Виїзний семінар з питань запобігання корупції

Семінар під назвою«Забезпечення ефективності  протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації провів для працівників Прилуцької районної державної адміністрації та районної ради, представників територіальних громад району. Участь у відкритті та роботі семінару взяли в.о. голови районної державної адміністрації Антоніна Стукалова та голова районної ради Василь Малик.

Під час семінару йшлося  про корупційні ризики в діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. Також висвітлювалися загальні засади державної антикорупційної політики; функції спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування. Увага присутніх зверталася на відповідні положення Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «По запобігання корупції», обговорювалися ситуації, пов’язані з виникненням потенційного або реального конфлікту інтересів та порядок його врегулювання. На запитання учасників семінару відповідав уповноважений з питань запобігання та протидії корупції облдержадміністрації Іван Вересоцький.

Час оприлюднення: 23 листопада 2017 року

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Конфлікт інтересів та пов’язані з ним обмеження: рекомендації від фахівців НАЗК

     У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з метою роз’яснення законодавства про конфлікт інтересів 22 листопада в Чернігові пройшли семінари-тренінги для державних службовців обласної, районних державних адміністрацій, територіальних підрозділів ЦОВВ в області, посадових осіб місцевого самоврядування, уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції, працівників системи безоплатної первинної правової допомоги та представників громадських організацій, які працюють у сфері запобігання та протидії корупції. Інформаційна кампанія «Конфлікт інтересів: треба знати!» проводиться Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Програми розвитку ООН з 17 жовтня 2017 р.

   Уповноважена особа від Національного агентства – Шевченко Юлія Григорівна зосередила увагу присутніх на ключових аспектах поняття конфлікту інтересів, заходах щодо його врегулювання та визначеному законодавчо порядку дій щодо осіб, в яких наявний потенційний чи реальний конфлікт інтересів. Представники НАЗК також запропонували учасникам семінару практичні інструменти для  підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень, ознайомили із алгоритмом дій керівника  у зв’язку із виникненням у підлеглої особи конфлікту інтересів.

         Під час семінару посадовці отримали ряд рекоменда цій щодо оформлення повідомлення НАЗК про виявлені порушення вимог Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів тощо. Учасники семінару-тренінгу отримали ґрунтовні відповіді на поставлені запитання.

Час оприлюднення: 22 листопада 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Майдан нашої свободи

       «Україна заслуговує на більше», – така думка стосовно бурхливих подій суспільно-політичного життя, за яких значною мірою проходило становлення нашої держави та громадянського суспільства впродовж останніх 25 років, лунала під час зустрічі за «круглим столом», що проходила в Чернігові до Дня Гідності та Свободи України 21 листопада. Співорганізаторами заходу, який зібрав представників влади, науковців, викладачів та громадських діячів, виступили органи державної влади та місцевого самоврядування, Обласна бібліотека для юнацтва та Благодійний фонд ім. Софії Русової.

         З вітальним словом до учасників зібрання звернувся радник голови обласної ради, доктор історичних наук Дмитро Никоненко. Він зауважив, що український народ, утверджуючи власну Гідність та Свободу, пройшов три майдани. Спочатку – студентську революцію  на граніті у жовтні 1990 р., згодом Помаранчеву революцію 2004 р. і нарешті революцію Гідності 2013 р., яка об’єднавши мільйони українців, стала поворотним моментом в утвердженні націон альної ідентичності та самосвідомості. Присутні у залі вшанували пам’ять героїв, які поклали своє життя в боротьбі за краще майбутнє України.

     Далі відбулося вручення подяк голови обласної державної адміністрації за під готовку документально-постановочного фільму, присвяченого поету, дисиденту-одинаку Леоніду Тереховичу. Їх отримали актор Чернігівського молодіжного театру Олексій Биш та викладач співу Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького Іван Круш.

