Практичні аспекти здійснення публічних закупівель

 Семінар  з питань проведення публічних закупівель проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 9 по 12 жовтня 2018 р. Учасники навчання ознайомляться з нормативно-правовою базою та системою функціонування закупівель в Україні; основними положеннями та вимогами та змінами у публічних закупівлях в 2017 – 2018 рр. Увага присутніх звертатиметься на види процедур закупівель та умови їхнього застосування; затверджені форми документів у сфері публічних закупівель; перелік документів та строки оприлюднення інформації; оприлюднення інформації в  системі “Prozorro” та застосування електронного цифрового підпису.

 Фахівці в сфері закупівель ознайомляться з порядком функціонування електронної системи закупівель; здійснення допорогових закупівель та електронного аукціону. Мова йтиме про порогові показники при здійсненні закупівлі; оголошення про проведення відкритих торгів; строк для подання пропозицій, етапи відкритих торгів (загальна схема), період подачі пропозицій, зміни до тендерної документації, аукціон, період кваліфікації, визначення переможця та укладання договору. Також розглядатимуться етапи відкритих торгів  з публікацією англійською мовою; підстави до застосування та створення нецінових критеріїв; умови застосування, особливості проведення конкурентного діалогу.

 Далі учасники семінару звернуться до планування закупівель як передумови здійснення процедур закупівель. В цьому контексті говоритиметься про визначення потреби та очікуваної вартості закупівлі; аналіз ринку; формування річного плану закупівель та додатку до нього; внесення змін до річного плану закупівель; порядок визначення предмета закупівлі та єдиний закупівельний словник ДК 021:2015.

Наступний тематичний блок семінару стосуватиметься повноважень та функцій тендерного комітету, уповноваженої особи; створення централізованих закупівельних організацій; вимог до змісту тендерної документації; технічної специфікації, опису предмета закупівлі; встановлення кваліфікаційних критеріїв; надання роз’яснень та внесення змін до документації конкурсних торгів. Також обговорюватимуться питання щодо виду тендерного забезпечення; умов забезпечення пропозиції; неповернення забезпечення, перевірки дійсності забезпечення; контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; звітності щодо здійснення закупівель; порядку оскарження процедур та організації громадського контролю у сфері закупівель.

 Окрім цього, розглядатимуться аналітичні інструменти для контролю та моніторингу публічних закупівель (система ризик-індикаторів DOZORRO; модуль аналітики –bi.prozorro.org); форми, зміст та особливості підготовки звітної документації; відповідальність за порушення вимог, встановлених законодавством у сфері публічних закупівель; функції органів уповноважених  на здійснення контролю у сфері закупівель; нормативні акти, що регулюють питання здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері публічних  закупівель; порядок здійснення моніторингу публічних закупівель; відповідальність членів тендерного комітету, уповноважених осіб.

 Програмою семінару запланована серія практикумів, під час яких слухачі відпрацьовуватимуть проведення процедури відкритих торгів; переговорної процедури та інші приклади здійснення закупівель; складатимуть тендерну документацію відповідно до вимог щодо документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

 Час оприлюднення: 10 жовтня 2018 р.

 Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052