«Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація схем теплопостачання населених пунктів»

15 березня розпочав свою роботу дводенний семінар «Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація схем теплопостачання населених пунктів», який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для голів (заступників голів), працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за зазначений напрям роботи.

Під час семінару будуть розглянуті питання фінансування заходів з застосуванням альтернативних джерел енергії, розробка механізму реалізації проектів з енергозбереження в об’єднаних територіальних громадах; технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області.

Слухачі мають можливість ознайомитися з конкретними  прикладами застосування альтернативних джерел енергії в бюджетних будівлях та оптимізації схем теплопостачання та освітлення населених пунктів.

Перед присутніми виступлять  секретер  Менської міської ради  Стальниченко Юрій Валерійович, директор проекту «Модернізація вуличного освітлення у м. Мена» Сухорябов Андрій Євгенович, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області Зінченко Сергій Васильович та інші викладачі.

Час оприлюднення: 15 березня 2018 року

Виконавець: Карпенко Т.К.

конт. тел.: (0462) 676 052

Українські науковці візьмуть участь у заходах до 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між ФРН і Україною

 Візит відбувається за підтримки фонду Ганса Зайделя

14 – 17 березня делегація українських науковців перебуватиме у Мюнхені з нагоди проведення подіумної дискусії та виставки, присвячених 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. До складу делегації увійшли завідувач відділу історії Української революції 1917–1921 рр. Інституту історії України НАН України Владислав Верстюк, провідний науковий співробітник відділу Історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України Ірина Матяш, професор кафедри нової та новітньої історії Одеського національного університету  ім. І.І. Мечникова, співголова Комісії істориків України і Німеччини Поліна Барвінська, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України Павло Павлович Гай-Нижник та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, заступник голови ради ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», позаштатний кореспондент газети «День» Володимир Бойко.

Серед запланованих заходів, зокрема покладання квітів до меморіальної дошки на честь першого консульства і першого консула Української Народної Республіки в Мюнхені Василя Оренчука на будинку, де розташовувалося консульство Української Народної Республіки в Мюнхені з 1919 по 1923 роки, відвідування українського некрополя на цвинтарі Вальдфрідгоф, Зустріч в Українському Вільному Університеті.

15 березня в Генеральному консульстві України в Мюнхені відбудеться науковий круглий стіл на тему «Брестський мир та розвиток українсько-німецьких відносин у 1918–1923 рр.», присвячений діяльності першого консула Української Народної Республіки в Мюнхені Василя Оренчука та українсько-німецьким відносинам у 1918–1923 рр., а також презентація виставки з нагоди 100-річного ювілею встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. Того ж дня о 18:00 почнеться подіумна дискусія «Брестський мир та його наслідки».

Цю виставку також презентуватимуть у холі історичного факультету Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, крім того в університеті відбудуться зустрічі зі студентами та викладачами. Запланована низка інших заходів.

Завершальним акордом заходів буде відвідання 17 березня могили Гетьмана Павла Скоропадського в містечку Оберстдорф.

«День» інформуватиме читачів про перебіг подій.

Джерело: День

Про стан та напрямки розвитку житлово-комунального господарства

                  йдеться під час семінару «Основні напрями державної політики у сфері житлово-комунального господарства», який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 12 – 13 березня 2018 р. До участі в заході запрошені начальники відділів, відповідальні за роботу житлово-комунального господарства апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, районних державних адміністрацій.

            Предметом обговорення є нормативно-правова база та перспективи розвитку житлово-комунального господарства на 2018 р.; особливості формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги; розробка організаційно-фінансового механізму реалізації проектів з енергозбереження житлово-комунальному господарстві; практика впровадження Програми підтримки населення щодо впровадження енергоефективних заходів; енергоефективність та енергоаудит житлових будівель.

               Присутні мають можливість ознайомитися з конкретними  прикладами застосування альтернативних джерел енергії в бюджетних будівлях та оптимізації схем теплопостачання; практикою створення ОСББ та їхньої діяльності з утримання будинків та прибудинкової території, а також вимогами щодо поводження з твердими побутовими відходами.

           Час оприлюднення: 12 березня 2018 року

            Виконавець: Казіміров Д.В.

