Планування розвитку ОТГ. Формування бачення сталого розвитку міста/селища та вибір стратегічних пріоритетів розвитку

Семінар для голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та голів громад, що готуються до об’єднання, проходить в Чернігові 24-25 травня 2017 р. Захід організований Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації в рамках реалізації проекту «Сталий розвиток об’єднаних територіальних громад Чернігівської області» за підтримки Фонду Ганса Зайделя.

Семінар спрямований на ознайомлення керівників місцевого самоврядування з європейськими принципами та методами планування розвитку територій. Як підкреслив голова правління ГО «Інститут врядування», консультант з управління та модератор дискусій Анатолій Чемерис, голови громад мають особливу нагоду порівняти власний досвід з відповідними кращими практиками, щоб в подальшому не втрачати час та потенційні ресурси для розвитку своїх громад. «Перед вами, як керівниками, стоїть два завдання: оперативне вирішення нагальних питань та турбота про майбутнє громади, перспективи розвитку та формування її привабливості», – наголосив Анатолій Чемерис.

Очільники територіальних громад братимуть участь у серії дискусій та практичних вправ щодо застосування системного підходу для розвитку ОТГ; визначення точок та розроблення візії ОТГ, залучення громадян до формування майбутнього образу селища/міста. Обговорюватиметься формування концепції розвитку та місії; вибір стратегічних пріоритетів та сфер ОТГ; аналізуватимуться можливі виклики та дефіцити для розвитку щойно створених громад. Учасники семінару презентуватимуть власні напрацювання та ознайомляться з підходами до розвитку територій на прикладі громад Чернігівської та Дніпропетровської областей.

Час оприлюднення: 24 травня 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Підготовка проектів регіонального розвитку

Виїзний тематичний короткостроковий  семінар-тренінг з Підготовки проектів регіонального розвитку проведений Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації  23 травня 2017 р. в смт Короп для посадових осіб місцевого самоврядування, інших категорій слухачів за визначенням керівництва районної державної адміністрації.Участь у відкритті взяла в.о. голови райдержадміністрації Саволєй В.П.

Під час даного заходу зазначену  тему детально висвітлила начальник відділу Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Помеленко І.В.   Про шляхи залучення позабюджетних коштів для реалізації проектів місцевого розвитку поінформувала учений секретар Центру Чабак Л.А.

Заступник директора Центру Подоляк Л.П. акцентував увагу присутніх на необхідності використання можливостей Програми секторальної бюджетної підтримки ЄС для реалізації регіональних проектів,яка найближчим часом запрацює,та підвів підсумки семінару.

Час оприлюднення: 24 травня 2017 р.

Виконавець: Подоляк Л.П..

конт. тел.: (0462) 676-052