Про Голодомор 1932–1933 рр. як геноцид та цілеспрямовану спецоперацію проти українського народу говорилося під час тематичної зустрічі, яка пройшла в рамках тематичного короткотермінового семінару «Основні аспекти організації діяльності посадовця» 23 листопада 2018 р. З державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування спілкувався представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
У XX ст. український народ пережив три смертоносні голодомори, причиною яких стала злочинна політика комуністичного режиму, спрямована на примусове вилучення продовольства у селян незважаючи на посуху чи повоєнну розруху. Поряд з нищенням української інтелігенції та церкви, комуністична влада застосувала голод як зброю проти українських селян – як незалежних господарів, носіїв традицій, української мови, фольклору та пісні.
Окрім мільйонів, загиблих від голодної смерті, Україна отримала ще одну травму у вигляді постгеноцидного суспільства. Був завданий удар по людській психіці, загальнолюдських цінностях, і саме ця трагедія спричинила втрату наступними поколіннями українців консенсусу щодо власної ідентичності, історії та культурних цінностей. Але Україна поступово одужує від завданих травм, і незважаючи на драматизм подій останніх років, процес консолідації української нації значно прискорився.
Час оприлюднення: 24 листопада 2018 р.
Виконавець: Казіміров Д.
конт. тел.: (0462) 676 052