       В своїх наступних виступах учасники обговорення згадали також діячів руху шістдесятників (серед яких – і нащадки Михайла Коцюбинського), тобто тих, хто у свій час не боявся кинути виклик тоталітарній системі, відкрито виступивши на захист української мови, культури та свободи людської особистості та продовжував відстоювати свої ідеали вже після здобуття Україною незалежності. Революція Гідності здійснила вирішальний вплив на світогляд українців, систему цінностей, ставлення до власної історії тощо. Але цим вона не завершується, українське суспільство має по-справжньому усвідомити роль та значення подій 100-річної давнини, і далі рухатися вперед, робити реальні зміни на краще, щоб нарешті побудувати державу, про яку мріяли полеглі герої Майдану та ті, хто зі зброю в руках став на захист її кордонів.

Час оприлюднення: 22 листопада 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Чернігівці на Дніпропетровщині

         «Найбільше нас вразила взаємодія між обласним керівництвом та громадами», – зазначали представники чотирнадцяти об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, які з 14 по 17 листопада перебували в Дніпропетровській області.

Знайомство зі здобутками колег розпочалося з «круглого столу» на тему «Першочергові завдання розвитку об’єднаних територіальних громад». Проводила його заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Олена Савченко-Сватко, а виступали директор Дніпропетровського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Сергій Серьогін, директор відповідного Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, запрошені посадовці ОТГ та районів області. Йшлося про організацію роботи обласної влади, районної ланки влади та громад з децентралізації. Як з’ясувалося, на Дніпропетровщині, крім державних, є значні внутрішні стимули. Наприклад, один мільярд грн. на інфраструктурні проекти для ОТГ. Тож не дивно, що їх вже 37, а планується – біля 70. Надзвичайна важлива увага приділяється навчальній складовій – стверджували в один голос всі учасники зустрічі та поза нею.

Того дня чернігівці відвідали Слобожанську громаду. Вона – перша в Україні за рейтингом фінансової спроможності. Селищний голова Іван Камінський – продемонстрував новенький Центр безпеки у Степовому старостинському округу, наголосивши – громада свідомо розміщує низку своїх служб за межами адміністративного центру, аби стимулювати розвиток інших сіл. Прикладом цієї політики є колись занедбана, а тепер капітально відремонтована середня школа. Втім найбільше запам’ятався все ж таки дитячий садочок «Дивосвіт» у Слобожанському. Це надсучасний концептуально та за оснащенням дошкільний навчальний заклад, який відкривав Президент України. А споруджувався він на гроші громади з нульового рівня. Є тут і менші дива – спортивні майданчики зі штучним покриттям для загального користування, ЦНАП, що незабаром має видавати закордонні паспорти, Центр «Милосердя», що став справжнім центром тяжіння для людей похилого віку. В основі успіху – командна робота та нестандартний підхід голови, вміння ризикувати та скористатиcя можливостями, які інші не розуміють. Загальний висновок такий – побачене навіть перевищує подібне у країнах ЄС і це – Україна. Отже, у нас таке можливе.

На другий день чернігівців чекали Царичанка та Петриківка: зустрічі в місцевих радах, оглядини об’єктів соціально-культурної сфери та прикладів залучених інвестицій, спілкування з головами цих громад – Геннадієм Сумським та Ольгою Гавриленко. Як наголосив царичанський голова – у нас тут справжнє життя, подібне до багатьох інших громад. Справді, все дуже схоже, щоправда, ресурсне забезпечення помітно краще ніж те, до чого звикли на півночі України. А ще тут поки що рідкісне для нас явище – місцева опорна школа зробила ставку на STEMP-освіту (технічну) й до її організації активно залучає дітей. Тобто не лише до навчання, а й до його моделювання. Петриківка – особливий випадок, відповідно увагою вона не обділена. Та самої уваги до брендових розписів замало. Власне, вони тут скрізь – починаючи від найбільшого у Україні розмальованого паркану й до приватних будинків, не кажучи вже про бюджетні установи. Не переплутаєте ні з чим, завітавши до селища. Саме містечко дуже затишне, відчутно, що його обличчя свідомо формувалося протягом багатьох років. А школа – то зразок новітньої організації навчального простору, яку варто раз побачити.

