Виявлення та надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах

 Організація діяльності щодо виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; профілактика та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі – ці та низка інших питань соціальної роботи з проблемними родинами обговорюються під час семінару «Виявлення та надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах». Навчання проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для спеціалістів із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад з 20 по 21 вересня. Участь у відкритті семінару взяла директор Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

 Увага присутніх звертається на практичні аспекти роботи з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах, а саме: ведення випадку (мета, механізм, принципи, алгоритм; перший візит в сім’ю (комунікація, техніка консультування, технологія зміни опору клієнта), визначення складності випадку; повідомлення як дієвий інструмент раннього виявлення вразливих сімей та соціальний супровід сімей (міждисциплінарна команда: ролі та завдання).

  В цьому контексті аналізується соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти; визначаються концептуальні засади оцінки потреб дитини та її сім’ї. Зокрема, мова йде про наставництво як ефективну форму допомоги дітям у соціалізації та адаптації до самостійного життя та патронат над дитиною як комплексну соціальну послугу.

 Час оприлюднення: 20 вересня 2018 р.

 Виконавець: Казіміров Д.В.

 конт. тел.: (0462) 676 052

Про особливості формування місцевих бюджетів

 

   йшлося під час тематичного короткотермінового семінару «Складання, розгляд та затвердження місцевих бюджетів», проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 20 вересня 2018 р. Участь у заході взяли голови (депутати) постійних комісій рад об’єднаних територіальних громад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, районних рад з питань бюджету та фінансів.

   Обговорювалися особливості формування та виконання місцевих бюджетів (новації бюджетного законодавства); фінансово-економічні аспекти формування та затвердження бюджетів; залучення інвестицій до об`єднаних територіальних громад.

 Окрім цього, доповідачі детально зупинилися на організаційному забезпеченні діяльності постійних комісій, що включає планування їхньої роботи, підготовку та розгляд питань на засіданнях комісій. В цьому контексті було висвітлено особливості роботи постійної комісії обласної ради з питань бюджету і фінансів.

        Час оприлюднення: 20 вересня 2018 р.

        Виконавець: Казіміров Д.В.

        конт. тел.: (0462) 676 052