Публічні закупівлі: від теорії до практики

Семінар з питань проведення публічних закупівель проходиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 16 по 19 травня 2017 р. Його учасники ознайомляться із засадами державної політики у сфері закупівель; особливостями нормативно-правової бази (ЗУ «Про публічні закупівлі»); основними положеннями, відмінностями нового закону, сферою його застосування та іншими нормативно-правовими актами. Розглядатимуться функції та права Уповноваженого органу; види процедур закупівель, умови їх застосування, перелік документів, порядок та строки оприлюднення інформації про публічні закупівлі в інформаційно-телекомунікаційній системі “Prozorro”.

Зінаїда Рубан
Зінаїда Рубан

Фахівці в сфері закупівель ознайомляться з порядком роботи електронних систем закупівель (tender.me.gov.ua/prozorro.gov.ua); особливостями проведення допорогових закупівель та електронного аукціону. Висвітлюватимуться засади планування закупівель (визначення потреби; визначення очікуваної вартості закупівлі; формування річного плану закупівель та додатку до нього; порядок внесення змін до нього); визначення предмета закупівлі для товарів, послуг, робіт та окремих його частин предмета закупівлі (єдиний закупівельний словник ДК 021:2015). Мова йтиме про способи організації закупівельної діяльності; примірне положення, повноваження, функції тендерного комітету та уповноваженої особи; особливості створення централізованих закупівельних організацій.

Увага присутніх звертатиметься на порядок організації та проведення процедури відкритих торгів, що включає: порогові показники при здійсненні закупівлі; оголошення про проведення відкритих торгів; строк для подання пропозицій, етапи відкритих торгів (загальна схема), період подачі пропозицій, зміни до тендерної документації, аукціон, період кваліфікації, визначення переможця та укладення договору. Далі висвітлюватимуться етапи відкритих торгів з публікацією англійською мовою та особливості проведення конкурентного діалогу.

Учасники семінару ознайомляться з вимогами до змісту тендерної документації; вимогами до технічної специфікації, опису предмета закупівлі; встановлення кваліфікаційних критеріїв; надання роз’яснень та внесення змін до документації конкурсних торгів. Обговорюватимуться питання щодо виду тендерного забезпечення; умов забезпечення пропозиції; неповернення забезпечення, перевірки дійсності забезпечення; контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; звітності щодо здійснення закупівель; порядку оскарження процедур та організації громадського контролю у сфері закупівель. Також говоритиметься про відповідальність за порушення у сфері закупівель; державне регулювання та функції контролюючих органів.

Програмою семінару запланована серія практикумів щодо проведення допорогових закупівель з використанням системи Prozorro; процедури відкритих торгів; переговорної процедури закупівлі та вимог тендерної документації щодо документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Час оприлюднення: 16 травня  2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052