Зустріч Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка зі студентами

«Нація, яка бореться з лічильниками та не сплачує податки в сучасному світі розраховувати на успіх не може. Це один із найбільших викликів для нашого суспільства, а гідна відповідь – прояв реального патріотизму», – зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час зустрічі з випускниками чернігівських університетів, які виявили бажання взяти участь у програмі залучення молоді до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування. Це студенти технологічного та педагогічного університетів, до яких долучилися курсанти Академії державної пенітенціарної служби. Проходила зустріч 30 березня в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Чернігову вдається показати кращу динаміку в своєму розвитку порівняно з іншими містами зі схожими можливостями, – зазначив міський голова. Найголовніше завдання сьогодні – сконцентрувати обмежені ресурси так, аби зробити Чернігів цікавим та зручним для мешканців і гостей. Через війну, що триває ми втратили транзитні можливості, серйозно постраждала логістика, близька відстань до російського кордону не сприяє залученню інвестицій. Це означає, що ми маємо шукати інші важелі розвитку. Один із них – туризм. В свою чергу він стимулює інші сфери, вимагає модернізації інфраструктури, збереження унікальної історико-культурної спадщини міста. Втім самого збереження замало, необхідно застосовувати європейську практику, що передбачає її залучення до  життя міста.

Водночас Чернігів, на думку міського голови, з огляду на своє значення одного з центрів, де виникла Україна, вочевидь потребує державної уваги в сенсі розміщення тут виробництв та розвитку міста в цілому.

Владислав Атрошенко закликав молодих людей до розуміння того, що добробут сам по собі не прийде, а пошук щастя за кордоном є сумнівним. «Я пропоную іншу модель: повірити в себе, Чернігів, Україну». Важливо здобувати освіту, знаходити можливості та докладати зусиль, аби рухатися вперед та будувати успішну країну.

Виконавець Казіміров Д.В.

Час оприлюднення: 30 березня 2018 р.

конт. тел.: (0462) 676-052

Маркетинг об’єднаної територіальної громади, брендування території та розвиток її туристичного потенціалу

      Про маркетинг території, залучення ресурсів та внутрішнього потенціалу для її просуванню йшлося під семінару, що проходив у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 27–28  березня 2018 р. До обговорення зазначеної тематики запрошувались голови об’єднаних територіальних громад, їхні заступники або працівники виконкомів відповідальні за зазначений напрямок роботи.

      Обговорювалися можливості розвитку громад через залучення інвестицій в аграрний сектор; додаткові джерела позабюджетного фінансування та механізм державно-приватного партнерства. Водночас йшлося про повноваження органу місцевого самоврядування у сфері володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності та маркетингові комунікації як засіб ефективного просування території.

    Детальна увага приділялася питанням розвитку туристичного потенціалу території громад. Зокрема, висвітлювалося формування конкурентних переваг туристично-рекреаційного комплексу регіону; роль туризму в рамках концепції розвитку сільських територій; використання сучасних світових, європейських методик та механізмів при формуванні та просуванні регіонального туристичного продукту: кластерний підхід; соціальний діалог; механізми державно-приватного партнерства;  врахування критеріїв та індикаторів сталого розвитку при формуванні стратегій розвитку регіонів.

        Час оприлюднення: 29 березня 2018 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Управління персоналом в органах місцевого самоврядування

    Тематичний короткотерміновий семінар з питань управління персоналом проведений Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 27–28  березня 2018 р. У заході взяли участь начальники відділів (секторів) управління персоналом виконавчого апарату районних рад, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад, апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

    Під час семінару розглядалися правові аспекти діяльності органів місцевого самоврядування; положення ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», підзаконні нормативно-правові акти з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування та додержання вимог законодавства про мови посадовими і службовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час виконання ними службових обов’язків.

     Увага присутніх зверталася на дотримання вимог чинного законодавства щодо прийняття на державну службу (присвоєння рангів державних службовців, обчислення стажу роботи, встановлення надбавок та заохочень); особливості проходження служби в органах місцевого самоврядування (умови та порядок надання відпусток, організація кадрового діловодства та приведення особових справ посадовців у відповідність до чинного законодавства). Також висвітлювався порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад на службі в органах місцевого самоврядування (умови проведення конкурсу, вимоги до професійної компетентності кандидатів, порядок проведення тестування, співбесіди та інших видів оцінювання кандидатів); особливості врегулювання конфлікту інтересів на службі в органах місцевого самоврядування та дисциплінарної відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування.

