Про що мовчить історія або коли вперше була визнана незалежність України?

 Саме про це питання та міжнародний аспект становлення  української державності сто років тому говорилося під час презентації збірника наукових праць «Україна – Німеччина: міжнародні відносини», яка відбулася в Чернігові 30 січня 2019 р.

  «Презентація сьогоднішньої збірки є продовженням розпочатої ще навесні минулого року діяльності щодо привернення уваги світової та української спільноти до факту налагодження дипломатичних відносин України з Німеччиною сто років тому. Сьогодні політико-правова база наших міждержавних відносин налічує понад два десятки міжнародних договорів, Німеччина залишається для України  важливим торгівельним партнером. Водночас для багатьох сучасних німців є справжнім відкриттям той факт, що відносинам між нашими державами вже сто років», – зазначив радник голови обласної ради Дмитро Никоненко.

 «Донедавна існувала думка про те, що відносини між Україною та Німеччиною були встановлені в 1991 – на початку 1992 років. Але насправді це сталося в лютому 1918 р. Саме тоді Німеччина першою визнала Україну як незалежну державу, саме з нею Україна уклала свій перший міжнародний договір та обмінялася послами, – наголосив директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко. – Унікальність збірки в тому, що це спроба поєднати бачення істориків з України, Білорусі,  Німеччини та інших держав на події та процеси, що відбувалися в той час».

 «У збірці представлений весь спектр взаємин України та Німеччини у військовому, політичному, економічному та біографічному вимірах. Водночас цікавими є дослідження, засновані на спогадах сучасників та матеріалах українських ЗМІ того періоду. В них показане  досить негативне ставлення до присутності німецьких військ в Україні, але водночас Німеччина розглядається як вирішальний чинник у боротьбі за національне самовизначення. А історичні паралелі щодо протистояння з більшовицькою Росією  доводять, що поняття «гібридна війна», «інформаційна агресія» з’явилися  не сьогодні, – зауважив спеціаліст Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Дмитро Казіміров.

  «Україні та Білорусі варто спільно переосмислювати власне історичне минуле. Сьогодні білоруська історична школа вчиться в української, як більш досвідченої. А без українських архівів та бібліотек дослідження окремих тем було б неможливим. На жаль, ключовий для України Берестейський мирний договір був укладений на території Білорусі, але без Білорусії, яка на відміну від України стала не суб’єктом, а об’єктом міжнародної політики. Наприклад територія Гомельщини наприкінці 1918 р. не випадково отримала назву «ворота в Україну», де власне вирішувалася подальша доля української державності, – наголосила білоруський дослідник Валентина Мятлицька.

 «Про Гетьманат за останній рік вийшло набагато більше публікацій, ніж будь-коли, і всі вони з виходом на сучасність. Бо вона не відпускає наше минуле, закликає до його осмислення, що й намагалися зробити автори даного збірника», – зазначила чернігівський історик Тамара Демченко. Також вона окреслила низку перспективних тем для подальшого дослідження періоду Української революції, зокрема, укладання біографічного довідника про діячів української влади, які походили з Чернігівщини.

 Загалом збірник репрезентує різноманітність поглядів на події історії України та міжнародних взаємин, постаті державних діячів та дипломатів. Існує припущення, що в разі налагодження успішної співпраці між Україною та Німеччиною, як результату укладених в 1918 р. домовленостей, карта Європи виглядала б зовсім по-іншому. Однак, незважаючи на обставини, що склалися, встановлені тоді взаємини продовжують розвиватися й сьогодні.

  У роботі над збірником брали участь Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Сіверський інститут регіональних досліджень. Видання підготовлене в рамках проекту «Сприяння відзначенню 100-річчя українсько-німецьких міждержавних та дипломатичних відносин і залучення до ювілею громадськості», що здійснювався за підтримки Фонду Ганса Зайделя.

Імідж та етико-психологічні аспекти діяльності посадовця

 Семінар-тренінг з такою назвою проведено Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для працівників Остерської міської ради.

 Ефективне спілкування, активне слухання, використання невербальної комунікації,  розв’язання конфліктів та профілактика емоційного вигорання –  ці та інші питання висвітлювалися під час навчання 29 січня 2019 р.

 Учасники семінару брали участь у   виконали також низку вправ, спрямованих на формування лідерських якостей; управління конфліктними ситуаціями; застосування прийомів вербальної та невербальної комунікації; дотримання етичних норм, застосування критики, компліментів та виявлення маніпуляцій у діловому спілкуванні.

 Час оприлюднення: 29 січня 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052