План Графік на 2019 рік

Спільним розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради від 18 грудня 2018 року № 96 затверджено погоджений з Національним агентством з питань державної служби план-графік підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад на 2019 рік у Чернігівському центрі перепідготовки  та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Завантажити План Графік

 

Збірник наукових праць «Україна – Німеччина: міжнародні відносини» вийшов у Чернігові

   100-ліття встановлення відносин між Україною та Німеччиною, військовий, політичний, економічний,  культурний, а також біографічний вимір цих взаємин представлені в збірнику наукових праць «Україна – Німеччина: міжнародні відносини», який побачив світ у Чернігові 27 грудня 2018 р. (видавництво – Сіверський центр післядипломної освіти).

  В його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1918–1924 рр.», що проходила в Києві, Чернігові та Тростянці з 31 травня по 2 червня 2018 р. Свою думку про перші кроки України на міжнародній арені в 1918 р., встановлення дипломатичних контактів із Німеччиною, іншими країнами Четверного Союзу, наслідки цих стосунків висловили науковці з України, Австрії, Білорусі, Німеччини та Туреччини. Всього – 34 статті.

    Насамперед мовиться про передумови та значення Берестейського мирного договору, з якого фактично розпочалася самостійна міжнародна діяльність Української Народної Республіки. Далі висвітлюється робота  українських представництв за кордоном, дипломатичних місій іноземних держав в Україні, біографії окремих вітчизняних та зарубіжних дипломатів, консулів. Представлені сюжети до історії становлення білоруської державності, відносин України з Австро-Угорською та Османською імперіями. Крізь призму сторінок київської та чернігівської преси, спогадів сучасників читачі побачать складність та суперечливість цих взаємин. На прикладі перебігу збройної боротьби з більшовицькою Росією на прикордонні Чернігово-Сіверщини вони також зможуть провести історичні паралелі стосовно методів агітаційного та військового впливу, застосовуваних агресором. Наостанок у збірці порушується низка інших питань відносин України з країнами Західної та Східної Європи впродовж ХХ століття.

    У підготовці книги взяли участь Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Сіверський інститут регіональних досліджень. Видання підготовлене у рамках проекту «Сприяння відзначенню 100-річчя українсько-німецьких міждержавних та дипломатичних відносин і залучення до ювілею громадськості», що здійснювався за підтримки фонду Ганса Зайделя.

 

Час оприлюднення: 27 грудня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.:  (0462) 676-052

Ми втратили друга. 21 грудня передчасно пішов з життя Володимир Іванович Сокоцький – водій Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів.

Сумуємо, співчуваємо, не віримо.

 

Колектив Чернігівського центру підвищення кваліфікації

СЬОМІ «РОЗУМОВСЬКІ ЗУСТРІЧІ»

  Про послуги в один клік, відновлені дороги, вуличне освітлення, школи, лікарні, інші здобутки реформи місцевого самоврядування, її виклики та історичні передумови йшлося під час конференції «VІІ Розумовські зустрічі», що проходила 13 – 14 грудня 2018 р. в Чернігівському центрі підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя. Особливість цьогорічного традиційного форуму – широка участь представників Білорусі. Вони представляли як академічний напрямок (Гомельський університету ім. Франциска Скорини, Національна академія наук Білорусі), так і громадський (Білоруський зелений хрест, Білоруська асоціація жінок-юристів).

 Учасників зібрання привітали заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Вони відзначили актуальність обраного формату зустрічей для обміну досвідом фахівців із питань реформування місцевого самоврядування, розвитку території та його сталість.

  «Якщо раніше, починаючи з 1996 року, ми говорили про те, що треба зробити, то сьогодні ми обговорюємо те, що вже зроблено. А це – 874 об’єднані територіальні громади за три роки або 36,6% від загальної кількості. Латвії, аби досягти показника 3,5%, знадобилося десять років. Втричі зросли доходи місцевих бюджетів, зроблено суттєві кроки для зростання інституційної, ресурсної спроможності та поширення повсюдності юрисдикції громад. Водночас із найближчих рішень, необхідних для успішного завершення реформи, варто відзначити впровадження механізму контролю за законністю дій органів місцевого самоврядування та ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій України. Головне – не згаяти часу», – наголосив у своєму виступі президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда.

 Перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій підкреслив необхідність фахової підготовки працівників органів місцевого самоврядування, без чого неможливе подальше втілення реформ. У зв’язку з цим реформування системи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів має відповідати нагальним потребам часу, зокрема щодо вимог до професійних та особистісних якостей публічних службовців, ґрунтуватися на ринкових засадах. Докладніше справа навчання обговорювалася під час спеціальної дискусії.

  «В історії ми бачимо схеми та рішення того, що може суспільство зробити для себе», – зазначив директор Сіверського інституту регіональних досліджень Сергій Лепявко, звернувши увагу присутніх на те, яким чином 400 років тому вдалося швидко заселити територію, не лише відновити, а й протягом тридцяти років в рази збільшити  економічний потенціал Чернігово-Сіверщини під час її короткотривалого, але дуже успішного перебування у складі першої Речі Посполитої. Секрет стрімких досягнень – економічна свобода та розвиток місцевого самоврядування.

 Програма конференція передбачала п’ять тематичних дискусій: щодо реформи місцевого самоврядування, сільського розвитку, змін у системі навчання службовців органів державної влади та місцевого самоврядування, транскордонного співробітництва, використання історико-культурної спадщини як важеля економічного розвитку. Наголошувалося – Чернігівська область протягом року посідала перше – третє місця щодо показників децентралізації. В регіоні вже створено 44 об’єднані територіальні громади, з яких – дві з центрами в містах обласного значення.

 На прикладі Львівської, Одеської, Чернігівської областей України та Гомельської Білорусі порівнювався досвід транскордонного співробітництва в рамках політики ЄС «Східне партнерство». Відзначалося, що поза наявними проблемами організаційного характеру воно відкриває нові можливості та дозволяє залучати додаткові ресурси для розвитку прикордонних регіонів.

  Ще одна фахова дискусія стосувалася питань розвитку сільських територій. Йшлося про необхідність подолання радянської парадигми в організації сільськогосподарського виробництва, яке має бути спрямоване не лише на здобуття врожаю, а на можливості його реалізації та отримання прибутків для людей. Порівнювалися приклади програм для підтримки сільського розвитку в європейських країнах та Україні, де одним з пріоритетів є також навчання аграріїв щодо юридичної та фінансової грамотності, поширення інноваційних форм господарювання, розвитку кооперативного руху.

  В цілому, як зазначали учасники Зустрічей, наявна різноманітність думок щодо процесу децентралізації з його юридичними, економічними та соціальними складовими переконують, що взаємини держави та місцевого самоврядування – скоріше не досягнення, а вічна дискусія. Навіть у країнах, де система владних інституцій побудована на демократичних засадах – як у сусідній Польщі, що переживає непрості часи розвитку своєї політичної системи. У зв’язку з цим виникає питання – якими мають бути запобіжники в суспільстві, аби не допустити повернення авторитарних тенденцій в державі, а інституції місцевого самоврядування діяли в рамках закону та в спосіб, ним передбачений.

  Наступного дня конференція проходила в Ніжині, де українські та білоруські фахівці обмінювалися думками про значення історико-культурного капіталу для місцевого та регіонального розвитку зі своїми білоруськими колегами та оглянули низку такого роду родзинок Ніжина.

 Впродовж двох днів у конференції взяли участь понад 100 учасників з України, Польщі, Білорусі та США – працівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, регіональних центрів підвищення кваліфікації, центрів розвитку місцевого самоврядування, науковців, викладачів та громадських діячів. Наступного року матеріали дискусій друкуватимуть в однойменному щорічнику.

 Співорганізатори конференції – Чернігівський центр підвищення кваліфікації, Національне агентство України з питань державної служби, Національна академія державного управління при Президентові України, Інститут законодавства верховної ради України, Чернігівський національний технологічний університет, Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя та Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки Фонду Ганса Зайделя, сприяння Чернігівської облдержадміністрації та обласної ради.