         Час оприлюднення: 29 березня 2018 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Студенти з Чернігова відвідали Нацдержслужбу та Верховну Раду України

   В рамках семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування: правовий статус, стиль і методи роботи» 26 березня відбувся традиційний візит студентів вищих навчальних закладів Чернігова до Національного агентства України з питань державної служби та Верховної Ради України.

      Cпершу були відвідини комітетів Верховної Ради, а саме – Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Комітету з питань науки і освіти. Зі студентами спілкувалася керівник секретаріату Комітету  з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Віра Скалозуб, яка розповіла про законотворчу роботу народних депутатів України у Верховній Раді України та основні напрямки роботи Комітету.

    «Від того, наскільки держава вкладає в молодь, залежить її майбутнє», – наголосив заступник керівника секретаріату Юрій Молоканов. Він звернув увагу присутніх на діяльність комітету, спрямовану на розвиток мережі закладів спорту та дозвілля молоді; забезпечення допомоги сім’ям з дітьми; оздоровлення дітей; захист житлових прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Також йшлося про законодавчі ініціативи спрямовані на спрощення порядку виїзду дитини за кордон; протидію домашньому насильству; посилення відповідальності батьків за виховання дітей.

     Студенти ознайомилися і з положеннями законопроекту «Про молодь», а головний консультант секретаріату Олена Чорна запропонувала молодим людям взяти участь в законотворчому процесі з питань молодіжної політики та подавати свої пропозиції щодо розробки та ухвалення важливих рішень.

      З майбутніми державними службовцями спілкувався головний консультант секретаріату Комітету з питань науки і освіти Євген Красняков. Він розповів про історію, керівників Комітету та здійснювану ним діяльність щодо законодавчого забезпечення різних рівнів освіти впродовж останніх двадцяти років. В цьому контексті йшлося про прийнятий 5 вересня 2017 р. базовий Закон України «Про освіту», яким, зокрема, регламентується впровадження мережі опорних шкіл в Україні, низку законопроектів щодо внесення змін до діючих законодавчих актів у сфері освіти.

    Потім на студентів очікувала екскурсія будинком будинку Верховної ради України. Вони мали нагоду дізнатися не тільки про історію самої будівлі, а й безпосередньо побачити місця, де відбувалися найбільш знакові події в історії незалежної України, приймалися доленосні рішення, та як твориться сучасне законодавство нашої держави. Під час перебування в сесійній залі молодим людям розповідалося про попередні та нинішній депутатський склад Верховної ради; порядок розміщення представників депутатських фракцій, проведення сесій, роботу системи «Рада», а також про те, як звичайний громадян може бути присутнім на сесії парламенту.

     В Національному агентстві України з питань державної служби до студентів звернувся начальник Відділу організації професійного навчання НАДС Олександр Глазков. Він наголосив, що в сучасних умовах реформування системи державного управління, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України, є нагальна потреба у залученні нового покоління службовців з високим рівнем професійної компетентності. З молоддю поспілкувалася директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі Наталія Алюшина. Насамперед вона зазначила, що фокус нинішньої реформи держуправління – посилення спроможності до формування якісної політики. Вона детально окреслила передбачений реформою комплекс змін, що передбачає формування  нових підходів до конкурсних процедур, вимог до кандидатів на посади фахівців з питань реформ, зокрема до створюваних в структурі міністерств директоратів з формування політики у відповідних сферах та стратегічного планування. При цьому головна увага приділяється компетентності учасника конкурсу, його аналітичним здібностям та вмінню вирішувати ситуаційні завдання. Наостанок представники Національного агентства запросили молодих людей взяти безпосередню участь у формуванні нової державної служби, беручи участь у відповідних конкурсах.

       Час оприлюднення:  27 березня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи

Тематичний короткотерміновий семінар для студентів випускних курсів вищих навчальних закладів Чернігова триває в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів впродовж 19 – 30 березня  2018 р. Розпочався він із зустрічі з директором Центру, кандидатом історичних наук Володимиром Бойком, який розповів присутнім про систему підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Впродовж першого тижня (19–23 березня 2017 р.) молоді люди, які зацікавилися роботою в органах влади, брали участь у серії тематичних зустрічей, та «круглих столів», маючи можливість безпосередньо поспілкуватися з очільниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх структурних підрозділів. Мова йшла застосування права в державному управлінні; нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування; основні положення законодавства України про державну службу, антикорупційного законодавства; законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію»»; порядок підготовки та прийняття нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівні.

