Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)

   Тематичний короткотерміновий семінар з питань впровадження стандартів ЄС в харчовій промисловості, аграрному та туристичному секторах проведений 14 – 15 листопада 2018 р. Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для представників виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

    Під час семінару обговорювалися вимоги щодо безпеки та якості харчової продукції; особливості впровадження системи технічного регулювання в аграрному секторі та харчовій промисловості (міжнародна практика, сучасні європейські тренди); шляхи впровадження системи технічного регулювання  в аграрному секторі та харчовій промисловості України. Водночас йшлося про розвиток громади через залучення інвестицій в аграрний сектор.

     Далі розглядалися діючі в країнах ЄС вимоги та стандарти щодо туристичної галузі та стан їх запровадження в Україні. В цьому контексті учасники семінару мали нагоду висловити своє бачення щодо стану та перспектив розвитку туристичної галузі Чернігівщини.

     Час оприлюднення: 15 листопада 2018 р.

     Виконавець: Казіміров Д.

     конт. тел.: (0462) 676 052

Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії

   Про використання альтернативних джерел, енергозберігаючі технології, оптимізацію схем теплопостачання населених пунктів йдеться під час тематичного короткотермінового семінару, який проводиться 13 – 14 листопада в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації для представників виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

 Висвітлюються положення нормативно-правової бази з питань енергозбереження; сучасний стан запровадження енергоефективних заходів в області; реформування у сфері енергоефективності та види державної підтримки по запровадженню енергоефективних заходів. Присутні ознайомляться з прикладами утеплення бюджетних будівель та проблемами, які виникають при утепленні.

   Подальша розмова йтиме про необхідні умови залучення фінансування громадами (енергетичний сертифікат, енергетичний паспорт); енергоаудит житлових будівель; алгоритм отримання грантового фінансування, головних донорів та джерела його залучення; програми кредитування комунальних підприємств по запровадженню енергоефективних заходів.

 Учасники обговорення дізнаються про особливості використання фотоелектричних перетворювачів («сонячних панелей») в якості джерела електричної енергії, «зелений» тариф; досвід розробки та впровадження схеми оптимізації системи теплопостачання та ефективного управління тепловим господарством.

    Час оприлюднення: 13 листопада 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Як громада може залучати інвестиції та працювати з інвестором

   Тематичний короткотерміновий семінар з питань залучення інвестицій в громади розпочався у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад. До участі в навчанні запрошені спеціалісти Управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», ГО «Центр сприяння розвитку громад».

    Під час семінару 7 – 8 листопада розглядатимуться питання економічного розвитку та конкурентоспроможності територій, створення умов для залучення інвестицій, підготовки інвестиційних пропозицій, формування інструментів залучення інвестицій, маркетингу територій, стандартів обслуговування та професійного супроводу інвестора. Окрім цього, слухачі ознайомляться з польським досвідом роботи з інвесторами.

  Учасники зустрічей обговорюватимуть аспекти залучення бюджетних та позабюджетних коштів для розвитку громад, зокрема, у розвиток агросектору.

     Час оприлюднення: 7 листопада 2018 р.

     Виконавець: Левченко Н.

     конт. тел.: (0462) 676 052

Забезпечення ефективності запобігання корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

   Тематичний короткотерміновий семінар з питань запобігання корупції пройшов у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 7 листопада 2018 р. Участь у семінарі взяли працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад, структурних підрозділів облдержадміністрації.

    Учасники семінару ознайомилися з вітчизняним та зарубіжним досвідом боротьби з корупцією; положеннями сучасного антикорупційного законодавства України (ЗУ «Про запобігання корупції») та інших нормативно-правових актів. Мова йшла про особливості відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень; передумови виникнення, врегулювання конфлікту інтересів; психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та місцевого самоврядування.

   Час оприлюднення: 7 листопада 2018 року.
Виконавець: Казіміров Д.
конт. тел.: (0462) 676 052

Запровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування

 Друге заняття за програмою постійно діючого семінару «Запровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування» проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 1 – 2 листопада 2018 р. Серед  присутніх – керуючі справами виконавчих апаратів районних рад, начальники організаційних відділів районних рад, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад, працівники апарату обласної ради.

 Під час семінару висвітлюватимуться основні аспекти документування управлінської діяльності; врегулювання конфлікту інтересів; дисциплінарної відповідальності посадової особи місцевого самоврядування;  положення  ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів» та порядок виїзду дітей за кордон.

  Тематика практичних занять охоплюватиме питання культури мовлення як складової професійної майстерності посадовця, основні зміни до проекту редакції Українського правопису; шляхи налагодження ефективного спілкування посадовця та управління особистою ефективністю.

 Також наводитиметься порівняльна характеристика чинного та проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; обговорюватимуться перебіг та поточні результати децентралізації на Чернігівщині.

  Час оприлюднення: 1 листопада 2018 р.

  Виконавець: Казіміров Д.В.

  конт. тел.: (0462) 676 052