення принципу гендерної рівності у суспільстві та соціальним аспектам запобігання торгівлі людьми.

Тематика практичних занять стосуватиметься складових культури усного та писемного ділового мовлення; додержання вимог законодавства про мови посадовими і службовими особами органів виконавчої влади під час виконання ними службових обов’язків. Новопризначені спеціалісти дізнаються й про можливості застосування сучасних інформаційних технологій в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування.

Час оприлюднення: 13 березня 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052