             конт. тел.: (0462) 676 052

Про загальні правила діловодства у виконкомі ради об’єднаної територіальної громади та управління комунальним майном ради

йшлося на виїзному семінарі-тренінгу для працівників виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади, старост, депутатів Плисківської сільської ради, який провів Центр підвищення кваліфікації кадрів.

Під час семінару посадові особи місцевого самоврядування мали змогу ознайомитися із організацією діяльності виконавчого комітету  ради: структурою виконавчого органу ради; регламентом та плануванням роботи органу місцевого самоврядування; підготовкою та проведенням засідань виконкому та сесій;  роботою постійних депутатських комісій тощо. Про це розповіла Негода Олександра Іванівна – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради.

Про повноваження органу місцевого самоврядування у сфері володіння, користування та розпорядження об`єктами комунальної власності йшлося у виступах Нетреби Олександра Івановича – начальника відділу орендних відносин та організації розрахунків Управління комунального майна обласної ради та Гаврилка Миколи Петрович – начальника відділу обліку, відчуження та управління майном обласної ради Управління комунального майна обласної ради.

Підгайний Петро Михайлович – заступник директора Центру, магістр державної служби акцентував увагу присутніх на основних завданнях та організації роботи з документами в органах місцевого самоврядування відповідно до Регламенту та Інструкції з діловодства.

Час оприлюднення: 07 березня 2018 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052

Навіщо потрібні стандарти до якості продукції та послуг?

Чи обов’язково дотримуватися вимог до організації виробництва, якості продукції, надання послуг, купувати якісний, але дорожчий товар, чи шукати схожу за параметрами дешевшу, але сумнівну за походженням річ, вплив стандартів та регламентів на конкурентоспроможність підприємств та їхньої продукції, – ці та інші питання є предметом дискусії під час семінару «Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)», що проходить в Чернігові 5 – 6 березня 2018 р.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Олег Крапивний, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Веселов та директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко. Виробництво сільськогосподарської продукції, туристична сфера залишаються найперспективнішими галузями для економіки Чернігівщини, що зокрема сприятимуть зростанню добробуту мешканців її громад. Але для їх виходу на конкурентоспроможний рівень необхідно переглянути існуючі вимоги до кінцевої продукції та процесу організації виробництва, тобто підходи до діяльності, логістики організацій та підприємств загалом. Тому одним із шляхів є запровадження технічного регулювання за вимогами  ЄС, щоб в повній мірі скористатися тими можливостями для експорту вітчизняної продукції, які дає Угода про Асоціацію з ЄС.

Учасники семінару ознайомлювалися з підходами до технічного регулювання, які діють в аграрному секторі, харчовій промисловості та туристичній галузі в країнах ЄС. Порівнювався досвід діяльності міжнародних та вітчизняних організацій, що працюють в системі стандартизації та метрології, висвітлювалися відмінності щодо стандартів та вимог в ЄС та Україні. Далі йшлося про стан впровадження технічного регулювання у вищезазначених галузях в Україні; програми міжнародної технічної підтримки (МТП); грантові програми ЄС для розвитку малих та середніх підприємств (МСП); надавалися практичні рекомендації щодо приведення системи менеджменту до вимог міжнародних стандартів.

Під час практичного компоненту семінару, який передбачав створення агротуристичного кластеру на прикладі однієї з громад Чернігівської області, власники фермерських господарств, садиб зеленого туризму, організатори туристичних маршрутів та проектів мали нагоду поділитися своїм досвідом та здобутками. Також обговорювалися шляхи подолання перепон у доступі до європейських грантових  програм та практичних інструментів щодо приведення діяльності МСП, виробництва продукції або надання послуг до європейських стандартів.

На завершення семінару напрошується досить цікавий висновок. Як зазначив експерт проекту, кандидат технічних наук Юрій Кабаков: «Дотримання стандартів в країнах ЄС не є обов’язковим та мало впливає на конкурентність продукції чи її виробника. Та водночас безпечність продукції є ключовою вимогою, що має безпосереднє значення для репутації підприємців, змушує їх підтримувати на належному рівні та вдосконалювати вимоги до менеджменту своїх організацій, кваліфікації персоналу та кінцевого продукту. А для українського виробника запровадження цих стандартів – свого роду перепустка на ринок ЄС».

Заключний семінар в рамках проекту проходитиме у Львові 15 – 16 березня.

Проект «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання» реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Час оприлюднення: 6 березня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052