 

Час оприлюднення: 16 грудня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Запровадження системи электронного документообігу

В Семенівській міській раді відбувся семінар на тему «Запровадження системи электронного документообігу в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування» для праівників апарату виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади старости, депутатів міської ради. Основною темою було питання запровадження сучасних інформаційних технологій в роботу органу місцевого самоврядування.
У заході брав учать начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення облдержадміністрації Олександр Клименок. У семінарі були висвітлині переваги електронного документообігу на прикладі системи документообігу обласної державної адміністрації.
Час оприлюднення: 12 грудня 2018 р.
Виконавець: Шакун О.О.
конт. тел.: (0462) 676 052

Вимоги до документів, що готуються під час правотворчості та правозастосування

Тематичний короткотерміновий семінар-тренінг «Вимоги до документів, що готуються під час правотворчості та правозастосування» проведений у Новозаводській районній у місті Чернігові раді для посадових осіб місцевого самоврядування.

Під час семінару розглядалися загальні засади правотворчості в органах місцевого самоврядування та нормативно-правові акти, що її регулюють. Висвітлювалися особливості підготовки, погодження та види актів органів місцевого самоврядування; аспекти застосування права під час створення та реалізації правозастосовних актів.

У заході взяла участь Мужикова Наталія Михайлівна – начальник юридичного відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації.

 

Час оприлюднення: 11 грудня 2018 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Управління персоналом в органах державної виконавчої влади

     В рамках постійно діючого тематичного семінару «Управління персоналом в органах державної виконавчої влади» Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проводить 11 грудня третє заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів облдержадміністрації, апаратів районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

  Програма навчання включає серію практичних занять та тренінгів, присвячених особливостям прийняття управлінських рішень; управління особистою ефективністю та вирішення конфліктних ситуацій в системі управління персоналом. Також державні службовці оновлюватимуть свої знання з ділового українського мовлення, що необхідною складовою їхньої професійної майстерності.

 

Час оприлюднення: 11 грудня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання новопризначених спеціалістів

        Зміни до Законів України щодо окремих питань проходження державної служби; оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, застосування сучасних інформаційних технологій, управління конфліктами на державній службі розглядаються під час тижневого навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, що проходить з 10 по 14 грудня 2018 р.

    На початку другої сесії новопризначені спеціалісти облдержадміністрації, районних державних адміністрацій взяли участь у зустрічі за «круглим столом», де обговорювалася роль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в наданні безоплатної правової допомоги та механізм реалізації права на безоплатну правову допомогу.

     Серія тренінгів буде присвячена пошуку шляхів вирішення проблем Чернігівської області та застосуванню формату світового кафе як інструменту розвитку громади; проблем, пов’язаних із зміною клімату та програм підтримки населення до впровадження енергоефективних заходів. Також мова йтиме про природно-техногенні загрози та заходи, щодо їх усунення і мінімізації; культуру усного та писемного ділового мовлення; спілкування в мережі Інтернет;  нетикет ділового спілкування та основ ораторського мистецтва при підготовці публічного виступу. Завершиться навчання підсумковим тестуванням та захистом випускних робіт, після чого слухачі отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

 

Час оприлюднення: 10 грудня 2018 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання з англійської мови

 

     За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання з англійської мови (напрям 6.020303 «Філологія»). Під час другої сесії, що триватиме з 10 по 21 грудня, спеціалісти апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці, ознайомляться з основними принципами міграційної політики; перевагами та недоліками міграції в Європі; сутністю трудової міграції та положеннями трудового права.

       На матеріалах з англійської мови учасники навчання ознайомляться із засадами європейської політики щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку та імміграції; загальними цілями європейської сільськогосподарської політики; пріоритетними напрямками розвитку сільського господарства в контексті європейської інтеграції. Мова йтиме також про форми підтримки сільського господарства в ЄС та питання розвитку міжнародної торгівлі.

       Вивчення граматики англійської мови включатиме роботу над узгодженням часів; опрацювання часових форм Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect, Past Perfect та Future Perfect; вживання означеного та неозначеного артикля; структур had better, would rather. Практичні вправи з усного та письмового ділового спілкування включатимуть підготовку листів-пропозицій; офіційних листів-нагадувань та доповідей; листів-замовлень; електронних листів; особистих ділових листів (поздоровлення, висловлення, співчуття) та інформативного мемо.

 

Час оприлюднення: 10 грудня 2018 р.

Виконавець:Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052