Навчання бухгалтерів сільських, селищних міських рад

Навчання бухгалтерів сільських, селищних міських рад та об’єднаних територіальних громад проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 6 по 10 листопада 2017 р. (професійна програма підвищення кваліфікації, друга сесія).

Насамперед з бухгалтерами зустрілася фінансовий експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні за підтримки програми U-LEAD Світлана Демиденко. Вона зосередила увагу присутніх на  особливостях фо8рмування бюджетів на 2018 р.; складання, затвердження та виконання місцевих бюджетів, а також застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі. Також учасники обговорення отримали роз’яснення щодо порядку визначення головних розпорядників коштів місцевих бюджетів.

Далі висвітлюватимуться фінансові аспекти децентралізації в Україні та інші особливості бюджетного процесу в об’єднаних територіальних громадах; зміни до бюджетного законодавства та ведення бухгалтерського обліку. Бухгалтери ознайомляться з порядком нарахування та перерахування внесків, виплати допомог, що сплачуються за рахунок Фонду соціального страхування; особливості державного фінансового контролю та типові помилки у веденні фінансово-господарської діяльності місцевих рад та отримають практичні поради щодо оформлення юридичних та фінансових зобов’язань.

Учасники навчання ознайомляться з підходами до стратегічного планування розвитку територіальної громади; розвитку сільських територій; вимогами до фінансової документації при підготовці проектів, що подаються до ДФРР; шляхами залучення позабюджетних коштів для реалізації проектів місцевого розвитку. Під час практичних занять та тренінгів йтиметься про фактори емоційного та професійного вигорання працівника публічної служби; практичне застосування електронних таблиць Місrosoft Ехсеl для ведення бухгалтерського обліку та можливостей пошукових систем мережі Internet. По завершенню навчання його учасники пройдуть тестування на предмет засвоєння набутих впродовж двох сесій знань та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 8 листопада 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052