Зустріч із юристами

28 квітня перший заступник голови обласної державної адміністрації Леоніда Сахневича зустрівся з працівниками юридичних служб апаратів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Спілкування проходило в рамках зустрічі за «круглим столом» під час семінару «Нормативно-правове забезпечення діяльності державних службовців в органах виконавчої влади».

Леонід Сахневич наголосив на важливості та відповідальності посади юриста і їхньому основному  завданні – забезпеченні законності в органах місцевої державної влади, органах місцевого самоврядування, на території району чи громади в цілому. Йшлося й про проблеми, що існують: плинність кадрів, нові умови роботи, зокрема, пов`язані з процесами децентралізації, суперечності в законодавстві, рівень правової культури та ін.

Завершилася зустріч відповідями на запитання слухачів.

Час оприлюднення: 28 квітня 2017 року

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Посадові особи місцевого самоврядування Ічнянського району знайомилися з основними аспектами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг  «Основні засади  реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій слухачів за визначенням Ічнянського району.

У відкритті та роботі семінару взяли участь Герасименко Григорій Васильович – голова Ічнянської районної ради та Бондар Олександр Іванович – голова Ічнянської районної державної адміністрації.

Учасники семінару ознайомилися з основними аспектами нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; ознайомилися із підзаконними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідно до вимог закону про службу в органах місцевого самоврядування. Посадовці цікавились, коли вступить в силу новий закон, яка заробітна плата передбачається для службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування.

Проводили семінар Підгайний Петро Михайлович – заступник директора центру, магістр державної служби та Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління.

Час оприлюднення: 28 квітня 2017 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

 

Про питання децентралізації та спільного розвитку говорили в Ріпках

Римма Олексенко, Сергій Гарус та Юрій Вдовенко
Римма Олексенко, Сергій Гарус та Юрій Вдовенко

Семінар-тренінг «Процес децентралізації та спільний розвиток території» проходив у Ріпках 27 квітня 2017 року.  Учасники спілкування,   а це – представники Ріпкинської селищної ради, районної ради та райдержадміністрації, голови територіальних громад, депутати, вчителі, лікарі та активні громадяни дискутували щодо процесів децентралізації по відношенню до свого регіону, тобто спроможності майбутніх об’єднаних територіальних громад (ОТГ), пошуку та розподілу ресурсів для їх існування, розвитку системи надання адміністративних послуг, мережі закладів освіти та охорони здоров’я. Водночас мова йшла про сприйняття та визначення пріоритетів спільного розвитку.Увага присутніх зверталася на стан нинішньої ситуації щодо створення об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині. Коментуючи наявні добутки та виклики, доцент Чернігівського національного технологічного університету, кандидат економічних наук Юрій Вдовенко, наголосив на необхідності стратегічного бачення при формуванні ОТГ тобто, для чого вона створюється, яка її фінансова та матеріальна основа, який буде обсяг податків до бюджету громади тощо.  Римма Олексенко – голова ГО «Центр сприяння розвитку громад» розповіла учасникам семінару про можливості щодо залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку територій та звернула увагу на приклади проектних заявок, що подавалися громадами Чернігівської області до Державного фонду регіонального розвитку. Потенційні апліканти отримали низку порад щодо підготовки успішних проектів, як не створювати самим собі зайвих бар’єрів (незнання іноземних мов, специфіки тощо), вміти креативно поєднувати свої погляди на мету проекту, правильно формулювати та лаконічно висловлювати його проблему.

 

Семінар  організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у співпраці з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації, Ріпкинською селищною радою, Корпусом Миру США в Україні.

Час оприлюднення: 28 квітня 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

«Реалізація державної політики у сфері зміни клімату»

27 квітня 2017 р. на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики. В он-лайн режимі через відеопортал YouТube експерти, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, громадськість говорили про Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року. До обговорення долучились представники шести областей держави.

Під час зустрічі мова йшла про глобальну проблему зміну кліматичних умов на планеті. Відповідно це впливає на розвиток галузей економіки. Спектр питань є величезним, а виклики дуже серйозні. Відтак, 7 грудня 2016 року уряд затвердив  Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року. Ця Концепція  має на меті вдосконалення державної політики у сфері зміни клімату для досягнення сталого розвитку держави, створення правових та інституційних передумов для забезпечення поступового переходу до низьковуглецевого розвитку за умови економічної, енергетичної та екологічної безпеки і підвищення добробуту громадян.

До дискусії активно долучились представники областей. Так було визначено зауваження та пропозиції до Концепції. Зорема, є недоцільним створення і впровадження внутрішньої системи торгівлі квотами на викиди парникових газів відповідно до положень Директиви 2003/87/ЄС. Також висловлено побажання в забезпеченні державних установ та організацій службовими автомобілями які є безпечними для екології (гібриди) на кшталт поліцейських «Toyota Prius».

Час оприлюднення: 27 квітня 2017 р.

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

«Нормативно-правове забезпечення діяльності державних службовців в органах виконавчої влади»

Тематичний короткотерміновий семінар щодо нормативно-правового діяльності державних службовців в органах виконавчої влади проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 26–28 квітня 2017 р. Навчання проводиться для начальників юридичних відділів апаратів райдержадміністрацій, працівників виконавчих апаратів об’єднаних територіальних громад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення юридичних питань

Учасники семінару ознайомляться з основними напрямами діяльності місцевих державних адміністрацій у сфері реалізації земельних правовідносин, особливостями звернення до суду, діловодством у судових органах, правовою експертизою проектів нормативно-правових актів, а також вимогами чинного законодавства.

