Як уникнути конфлікту інтересів під час виконання службових обов’язків, –

навчали викладачі Центру підвищення кваліфікації кадрів під час виїзного семінару-тренінгу «Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів Ніжинської міської ради.

У відкритті семінару-тренінгу взяв участь Колесник Сергій Олександрович – керуючий справами виконавчого комітету Ніжинської міської ради, який у своєму виступі відзначив актуальність обраної теми семінару, ним було підкреслено, що практика проведення таких тренінгів сприяє покращенню обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів ради із новим антикорупційним законодавством.

Учасники семінару обговорили питання, що стосуються повноважень спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, ознайомилися із особливостями відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень.

Вересоцький Іван Валерійович – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату Чернігівської обласної державної адміністрації надав присутнім загальне визначення потенційного та реального конфліктів інтересів, визначив обов’язки та відповідальність сторін, ознайомив з порядком врегулювання конфлікту інтересів, навів конкретні типові приклади конфлікту інтересів на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

Підгайний Петро Михайлович – заступник директора Центру, магістр державної служби розповів посадовцям про справочинство в діяльності органів державної влади та  органів місцевого самоврядування, на яких покладено обов’язки з організації роботи щодо запобігання та протидії проявам корупції.

За підсумками роботи усі учасники семінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 25 вересня 2017 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання у діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування

Тематичний короткотерміновий семінар щодо профілактики та подолання синдрому професійного вигорання проведений Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 21-22 вересня 2017 р. для спеціалістів апарату, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

Під час практичних занять та тренінгів висвітлювалися симптоми, стадії, та наслідки синдрому професійного вигорання; фактори емоційного та професійного вигорання працівника публічної служби. Водночас мова йшла про конфліктні ситуації, професійний стрес як чинники професійного вигорання; гендерні аспекти емоційного та професійного вигорання; вплив мотивації на професійне вигорання та управління особистою ефективністю. Також державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування ознайомилися з методами та техніками подолання синдрому професійного вигорання.

 

Час оприлюднення: 25 вересня 2017 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Професійна програма підвищення кваліфікації

За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося тижневе навчання для двох груп представників органів місцевого самоврядування – старост об’єднаних територіальних громад (перша сесія) та бухгалтерів сільських, селищних, міських рад (друга сесія).

Старости ОТГ ознайомляться з традиціями публічного управління в Україні (історія владних інституцій Чернігово-Сіверщини); конституційно-правовими засадами публічного управління в Україні на сучасному етапі та правовими аспектами діяльності органів місцевого самоврядування. Розглядатимуться особливості державної політики України в сфері запобігання корупції, корупційні ризики в діяльності публічних службовців; основні аспекти ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» включаючи підзаконні нормативно-правові акти та практичне застосування ЗУ «Про адміністративні послуги в Україні» при наданні адміністративних послуг.

Окрім цього, йтиметься про засади державної економічної політики та регіонального розвитку; регуляторної діяльності в Україні; роль держави та її провідних інституцій у забезпеченні охорони дитинства; систему державного управління безпекою у надзвичайних ситуаціях: відповідальність та основні заходи в ОТГ; повноваження органів місцевого самоврядування у сфері володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності.

Для бухгалтерів передбачено висвітлення фінансових аспектів процесу децентралізації в Україні; бюджетного процесу в ОТГ та основних змін до бюджетного законодавства та щодо бухгалтерського обліку; складових державного фінансового контролю в Україні. Також вони дізнаються про порядок нарахування та перерахування внесків, виплату допомог, що сплачуються за рахунок Фонду соціального страхування; отримають практичні поради щодо оформлення юридичних, фінансових зобов’язань та застосування програмного цільового методу виконання місцевих бюджетів.

Представники місцевого самоврядування ознайомляться з основами земельних відносин в Україні, зокрема управління земельними ресурсами в межах ОТГ та оренди земель; основними засадами проектного менеджменту, підготовки проектів регіонального розвитку для фінансування за рахунок коштів ДФРР та залучення коштів з інших джерел для реалізації проектів місцевого розвитку. Програми навчання охоплюють також соціально-психологічні аспекти діяльності працівників органів місцевого самоврядування, серед яких – причини та шляхи подолання синдрому професійного вигорання, стресу та методи налагодження ефективної комунікації.

Під час практичних занять слухачі дізнаються про можливості застосування сучасних інформаційних технологій в роботі органів місцевого самоврядування, правила роботи в мережі Internet, а бухгалтери  звернуть увагу на використання електронних таблиць Місrosoft Ехсеl у веденні бухгалтерського обліку. По завершенню навчання вони пройдуть тестування на предмет набутих впродовж двох сесій знань та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 26 вересня 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052