Учасникам семінару розповідалося про сучасний стан та тенденції розвитку політичної системи України; перебіг процесів децентралізації та реформи місцевого самоврядування; основні напрямами бюджетної, податкової, державної гуманітарної та соціальної політики; стан промисловості та сільського господарства в області; практику діяльності районних державних адміністрацій, районних рад та об’єднаних територіальних громад; роботу органів влади зі зверненнями громадян; особливості роботи органів Державного реєстру виборців; організаційне забезпечення діяльності місцевих рад; застосування інформаційних технологій в роботі органів влади, впровадження технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії. Окрім цього, висвітлювалися особливості етики; гендерні аспекти, стратегії поведінки, причини виникнення та шляхи подолання конфліктів на роботі в органах державної влади та місцевого самоврядування; ініціативу ЄС Східне партнерство  та роботу національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Наступного тижня пройдуть стажування на базі органів місцевої влади; відвідають Верховну Раду України, комітети з питань науки і освіти; з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму; ознайомляться з діяльністю Національного агенства України з питань державної служби.

За результатами навчання, стажування та підсумкового тестування учасники програми отримають відповідні свідоцтва, а невдовзі зможуть взяти участь у конкурсах на заміщення вакантних посад в органах місцевої влади.

Час оприлюднення: 23 березня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Повага до закону – запорука якісного життя

Про зміни в законодавчому полі щодо убезпечення системи державної служби від політичних впливів; забезпечення рівноцінного партнерства між владою та громадянським суспільством; процеси реформування в органах місцевої влади, гуманітарній сфері говорилося під час зустрічі студентів вищих навчальних закладів Чернігова із заступником голови облдержадміністрації Наталією Романовою.

«Процес реформування в будь-якій галузі є складним для сприйняття в суспільстві, бо зазвичай означає докорінний злам усталеної моделі відносин, діяльності  або системи цінностей. І лише через 10 – 15 років після проведення реформи приходить розуміння того, для чого вона насправді була потрібна та яку користь принесла людям», – зазначила Наталія Романова.

Подальша мова йшла про передачу повноважень з районного рівня на об’єднані територіальні громади; забезпечення ними функціонування системи первинної медичної допомоги, тобто роботи амбулаторій та ФАПів. В  системі освіти одним із заходів реформування є скорочення кількості малокомплектних шкіл, який, попри всю свою суперечливість, сприяє підняттю рівня якості знань учнів. Також передбачається впровадження інклюзивної освіти з метою соціалізації дітей з особливими потребами та спеціальної програми для підтримки прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, як альтернативи інтернатним закладам, що не завжди можуть забезпечити умови для нормального виховання та навчання дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наостанок заступник голови облдержадміністрації закликала молодих людей до участі в конкурсах зі вступу на посади державної служби або в органах місцевого самоврядування, наголосивши на необхідності розвивати вміння комунікувати з людьми як важливої запоруки здобуття досвіду та поваги до себе в суспільстві.

Час оприлюднення: 23 березня 2018 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Основні аспекти організації роботи з пенсійного забезпечення та обслуговування громадян. Впровадження нових стандартів і сучасних технологій обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України

Тематичний короткотерміновий семінар з питань пенсійного забезпечення та обслуговування громадян пройшов у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 20 по 23 березня 2018 р. Участь в його роботі взяли cпеціалісти підрозділів обслуговування громадян головного та об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в області.

Увага слухачів зверталася на правові аспекти пенсійного забезпечення та зміни в пенсійному законодавстві України; питання щодо призначення пенсій за віком за пільгових умовах, за вислугу років; за особливі заслуги перед Україною та відповідно до ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про прокуратуру”, “Про державну службу” та інших спеціальних законів.

Далі розглядалася організація роботи щодо пенсійного забезпечення та обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України; контрольно-перевірочної роботи в області; електронних сервісів Пенсійного фонду України; правові аспекти виплати пенсій в органах Пенсійного фонду України та актуальні питання пенсійного страхування. Також обговорювалися питання практичного застосування законодавства в сфері пенсійного забезпечення та питання оформлення документів для призначення пенсій відповідно до міжнародних угод; порядок подачі та вимоги щодо оформлення документів,  необхідних для обчислення стажу за період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.