Крім того, тематика лекцій охопить правові аспекти об’єднання територіальних громад, особливості розгляду запитів органів прокуратури, запитів органів поліції, публічних запитів, документів від депутатів різних рівнів, звернень громадян, звернень юридичних осіб та ФОП, адвокатських запитів і т.д.

Час оприлюднення: 26 квітня 2017 року

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Основні напрями діяльності місцевих органів влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей

Тематичний короткотерміновий семінар щодо захисту прав та законних інтересів дітей проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 25–26 квітня 2017 р. Навчання проводиться для керівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад.

Учасники семінару ознайомляться з основними напрямами діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей; складовими захисту прав дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації влади. Тематика наступних лекцій та конверсаторіумів стосуватиметься соціально-правового захисту дітей, які перебувають у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей; захисту інформації в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти»; питань створення та функціонування сімей патронатних вихователів; особливостей реалізації інформаційного законодавства у діяльності органів влади.

Далі обговорюватимуться актуальні аспекти діяльності служб у справах дітей щодо усиновлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ведення обліку кандидатів в усиновлювачі, здійснення нагляду за усиновленими дітьми, аналіз річних звітів щодо обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (звіт 1-ОПС); питання функціонування прийомних сімей (ПС) та дитячих будинків сімейного типа (ДБСТ) в області.

Керівники служб у справах дітей візьмуть участь у «круглих столах», під час яких обговорюватиметься стан реалізації прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сімейному оточенні та міжвідомча взаємодія у вирішенні проблем соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Час оприлюднення: 25 квітня 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

«Організація роботи з пенсійного забезпечення та обслуговування громадян. Впровадження нових стандартів і сучасних технологій обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України»

Тематичний короткотерміновий семінар з питань пенсійного забезпечення та обслуговування громадян, запровадження нових стандартів і сучасних технологій обслуговування проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 24 по 27 квітня 2017 р.

Учасники навчання – спеціалісти підрозділів обслуговування громадян об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в області. Під час лекційних та практичних занять вони ознайомляться з організацією роботи органів  Пенсійного фонду України щодо виконання законодавства про пенсійне забезпечення, застосуванням програмного комплексу АСОПД/КОМТЕХ під час обслуговування громадян, а також основами роботи з веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України.

Також під час навчання розкриватимуться питання порядку подання та вимоги щодо оформлення документів, необхідних для обчислення стажу за період роботи в районах Крайньої Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та документів, що підтверджують право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Увага слухачів звертатиметься на положення ЗУ «Про державну службу», «Про запобігання корупції», культуру усного та писемного мовлення, а також питання етики та корпоративної культури державного службовця.

 

Час оприлюднення: 24 квітня 2017 р.

Виконавець: Казіміров О.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Ніжинський район: про реформу служби в органах місцевого самоврядуання

Голови територіальних громад, старости, працівники виконавчого апарату Ніжинської районної ради та апарату райдержадміністрації взяли участь у черговому семінарі, що присвячувався реформі служби в органах місцевого самоврядування. Відкрив його голова районної ради Олег Бузун.

         Під час навчання йшлося про норми нового Закону України «Про службу в органах місцевого саморядування України», його новаційність, спільне та відмінне із державною службою та зауваження Президента України. Наголошувалося на можливості та необхідності попередньої підготовчої роботи вже тепепер, адже зрозуміло, що більшість підзаконних нормативно-правових актів, розроблених для державної служби, так само будуть чинними для служби в органах місцевого самоврядування.

         Слухачів хвилювали такі питання: як можна застосовувати положення нового законодавства до старих громад; чому до виборних посадових осіб місцевого саморядування немає кваліфікаційних вимог, які повноваження будуть у секретаря ради після набуття законом чинності та як вони співвідноситимуться з повноваженнями керуючого справами, коли очікується голосування за пропозиціями Президента України, як розраховуватиметься зарплата старост, навіщо дублювати фунції в райдержадміністраціях та виконкомах рад об‘єднаних територіальних громад. Учасники семінару висловлювали побажання прискорення завершення роботи над новим законом.

         Проводили заняття заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Валентин Дубок, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимир Бойко.

Час оприлюднення: 21 квітня 2017 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

посадові особи місцевого самоврядування Семенівського району вивчали новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

Центр підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій слухачів за визначенням Семенівського району провів виїзний семінар-тренінг  «Основні засади  реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України».

Під час семінару присутні ознайомилися з основними аспектами нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; ознайомилися із підзаконними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідно до вимог закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Посадовці цікавились, яка розрахункова величина застосовуватиметься при визначенні розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування (прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, чи мінімальна заробітна плата), надбавкою за ранг та вислугу років тощо.

Проводили семінар Підгайний Петро Михайлович – заступник директора центру, магістр державної служби та Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління.

У роботі семінару взяли участь Сергій Іванович Деденко – голова Семенівської районної державної адміністрації, Єрьома Сергій Анатолійович – заступник голови Семенівської районної ради.

Час оприлюднення: 21 квітня 2017 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

Посадові особи місцевого самоврядування Сосницького району ознайомилися з новою моделлю оплати праці та кар’єрної мотивації

«Основні засади  реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України» – під такою назвою Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг  для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій слухачів за визначенням Сосницького району.

Учасники семінару ознайомилися із нововведеними термінами нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», категоріями  посад службовців місцевого самоврядування, повноваженнями керівника служби в органах місцевого самоврядування, особливостями керуючого справами, вимогами до осіб, які претендують на вступ на службу в органах місцевого самоврядування; ознайомилися із підзаконними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідно до вимог закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Проводили семінар Підгайний Петро Михайлович – заступник директора центру, магістр державної служби та Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління.

Час оприлюднення: 21 квітня 2017 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052