Земельне законодавство України та практика його застосування

  За програмою тематичного короткотермінового семінару «Земельне законодавство України та практика  його застосування» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання для землевпорядників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад та сільських рад.

  Впродовж наступних трьох днів (25 – 27 вересня) відбудеться низка тематичних зустрічей, під час яких висвітлюватимуться правові аспекти виготовлення технічної документації з землеустрою для обслуговування об’єктів комунальної власності; роль містобудівної документації в розвитку сільського населеного пункту та проблематика територіального планування; розмежування повноважень щодо розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів та порядок надання в оренду об’єктів; особливості державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

  Практичний компонент семінару охоплюватиме ряд питань, що стосуються планування розвитку землекористування територіальних громад. Зокрема, йтиметься про законодавче забезпечення планування; планування розвитку землекористування в межах і за межами населених пунктів; інформаційне забезпечення планування (збір та формування відомостей про межі рад та населених пунктів в межах громади; про комунальну, приватну і державну власність на землю; про власників землі, землекористувачів, в т.ч. орендарів; про склад угідь; про обмеження у використанні земель; про розміри орендної плати, терміни оренди тощо; про нормативну грошову оцінку земель).

    В цьому контексті говоритиметься про надходження в бюджет від земельного податку (платники податку та пільговики в розрізі категорій земель та видів землекористування), орендної плати, екологічного податку, продажу земельних ділянок, права оренди та забруднення довкілля. Увага присутніх звертатиметься на резерви збільшення надходжень в бюджет від неповного обліку земельних ділянок та фактичного функціонального їх використання; від не використання земель запасу, відсутності обліку земель колективної власності; від недовикористання потенціалу земельних та інших природних ресурсів.

   Землевпорядники отримають також практичні поради щодо розробки місцевої програми використання і охорони земельних та інших природних ресурсів, розробки перспективних планів територіального розвитку землекористування (зонування земель) в межах громад; формування земель комунальної власності в проектах землеустрою щодо відновлення меж населених пунктів та їх реєстрації в державному земельному кадастрі; проектів формування землеволодінь та землекористувань.

Час оприлюднення: 25 вересня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052