Покровське та Васильківку чернігівці відвідали на третій день навчального туру. Обидві громади – майже прифронтові, до лінії зіткнення тут біля 60 – 100 км, тому питання безпеки – одне з найактуальніших. Обидві сформовані на базі селищ – райцентрів, навколо – чорноземи, але є невеличкий, дуже цінний у степовій зоні ліс, кажуть – Нестора Махна (поруч – Гуляй Поле). Обидві громади очолюють сучасні, закохані в свою справу люди – Світлана Спажева та Сергій Павліченко. А ще це козацький край, захоплення козаччиною тут відчутно на кожному кроці. Поза тим це сучасні громади, призначення яких – відродження занедбаного та новий старт для розвитку. До речі, ще одна спільна риса – кооперативний рух. В Покровському – це молочний кооператив, а у Васильківці – зерновий. Обоє насправді дуже тісно пов’язані, їх становлення стало можливим завдяки таки людям, як Олексій Захарчук. Він полонив чернігівців своєї енергією, матеріальне втілення якої – сучасний молочний комплекс (корови, до речі, сюди прилетіли літаком з Австрії, а на фермі для них зробили душ). Або надсучасний перший кооперативний елеватор у Васильківці, чимала ГЕС, що відроджується на річці Вовча. У всіх випадках місцеве самоврядування намагалося зробити все від нього залежне, аби залучити ці інвестиції.

Завершився візит відвіданням Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування. І, звісно, консультаціями – а як у вас?

Освітньо-інформаційний візит проходив у рамках проекту фонду Ганса Зайделя (Німеччина, Баварія), ГО “Iнститут врядування” та Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів «Сталий розвиток ОТГ, міст і селищ Чернігівської області» за організаційної підтримки та сприяння Центру розвитку місцевого самоврядування та Дніпропетровської обласної ради.

Час оприлюднення: 20 листопада 2017 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Комунікації та інформаційне забезпечення державного управління

Тематичний короткотерміновий семінар з питань комунікацій та інформаційного забезпечення державного управління проводиться в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 16 – 17 листопада для cпеціалістів виконавчого апарату обласної ради, управління комунального майна обласної ради, районних рад, міських рад міст обласного значення, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад.

Увага присутніх звертатиметься на складові інформаційної політики органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації; питання інформаційної безпеки; використання комунікаційних сервісів, культуру спілкування в мережі Internet та психологічні засади продуктивності ділового спілкування.

Учасники семінару ознайомляться з техніками комунікації в діловому спілкуванні; складовими невербальної комунікації під час ведення переговорів; особливостями застосування критики та компліментів в діловому спілкуванні, та які маніпуляції можуть мати місце в процесі ділової комунікації та під час ведення переговорів.

Час оприлюднення: 16 листопада 2017 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Інформаційний візит до Дніпропетровської області

         Представники чотирнадцяти об’єднаних територіальних громад Чернігівщини вирушили до Дніпропетровської області. Йдеться про освітньо-інформаційний візит, що є частиною проекту фонду Ганса Зайделя (Німеччина, Баварія) та Чернігівського центру підвищення кваліфікації «Сталий розвиток ОТГ, міст і селищ Чернігівської області». Візит підтримано Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування. Сьогодні, 14 листопада, очікується зустріч із керівництвом обласної ради та участь у «круглому столі» «Першочергові завдання розвитку ОТГ». Протягом трьох днів чернігівці побувають у п’яти громадах: Слобожанській, Царичанській, Петриківській, Покровській, Васильківській. В програмі – зустрічі в селищних радах, знайомство з роботою старостинських округів, щойно створеною місцевою пожежною охороною та іншими проявами місцевих ініціатив (громадськими організаціями, проектною діяльністю), відвідання ЦНАПу, міні-ГЕС що відновлюється, кооперативного елеватора, об’єктів соціальної сфери що відбудовуються.

