Професійна програма підвищення кваліфікації

Працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад,

міст обласного та районного значення, виконавчих апаратів районних рад, які раніше не працювали на посадах служби в органах місцевого самоврядування чи на державній службі беруть участь у навчанні, що проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 23 по 27 квітня.

Під час першої сесії новопризначені працівники ознайомляться з конституційно-правовими засадами публічного управління та адміністрування; засадами державної політики України у сфері запобігання корупції (корупційні ризики в діяльності публічних службовців); традиціями публічного управління в Україні. Обговорюватимуться державні організаційно-правові механізми забезпечення принципу рівноправності жінок і чоловіків у суспільстві (гендерні відносини); особливості надання безоплатної правової допомоги; соціальні аспекти запобігання торгівлі людьми. Також йтиметься про стан, тенденції та перспективи розвитку туризму, самобутність територіальних громад та управління проектним циклом.

Увага присутніх звертатиметься на особливості формування позитивного іміджу органів публічної влади (корпоративна культура); практику публічних комунікацій для органів влади та органів місцевого самоврядування, принципи побудови ефективних комунікацій та управління конфліктними ситуаціями. Розглядатимуться професійна мотивація і цілепокладання; культура усного та писемного ділового мовлення та використання сучасних інформаційних технологій в роботі посадових осіб місцевого самоврядування.

Час оприлюднення: 23 квітня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду та про загальні правила діловодства у виконкомі ради об’єднаної територіальної громади

йшлося на виїзному семінарі-тренінгу для працівників виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади, старост, депутатів Височанської сільської ради, який провів Центр підвищення кваліфікації кадрів.

Під час семінару Негода Олександра Іванівна – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради розповіла посадовим особам місцевого самоврядування про організацію діяльності виконавчого комітету  ради: структуру виконавчого органу ради; регламент та планування роботи органу місцевого самоврядування; підготовку та проведення засідань виконкому та сесій;  роботу постійних депутатських комісій тощо.

Про повноваження органу місцевого самоврядування у сфері володіння, користування та розпорядження об`єктами комунальної власності йшлося у виступі Гаврилка Миколи Петрович – начальника відділу обліку, відчуження та управління майном обласної ради Управління комунального майна обласної ради. У ході семінару дав вичерпні відповіді на запитання посадовців стосовно повноважень органів місцевого самоврядування щодо передачі майна в користування на умовах оренди, субаренди тощо.

Підгайний Петро Михайлович – заступник директора Центру, магістр державної служби акцентував увагу присутніх на основних завданнях та організації роботи з документами в органах місцевого самоврядування відповідно до Регламенту та Інструкції з діловодства, зокрема на вимогах до оформлювання організаційно-розпорядчих документів – розпоряджень, наказів, положень, рішень, протоколів, актів, листів тощо, створюваних в результаті діяльності органу місцевого самоврядування. Також надав методичні рекомендації щодо розробки конкретних професійно-кваліфікаційних характеристик посад посадових осіб місцевого самоврядування та розповів про вимоги до рівнів та ступенів вищої освіти. Окремо зупинився на розробленні та затвердженні Положення про експертну комісію сільської ради та її функціях тощо.

Час оприлюднення: 23 квітня 2018 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052