ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКА СПІВПРАЦЯ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА САМОУПРАВЛІННЯ ТА ІНТЕГРАЦІЇ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

З 13 по 18 травня 2018 року в Підкарпатському воєводстві Республіки Польща перебуватиме делегація голів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. Цей освітньо-інформаційний візит є результатом довготривалої співпраці між Підкарпатським осередком Фундації розвитку місцевої демократії (POST FRDL) та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування (Сіверський центр післядипломної освіти). Безпосередній його ініціатор та організатор – Асоціація гмін басейну річки Віслока (ZGDW), а з української сторони допомагає Сіверський інститут регіональних досліджень.

14 травня сільські, селищні та міські голови з Чернігівської області візьмуть участь у конференції, що присвячується Дням Європи та ролі польсько-української співпраці для розвитку територіального самоуправління на сході Європи. Надалі передбачені візити до гмін: Йодлово, Ясло, Жираков, Бржосток, Пільзно, Чарна, Дебіца, Шержини.

В програмі – огляд установок відновлювальних джерел енергії, осередків спорту, вивчення можливостей використання історико-культурної спадщини для розвитку громад, знайомство з управлінням школами та дитячими садками, розвитком охорони здоров’я, культури, поводження з побутовими відходами, їх збором та утилізацією. Очільники громад Чернігівщини побачать як реалізуються проекти міжмуніципального співробітництва – на прикладі діяльності Асоціації гмін басейну річки Віслока, а також як організована та працює в гмінах добровільна пожежна охорона, як запроваджуються місцеві ініціативи – тобто самих мешканців територіальних спільнот. Звичайно, за підтримки місцевого самоврядування.

Також заплановано відвідання низки підприємств – виробництва сільськогосподарської техніки, ковбас, самохідних рефрижераторів, знаменитого польського бренду лаків та фарб. Отже, йтиметься про залучення громадами інвестицій.