Містобудівна діяльність та просторове планування в громадах та районах

Про схеми планування території, на якій реалізуються повноваження сільських, селищних, міських рад, як основний інструмент просторового планування в об’єднаних територіальних громадах; призначення та напрямки використання генеральних планів та планів зонування території населених пунктів йдеться під час семінару, який проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 19 березня. До участі в ньому запрошені представники уповноважених підрозділів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, міст обласного значення з питань містобудування та архітектури.

Увага присутніх звертається на основні етапи створення детального плану території; порядок розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, забезпечення вимог законодавства в частині забезпечення вільного доступу громадськості до матеріалів генеральних та детальних планів. Окрім цього, учасники зустрічі ознайомляться з порядком створення та використання геоінформаційних систем містобудівного кадастру в процесі планування, управління та моніторингу розвитку територій громади та вимогами до звіту про стратегічну екологічну оцінку як невід’ємного елементу містобудівної документації.

Час оприлюднення: 19 березня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Зміни в земельному законодавстві України

обговорювалися під час семінару-тренінгу, проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 15 березня 2019 р. для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади Ріпкинського району.

Важливою темою, яка викликала жваве обговорення присутніх стала тема  оренди земель. Учасники наголошували, що оренда земель – це важлива складова розвитку земельних відносин та соціального захисту селян. Під час навчання висвітлювалися питання регулювання земельних відносин та реалізації права власності громадян на землю в діючому правовому полі, з урахуванням останніх змін в законодавстві. Окрема увага була приділена  висвітленню правових аспектів надання земельних ділянок для учасників АТО.

Семінар проводив начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області  Ігор Пузан.

Час оприлюднення: 15 березня 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання новопризначених працівників органів державної влади

Про зміни в законодавстві України щодо проходження державної служби; оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В»; корупційні ризики та інші аспекти діяльності державних службовців йдеться під час навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, що проводиться 11 – 15 березня 2019 р. для новопризначених спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

В рамках першої сесії державні службовці ознайомляться з традиціями публічного управління в Україні та історією владних інституцій Чернігово-Сіверщини; новаціями Міністерства юстиції України (функціонування загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО») та реалізацією ініціативи «Партнерство “Відкритий уряд”». Окрім цього, висвітлюватимуться можливості щодо енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії; державні організаційно-правові механізми забезпечення принципу рівноправності жінок і чоловіків у суспільстві  та соціальні аспекти вирішення проблеми торгівлі людьми.

Учасники навчання братимуть участь у серії тренінгів, спрямованих на розвиток професійної мотивації та цілепокладання; управління особистою ефективністю; конфліктними ситуаціями; планування роботи та робочого часу державного службовця; застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів влади. Також говоритиметься про соціально-психологічні аспекти лідерства на державній службі; культуру усного та писемного ділового мовлення; культорологічні та соціально-психологічні засади ораторського мистецтва; ділову риторику та принципи мовного впливу.

Час оприлюднення:  11 березня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Державна служба: можливості для молоді

 Прагнете робити великі зміни, подбати про власне майбутнє та своєї держави – тоді вам на державну службу! Саме таким гаслом привітали студентів Чернігова та Ніжина представники керівництва області на установчій зустрічі, що традиційно проводиться перед початком семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи». Спілкування відбувалося 5 березня 2019 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

 «На перший погляд державна служба – це будівля, де багато чиновників, документів та нецікавої роботи. Але це можливість створювати, будувати, жити справжнім життям. Для цього варто потрібно навчитися віддавати. Вле якщо завдяки вашій праці щось збудується чи хтось стане щасливішим, то й життя проходить недаремно,  –  наголосила в.о. керівника апарату облдержадміністрації Ірина Соломаха.

 Радник голови обласної ради Дмитро Никоненко розповів молодим  людям про перебіг процесів децентралізації в області, де вже працює 39 ОТГ, ще шість очікують на свої перші вибори. Це великі зрушення в організації управління, тому як ніколи в місцевому самоврядуванні потрібні люди, здатні розвивати свої громади.

 «Для успішної реалізації реформ необхідні активні люди, які креативно мислять та швидко навчаються. Тому надія покладається саме на вас», – зауважила  заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в місті Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Ірина Галайко. Вона розповіла про умови участі, порядок проведення конкурсів на заміщення посад державної служби, соціальні гарантії державних службовців відповідно до закону України «Про державну службу».

 «Для більшості громадян образ чиновника є негативним та асоціюється зі словом “бюрократ”. Певною мірою наш семінар покликаний спростувати це уявлення, показати складність та водночас необхідність владних структур, важливість та цінність роботи службовців. Під час навчання ми обговорюємо те, про що в університетах не розповідають. Це можливість подивитися на роботу владних інституцій під іншим кутом зору, а також, за інших рівних обставин, є перевагою для кандидатів на посади державної служби чи місцевого самоврядування», – наголосив  директор Центру Володимир Бойко.

 Студенти складали мотиваційний лист, проходили тестування на предмет знання Конституції України та основоположних законів України. За  три тижні – початок навчання.

 

Час оприлюднення: 6 березня 2019 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Ділове українське мовлення у сфері державного управління

 За програмою постійно діючого семінару «Ділове українське мовлення у сфері державного управління» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 5 березня проходило друге заняття для спеціалістів апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради.

  Під час практичних занять увага присутніх зверталася на ділові папери як засіб писемної професійної комунікації та загальні вимоги до складання та оформлювання організаційних документів та документів щодо особового складу; висвітлювалися особливості культури спілкування в мережі Інтернет та Культури усного ділового спілкування. Окрім цього, на конкретних прикладах були проаналізовані типові помилки в усному та писемному діловому мовленні державного службовця та посадової особи.

 Час оприлюднення: 5 березня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676-052