Що думають про національно-патріотичне виховання та уроки історії в Чернігові, Івано-Франківську та Миколаєві?

  Розширене засідання координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при Івано-Франківській, Миколаївській та Чернігівській обласних державних адміністраціях відбулося 24 січня в рамках відзначення 99-ої річниці Злуки УНР та ЗУНР та 100-річчя бою під Крутами. Зустріч, що проходила в форматі веб-конференції, зібрала представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрів підвищення кваліфікації кадрів, науковців, викладачів, громадських активістів з Івано-Франківська, Миколаєва та Чернігова.

     З вітальним словом до присутніх звернулися заступник керівника апарату облдержадміністрації Ірина Соломаха заступник голови обласної ради, член Координаційної ради Арсен Дідур, заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч. Вони підкреслили важливість осмислення подій сторічної давнини в контексті сьогоднішньої боротьби за незалежність та територіальну цілісність України, щоб спрямовувати спільні зусилля на досягнення нових цілей в розбудові нашої держави.

     Обговорюючи роль та значення проголошення Соборності України, бою під Крутами та інших подій Української революції 1917–1921 рр. у національній історичній пам’яті учасники зустрічі відзначили необхідність звернути увагу саме на їхній регіональний аспект, щоб показати регіональні особливості України як багатство її різноманіття. Але поширювати треба саме реальні історичні знання, позбавлені уявлень, що не мають відношення до реальності. Варто запровадити програму оприлюднення джерел з історії визвольних змагань та заснування бібліотек регіональних спогадів про ті події. Також наголошувалося на тому, що вітчизняна освіта має стати україноцентричною, щоб деструктивні політичні та інші сили не шкодили єдності України. До того ж сьогодні виросло нове покоління українців з іншою історичною свідомістю.

    Представники областей обмінялись досвідом щодо організації національно-патріотичного виховання дітей в себе на місцях. Це і встановлення сітілайтів з фото та біографіями борців за волю України, підготовка збірок документів та інших друкованих видань про період Української народної республіки в Чернігові; діяльність єдиного в Україні Дитячо-юнацького пластового центру в Івано-Франківську; співпраця навчальних закладів з військовими частинами, організація зустрічей з учасниками АТО вМиколаєві та інше. З цього приводу висловлені думки про необхідність розміщення в школах певного роду виставок або іншої наочності про нинішню війну та інші події, що відбуваються в Україні.

    Було відзначено також слушність тези Софії Русової про позашкільну освіту для всіх незалежно від віку, яка в своїй основі має містити ознайомлення з історико-культурною спадщиною рідного краю.

   Присутня на засіданні представник ГО «Кримська громада» наголосила на необхідності постійно порушувати тему Криму, оскільки йдеться про соборність українських земель та допомогу патріотам України, що залишилися в Криму.

   На завершення учасники наради домовилися про те, що варто скоригувати обласні програми національно-патріотичного виховання у бік посилення саме міжрегіональної взаємодії, а під час наступного засідання за участі п’яти областей – обговорити та узгодити проведення спільних заходів у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

 

 

Час оприлюднення: 24 січня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052