Студенти з Чернігова відвідали Нацдержслужбу та Верховну Раду України

   В рамках семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування: правовий статус, стиль і методи роботи» 26 березня відбувся традиційний візит студентів вищих навчальних закладів Чернігова до Національного агентства України з питань державної служби та Верховної Ради України.

      Cпершу були відвідини комітетів Верховної Ради, а саме – Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Комітету з питань науки і освіти. Зі студентами спілкувалася керівник секретаріату Комітету  з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Віра Скалозуб, яка розповіла про законотворчу роботу народних депутатів України у Верховній Раді України та основні напрямки роботи Комітету.

    «Від того, наскільки держава вкладає в молодь, залежить її майбутнє», – наголосив заступник керівника секретаріату Юрій Молоканов. Він звернув увагу присутніх на діяльність комітету, спрямовану на розвиток мережі закладів спорту та дозвілля молоді; забезпечення допомоги сім’ям з дітьми; оздоровлення дітей; захист житлових прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Також йшлося про законодавчі ініціативи спрямовані на спрощення порядку виїзду дитини за кордон; протидію домашньому насильству; посилення відповідальності батьків за виховання дітей.

     Студенти ознайомилися і з положеннями законопроекту «Про молодь», а головний консультант секретаріату Олена Чорна запропонувала молодим людям взяти участь в законотворчому процесі з питань молодіжної політики та подавати свої пропозиції щодо розробки та ухвалення важливих рішень.

      З майбутніми державними службовцями спілкувався головний консультант секретаріату Комітету з питань науки і освіти Євген Красняков. Він розповів про історію, керівників Комітету та здійснювану ним діяльність щодо законодавчого забезпечення різних рівнів освіти впродовж останніх двадцяти років. В цьому контексті йшлося про прийнятий 5 вересня 2017 р. базовий Закон України «Про освіту», яким, зокрема, регламентується впровадження мережі опорних шкіл в Україні, низку законопроектів щодо внесення змін до діючих законодавчих актів у сфері освіти.

    Потім на студентів очікувала екскурсія будинком будинку Верховної ради України. Вони мали нагоду дізнатися не тільки про історію самої будівлі, а й безпосередньо побачити місця, де відбувалися найбільш знакові події в історії незалежної України, приймалися доленосні рішення, та як твориться сучасне законодавство нашої держави. Під час перебування в сесійній залі молодим людям розповідалося про попередні та нинішній депутатський склад Верховної ради; порядок розміщення представників депутатських фракцій, проведення сесій, роботу системи «Рада», а також про те, як звичайний громадян може бути присутнім на сесії парламенту.

     В Національному агентстві України з питань державної служби до студентів звернувся начальник Відділу організації професійного навчання НАДС Олександр Глазков. Він наголосив, що в сучасних умовах реформування системи державного управління, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України, є нагальна потреба у залученні нового покоління службовців з високим рівнем професійної компетентності. З молоддю поспілкувалася директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі Наталія Алюшина. Насамперед вона зазначила, що фокус нинішньої реформи держуправління – посилення спроможності до формування якісної політики. Вона детально окреслила передбачений реформою комплекс змін, що передбачає формування  нових підходів до конкурсних процедур, вимог до кандидатів на посади фахівців з питань реформ, зокрема до створюваних в структурі міністерств директоратів з формування політики у відповідних сферах та стратегічного планування. При цьому головна увага приділяється компетентності учасника конкурсу, його аналітичним здібностям та вмінню вирішувати ситуаційні завдання. Наостанок представники Національного агентства запросили молодих людей взяти безпосередню участь у формуванні нової державної служби, беручи участь у відповідних конкурсах.

       Час оприлюднення:  27 березня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052