Час оприлюднення: 14 листопада 2017 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Застосування нових медіа у публічному адмініструванні

Про застосування нових медіа в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування йдеться під час семінару, який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 14 – 15 листопада для заступників голів райдержадміністрацій, міських голів Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського з гуманітарних питань.

Учасники семінару мають нагоду ознайомитися з особливостями формування і просування бренду, PR органу влади; принципами і методами побудови ефективних комунікацій та особливостями створення контенту. Увага слухачів звертатиметься на навички та інструментарій при роботі з новими медіа; специфіку аудиторії нових медіа і канали комунікації та використання комунікаційних сервісів в мережі Інтернет.

Окрім цього, обговорюватимуться питання інформаційної безпеки; практичні аспекти реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію»; складові системи електронної взаємодії органів виконавчої влади; культури усного та писемного ділового мовлення (електронне листування).

Час оприлюднення: 14 листопада 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Дисципліна та контроль у діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Тематичний короткотерміновий семінар з питань дисципліни та контролю в органах влади проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 14 – 15 листопада 2017 р. Участь в семінарі беруть працівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, працівники виконавчого апарату Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад, об’єднаних територіальних громад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення контролю.

Учасники навчання отримають практичні поряди щодо підготовки актів органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування (розпорядчих документів, протоколів, доручень, листів); належного виконання законодавства про доступ до публічної інформації та удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та станом реагування на запити, звернення, листи депутатів усіх рівнів.

Також мова йтиме про інформаційні технології в державному управлінні. (комп’ютеризація документообігу в органі влади); культуру усного та писемного ділового мовлення посадовців; тайм-менеджмент як технологію організації робочого часу; симптоми та шляхи подолання синдрому професійного вигорання.

Час оприлюднення: 14 листопада 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Семінар-тренінг «Пріоритетні напрями діяльності місцевої влади з розвитку територій в умовах асоціації України з ЄС»

  Семінар-тренінг «Пріоритетні напрями діяльності місцевої влади з розвитку територій в умовах асоціації України з ЄС»  було організовано Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації у співпраці з Талалаївською районною державною адміністрацією та районною радою.

 Учасники – державні службовці органів виконавчої влади, посадові особи органів місцевого самоврядування спілкувалися з приводу можливостей співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної влади з міжнародними агенціями з розвитку територій.

  Далі мова йшла про механізми співробітництва громад, його процедури, порядок та кращі практики. Зокрема, було наголошено на міжмуніципальному співробітництві як інструменті посилення можливостей місцевої влади у розвитку територій.

 «Співробітництво територіальних громад може бути альтерна-тивним варіантом для тих, хто прагне спільними зусиллями вирішити спільні проблеми, або ж поки що не готовий до об’єднання», – зазначали учасники семінару.

Час оприлюднення: 10 листопада 2017 року

Виконавець: Чабак Л.А.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Виїзний семінар з питань запобігання корупції

Про корупційні ризики в діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень йшлося під час семінару «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування», проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в Срібнянському районі 8 листопада 2017 р. Участь у відкритті та роботі семінару взяв керівник апарату Срібнянської райдержадміністрації Костянтин Чаленко.

Під час семінару висвітлювалися загальні засади державної антикорупційної політики; функції спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування. Увага присутніх (представники апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних громад) зверталася на відповідні положення Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «По запобігання корупції». Окрім цього, обговорювалися ситуації, пов’язані з виникненням потенційного або реального конфлікту інтересів та порядок його врегулювання. На запитання учасників семінару відповідав уповноважений з питань запобігання та протидії корупції облдержадміністрації Іван Вересоцький.

Час оприлюднення: 9 листопада 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052