ШОСТІ «РОЗУМОВСЬКІ ЗУСТРІЧІ» В ЧЕРНІГОВІ

  Про шляхи підвищення рівня професіоналізму державних службовців та працівників виконавчих структур органів місцевого самоврядування, досягнення реформи децентралізації, історичний досвід формування та діяльності владних інституцій загальнодержавного та місцевого рівня йшлося під час міжнародної конференції «VІ Розумовські зустрічі», що проходила 14 грудня 2017 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід організований Сіверським центром післядипломної освіти спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Фонду Ганса Зайделя, сприяння Чернігівської облдержадміністрації та обласної ради.

  Нинішнє зібрання, окрім традиційної зустрічі фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування, включає також звітне засідання за результатами реалізації проекту «Сталий розвиток ОТГ, селищ, малих міст Чернігівської області» та засідання Координаційної ради Національної академії з надання методичної допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. Таким чином цьогорічна конференція є найбільш представницькою за весь період проведення.

  «Головна мета нашого зібрання – щоб ідеї, які народжуватимуться під час конференції, розкриватимуть історичне минуле та майбутнє держави, а участь в ній великого кола інтелектуалів дозволить проводити реформи на дійсно високому професійному рівні», – зазначила заступник керівника апарату облдержадміністрації  Ірина Соломаха.

  «Проведення “Розумовських зустрічей” вже в шостий раз свідчить про здобуттями ними визнання серед інших подібних заходів в Україні та говорить про певну їхню стабільність в наш турбулентний час. Це і коло організаторів, і наявність трьох майданчиків для обговорень, результати яких матимуть прикладне значення», – підкреслив радник голови обласної ради Дмитро Никоненко.

  Учасників конференції привітав перший заступник голови Нацдержслужби Володимир Купрій: «Саме таких заходів, як сьогоднішня конференція, дуже бракує зараз. Бо саме вони дають можливість та простір для організації професійних дискусій з найбільш проблемних питань».

  Керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова і Румунії Даніель Зайберлінг звернув увагу присутніх на широке тематичне охоплення конференції та зауважив, що зустріч за «круглим столом» людей з різними поглядами сприятиме появі нових цікавих ідей та рішень.

  «Немає країни з розвинутою економікою, але з бідними громадами. «Зверху» створюється лише певна правова рамка, а економіка народжується на місцях. Нам необхідно звернути увагу на країни, які створили успішні моделі, певні правила гри, чим забезпечили свій сталий розвиток та комфортні умови для своїх громадян.  Важливе значення в цьому випадку має здобуття практичних знань», – наголосив голова правління ГО «Інститут врядування»  Анатолій Чемерис.

 Під час роботи пленарного та секційних засідань керівники місцевого самоврядування, науковці, викладачі та громадські діячі з Чернігівщини, інших областей України проводили історичні паралелі щодо процесів становлення інституцій державної влади та місцевого самоврядування на сучасному етапі з подіями сторічної давнини і аж до витоків державності на українських землях загалом. Нинішній досвід формування об’єднаних територіальних громад, попри суперечливість цих процесів, показав, що іншого шляху в України вже немає. А думки учасників з Польщі та Німеччини, презентація кращих практик зарубіжних країн та перших здобутків в царині місцевого самоврядування на Чернігівщині ще раз засвідчують той факт, що громади, які самостійно розвиваються, формують успішність держави загалом. А локальні досягнення та успіхи мають бути вмонтовані в загальну картину позитивного розвитку держави.

  Конференція продовжиться наступного дня під час відвідин та ознайомлення з роботою Батуринської територіальної громади, а її матеріали увійдуть до п’ятого номера збірника наукових праць «Розумовські зустрічі».

Фото для скачування:

https://drive.google.com/file/d/1239nXUJ7GCpfcoHTtCXu6RhhTjTxqROc/view?usp=sharing

  Час оприлюднення: 14 грудня 2017 р.

  Виконавець: Казіміров Д.В.

  Конт. тел.: (0462) 676 052

Побачив світ четвертий номер збірника наукових праць «Розумовські зустрічі»

Четвертий номер щорічного збірника наукових праць «Розумовські зустрічі» вийшов у Чернігові на День місцевого самоврядування в Україні. В його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «П’яті “Розумовські зустрічі”», що проходила в Чернігові 1 – 2 грудня 2016 р.  Всього – 26 статей. Видання покликане об’єднати напрацювання фахівців з теорії та практики у сфері розвитку державної служби та місцевого самоврядування. Публікації представлені за трьома напрямками та охоплюють проблеми еволюції державної служби України в умовах викликів сьогодення; питання децентралізації влади та територіальної реформи, а також вітчизняний та світовий досвід державного управління.

Нагадаємо, що завданнями збірника є підвищення рівня обізнаності державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та всіх небайдужих громадян з історією та сучасним розвитком державного будівництва в Україні, відновлення історичної та національної пам’яті, інформування населення про результати наукових робіт у сфері дослідження питань формування адміністративно-територіального устрою та системи владних інституцій України, реформування системи державного управління та місцевого самоврядування.

Cпівзасновниками видання є Сіверський центр післядипломної освіти, Інститут законодавства Верховної Ради України, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Сіверський інститут регіональних досліджень.

Випуск наступного номера збірника запланований за результатами  міжнародної науково-практичної конференції «VI “Розумовські зустрічі”», яка відбудеться в Чернігові 14 – 15 грудня 2017 р.

Час оприлюднення: 7 грудня 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.:  (0462) 676-052

Навчання новопризначених спеціалістів

   За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 4 по 8 грудня проходило навчання новопризначених спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчого апарату обласної, районних рад, виконкомів (міст обласного та районного значення), селищних рад, об’єднаних територіальних громад (друга сесія).

 Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування ознайомилися з окремими аспектами трудового законодавства України; державної політики у сфері надання адміністративних послуг (організація діяльності ЦНАП); новаціями та пілотними проектами Міністерства юстиції України, запроваджених у відділах реєстрації актів цивільного стану  області. Також мова йшла про вплив Угоди про асоціацію на аграрний бізнес (домогосподарства  та розвиток сільських територій  Чернігівщини); альтернативні джерела енергії, технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області; природно-техногенні загрози та заходи, щодо їх усунення і мінімізації.

  Далі обговорювалися роль держави та її провідних інституцій у забезпеченні охорони дитинства; культурологічні та соціально-психологічні засади ораторського мистецтва (ділова риторика та принципи мовного впливу); симптоми, стадії та методи подолання синдрому професійного вигорання. Під час практичних занять увага слухачів зверталася на парадигму самостійних та службових частин мови в діловому мовленні; культуру спілкування в мережі Internet, етикет ділового мовлення та складові роботи з електронним офісом (збір та обробка інформації). Учасники навчання взяли участь у роботі «круглого столу», присвяченому питанням роботи органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування в наданні безоплатної правової допомоги (механізм реалізації права на безоплатну правову допомогу).

Час оприлюднення:  8 грудня 2017 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Земельне законодавство України: сучасний стан та перспективи

  Тематичний короткотерміновий семінар з питань земельного законодавства України проведений в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 7 грудня для керівників та спеціалістів територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в області.

  Учасники семінару ознайомилися з методичними засадами розробки проектів формування землеволодінь та землекористувань; особливостями ведення Державного земельного кадастру. Окрім цього, висвітлювалися правові засади, методика проведення грошової оцінки земель та процедура її затвердження і оприлюднення. Також йшлося про необхідність дотримання норм чинного законодавства України під час розгляду звернень громадян із земельних питань

 

Час оприлюднення: 8 грудня 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Практичні питання проходження державної служби в органах виконавчої влади відповідно до вимог Закону України «Про державну службу»

  Практичні питання проходження державної служби в органах виконавчої влади обговорювалися під час тематичного короткотермінового семінару, який пройшов у  Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 5 грудня.

 До участі були запрошені керівники апарату районних державних адміністрацій, начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом апарату районних державних адміністрацій, працівники управління персоналом головного управління Держгеокадастру в області, працівники управління персоналом управління Державної міграційної служби України в області.

  Увага слухачів зверталася на зміни, внесені до деяких Законів України щодо окремих питань проходження державної служби; організацію та проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців та організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою.

 

 

Час оприлюднення: 7 грудня 2017 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Професійна програма підвищення кваліфікації з англійської мови

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації з англійської мови (друга сесія) за напрямом 6.020303 «Філологія» проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 27 листопада по 12 грудня 2017 р. Воно призначене для спеціалістів апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці.

Навчання включає в себе серію практичних занять, під час яких держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування на матеріалах з англійської мови розглядатимуть питання, що стосуються європейської інтеграції України. Сюди відноситься: сутність, моделі, загальні підходи Європейської міграційної політики; причини трудової міграції, напрямки національної міграційної політики та шляхи захисту трудових мігрантів. Також мова йтиме про засади трудового права; директиви Євросоюзу з приводу питання зайнятості, вирішення трудової суперечки, та проблеми дискримінації на робочому місці; засади Європейської політики щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку, імміграції. Далі розглядатимуться сільськогосподарські системи (порівняльна характеристика); загальні цілі європейської сільськогосподарської політики, використання земельного ресурсу та пріоритетні напрямки розвитку сільського господарства в контексті європейської інтеграції.

Робота з граматикою англійської мови передбачатиме опрацювання форм минулого (Past, Past Perfect), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу (активний та пасивний стан); інфінітивних  та дієприкметникових комплексів; узгодження часів; вживання означеного і неозначеного артикля; структур had better, would rather, а також застосування комплексів з герундієм. Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування опановуватимуть засади ведення ділового листування (лист-пропозиція, лист-домовленість, лист-повідомлення, лист-нагадування, лист-пояснення; доповідь; факс, електронний лист; особисті ділові листи (поздоровлення, висловлення, співчуття тощо). По завершенню навчання слухачі пройдуть підсумкове тестування та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

 

Час оприлюднення: 29 листопада 2017 р.

Виконавець:Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання землевпорядників сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад

За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів  27 листопада – 1 грудня 2017 р. проходило навчання землевпорядників сільських селищних рад сільських, селищних, міських рад (міст обласного та районного підпорядкування), об’єднаних територіальних громад (ІІ сесія).

Землевпорядники ознайомилися  з порядком визначення форм власності та механізмами реалізації права власності на землю громадянами; вирішення земельних спорів, встановлення земельних сервітутів під розміщення тимчасових споруд та МАФів.  Водночас розглядалися методичні засади складання проектів формування землеволодінь та землекористувань; оренди земель як важливої складової розвитку земельних відносин і соціального захисту селян та створення громадських пасовищ; актуальні питання щодо державної реєстрації прав на земельні ділянки.

Далі йшлося про засади благоустрою населених пунктів та територій; методику оподаткування земельних ділянок для фізичних та юридичних осіб; ведення Державного земельного кадастру; питання екологічної безпеки при використанні земель; порядок видалення зелених насаджень та розробку генеральних планів населених пунктів. Також висвітлювалися положення ЗУ «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію»; можливості використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області та повноваження органів місцевого самоврядування у забезпеченні громадського порядку та дотриманні правил пожежної безпеки у територіальній громаді. На завершення навчання відбулося обговорення випускних робіт та тестування слухачів на предмет знань, отриманих впродовж двох сесій.

 

 

Час оприлюднення: 29 листопада 2017 р.

Виконавець:Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052