Тематика практичних занять та тренінгів стосувалася Додержання вимог законодавства про мови державними службовцями під час виконання ними службових обов’язків; особливостей ораторського мистецтва та взаємодії оратора з аудиторією; методів подолання синдрому професійного вигорання; психологічних засад ділового спілкування та способів вирішення конфліктних ситуацій.

Час оприлюднення: 23 березня 2018 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

«Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація схем теплопостачання населених пунктів»

15 березня розпочав свою роботу дводенний семінар «Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація схем теплопостачання населених пунктів», який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для голів (заступників голів), працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за зазначений напрям роботи.

Під час семінару будуть розглянуті питання фінансування заходів з застосуванням альтернативних джерел енергії, розробка механізму реалізації проектів з енергозбереження в об’єднаних територіальних громадах; технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області.

Слухачі мають можливість ознайомитися з конкретними  прикладами застосування альтернативних джерел енергії в бюджетних будівлях та оптимізації схем теплопостачання та освітлення населених пунктів.

Перед присутніми виступлять  секретер  Менської міської ради  Стальниченко Юрій Валерійович, директор проекту «Модернізація вуличного освітлення у м. Мена» Сухорябов Андрій Євгенович, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області Зінченко Сергій Васильович та інші викладачі.

Час оприлюднення: 15 березня 2018 року

Виконавець: Карпенко Т.К.

конт. тел.: (0462) 676 052

Українські науковці візьмуть участь у заходах до 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між ФРН і Україною

 Візит відбувається за підтримки фонду Ганса Зайделя

14 – 17 березня делегація українських науковців перебуватиме у Мюнхені з нагоди проведення подіумної дискусії та виставки, присвячених 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. До складу делегації увійшли завідувач відділу історії Української революції 1917–1921 рр. Інституту історії України НАН України Владислав Верстюк, провідний науковий співробітник відділу Історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України Ірина Матяш, професор кафедри нової та новітньої історії Одеського національного університету  ім. І.І. Мечникова, співголова Комісії істориків України і Німеччини Поліна Барвінська, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України Павло Павлович Гай-Нижник та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, заступник голови ради ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», позаштатний кореспондент газети «День» Володимир Бойко.

Серед запланованих заходів, зокрема покладання квітів до меморіальної дошки на честь першого консульства і першого консула Української Народної Республіки в Мюнхені Василя Оренчука на будинку, де розташовувалося консульство Української Народної Республіки в Мюнхені з 1919 по 1923 роки, відвідування українського некрополя на цвинтарі Вальдфрідгоф, Зустріч в Українському Вільному Університеті.

15 березня в Генеральному консульстві України в Мюнхені відбудеться науковий круглий стіл на тему «Брестський мир та розвиток українсько-німецьких відносин у 1918–1923 рр.», присвячений діяльності першого консула Української Народної Республіки в Мюнхені Василя Оренчука та українсько-німецьким відносинам у 1918–1923 рр., а також презентація виставки з нагоди 100-річного ювілею встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. Того ж дня о 18:00 почнеться подіумна дискусія «Брестський мир та його наслідки».

Цю виставку також презентуватимуть у холі історичного факультету Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, крім того в університеті відбудуться зустрічі зі студентами та викладачами. Запланована низка інших заходів.

Завершальним акордом заходів буде відвідання 17 березня могили Гетьмана Павла Скоропадського в містечку Оберстдорф.

«День» інформуватиме читачів про перебіг подій.

Джерело: День

Про стан та напрямки розвитку житлово-комунального господарства

                  йдеться під час семінару «Основні напрями державної політики у сфері житлово-комунального господарства», який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 12 – 13 березня 2018 р. До участі в заході запрошені начальники відділів, відповідальні за роботу житлово-комунального господарства апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, районних державних адміністрацій.

            Предметом обговорення є нормативно-правова база та перспективи розвитку житлово-комунального господарства на 2018 р.; особливості формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги; розробка організаційно-фінансового механізму реалізації проектів з енергозбереження житлово-комунальному господарстві; практика впровадження Програми підтримки населення щодо впровадження енергоефективних заходів; енергоефективність та енергоаудит житлових будівель.

               Присутні мають можливість ознайомитися з конкретними  прикладами застосування альтернативних джерел енергії в бюджетних будівлях та оптимізації схем теплопостачання; практикою створення ОСББ та їхньої діяльності з утримання будинків та прибудинкової території, а також вимогами щодо поводження з твердими побутовими відходами.

           Час оприлюднення: 12 березня 2018 року

            Виконавець: Казіміров Д.В.

             конт. тел.: (0462) 676 052