Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації. Гендерне проектування

 

  Такою була тема короткотермінового виїзного семінару-тренінгу, який відбувся у Вертіївській територіальній громаді.

  Учасники тренінгу разом з головним спеціалістом відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Яланською Анастасією Павлівною розглянули практичні аспекти здійснення державної молодіжної політики в територіальній громаді. Зокрема, акцентували увагу на необхідності створення молодіжних громадських організацій з метою залучення дітей та молоді до громадської діяльності, організації дозвілля як запоруки формування здорового і активного способу життя. Представник Департаменту поінформувала слухачів про оголошення і проведення обласних, загальнодержавних та міжнародних конкурсів, тренінгів, інших соціальних, просвітницьких,  та культурних заходів, про переваги таких заходів для розвитку молодіжних ініціатив, про умови участі та отримання фінансування молодіжних проектів.

  Практичні аспекти роботи з молоддю та перспективні напрямки діяльності Чернігівського обласного молодіжного центру учасники тренінгу обговорили з Котеленцем Олегом Олександровичем – начальником відділу молодіжної роботи КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр»  Чернігівської обласної ради.

  Під час обговорення було розглянуто способи врахування гендерних аспектів при плануванні та здійсненні проектів, пов’язаних з реалізацією молодіжної політики.

  Учасники тренінгу підкреслили важливість переходу до нових моделей роботи, які формують підходи «молодіжної участі» на противагу застарілих форм «роботи з молоддю».

   Час оприлюднення: 24 квітня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Польсько-український товариський футбольний матч у Плисках

  Відвідання «найфутбольнішої» на Чернігівщині Плисківської об’єднаної територіальної громади 17 травня стало завершальним для програми візиту польських війтів та бурмістрів із Підкарпатського та Малопольського воєводств до Чернігівщини, що мав назку «День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування». Учасники ознайомилися з організацією роботи з розвитку спорту, а також сфери відпочинку, відвідали спортивно-тренувальну базу футбольного клубу «Єдність-Плиски», інші об’єкти інфраструктури громади.

  На честь Дня Європи польські та українські самоврядовці разом зіграли товариський футбольний матч із збірною Плисківської територіальної громади. На трибунах їх підтримали інші представники місцевого самоврядування обох країн та жителі Плисок. Поза традиційними пристраcтями на полі панували солідарність та взаємоповага. Зрештою, чудово організований матч завершився бойовою нічиєю – 3:3. А вручення пам`ятних нагород перетворилося на демонстрацію польсько-української єдності на базовому рівні – тобто місцевого самоврядування. Головне спосіб комунікації, чи не так? Такої, як того дня продемонстрували гравці та вболівальники.

  Перемовини між колегами-самоврядовцями тривали до матчу й продовжувалися після. За їх підсумками, крім підписання договору між Батурином та Бжостеком, досягнуто попереднє порозуміння щодо можливості співпраці між чотирма громадами Чернігівщини, містом Славутич та п`ятьма польськими гмінами. Втім, очікується, що їх число зростатиме.

  Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації,  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

 

Час оприлюднення: 20 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

  

Батурин та Бжостек відтепер партнери

  17 травня в Палаці гетьмана української козацької держави Кирила Розумовського підписано Угоду про співпрацю між гміною Бжостек (бурмістр – Войцех Станішевський, Польща) та Батуринською територіальною громадою (голова – Леонід Душа, Україна). Договір має юридичну силу, спрямований на розвиток партнерських стосунків, торгівлі та економічного співробітництва, що визначено Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Польща «Про міжрегіональну співпрацю» від 21 травня 1993 року. Згідно документу співпраця між громадами Батурина та Бжостека розвиватиметься у таких сферах: управління, економіка, культура, освіта та охорона здоров’я. Водночас вона передбачає обмін досвідом щодо удосконалення роботи органів місцевого самоврядування, покращення благоустрою та захисту навколишнього середовища, реалізації громадських ініціатив, встановлення зв’язків між підприємцями та молодіжними організаціями.

  Укладання договору проходило в рамках візиту представників Асоціації гмін басейну річки Віслока до Чернігівської області День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування», що проходив на минулому тижні. В Батурині польські самоврядовці ознайомилися з вдалим українським досвідом використання державних та приватних інвестицій в збереження історико-культурної спадщини для  розвитку сфери сервісу та території в цілому. Вони відвідали пам’ятки Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», а також готельний комплекс і музей «Вітрила Маклая». Польські гості були приголомшені  масштабами трагедії, яка спіткала місто понад триста років тому. Водночас вони відзначили повагу батуринців до власної історії та культури, їх патріотизм.

  Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації,  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

    Час оприлюднення: 20 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

 

 

Організація контролю й роботи з документами та забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації

  Про удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями вищих органів державної влади, дорученнями голови облдержадміністрації, дотримання законодавства про доступ до публічної інформації йшлося під час семінару, проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 16 – 17 травня 2019 р. У навчанні взяли участь працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад, працівники виконавчих апаратів рад об’єднаних територіальних громад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення документообігу та контролю.

  Мова йшла про основні завдання та організацію роботи з документами (в тому числі для службового користування) в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Увага присутніх зверталася на основні вимоги  до підготовки, приклади розпорядчих документів, протоколів, доручень та листів;організацію роботи з архівними документами в райдержадміністраціях, міських радах міст обласного значення та об’єднаних територіальних громадах. Також розглядалися питання застосування інформаційних технологій в державному управлінні та комп’ютеризації документообігу в органі влади.

  Час оприлюднення: 17 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Польська делегація відвідала Славутич та Прип’ять

  Триває візит делегації представників Асоціації гмін басейну річки Віслока до Чернігівщини. Сьогодні, 15 травня, гостей з Польщі радо зустрічало наймолодше місто України – Славутич. Очільники гмін Підкарпатського та Малопольського воєводств поспілкувалися з міським головою Юрієм Фомичевим, дізнавалися від своїх українських колег про насичене нещодавнє минуле та сьогодення міста, познайомилися з його культурним та національним розмаїттям. Під час розмови за «круглим столом» відбувався обмін досвідом щодо підтримки місцевих ініціатив, реалізації інфраструктурних, енергозберігаючих проектів, та зокрема, залучення молоді до участі в їх промоції та повсякденному житті громад загалом.

 Войти та бурмістри відвідали Чорнобильську зону відчуження. Вони прогулялися вулицями Прип’яті, яка у свій час позиціонувалася як місто щасливих людей та прогресу, з сучасною забудовою, універмагами, школами, стадіонами та власним басейном. Сьогодні ж, за 33 роки після аварії на ЧАЕС, про це нагадують покинуті будівлі, які все більше поглинаються навколишнім лісом. На оглядовому майданчику електростанції учасникам делегації розповіли про встановлення нового саркофагу – Конфайменту над четвертим енергоблоком, який має забезпечити захист від радіації на наступні 100 років. Також вони дізналися про подальші перспективи розвитку зони відчуження, пов’язані зі створенням Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та будівництвом сонячних електростанцій.

   Час оприлюднення:

15 травня 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід

 «Зичимо вам, щоб співпраця між вашими громадами стала такою ж міцною, як між нашими гмінами», – саме цього побажали своїм українським колегам представники польського самоврядування під час конференції «Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід», яка відбулася в Чернігові 14 травня. Захід проходив у рамках  візиту війтів та бурмістрів  Підкарпатського та Малопольського воєводств, що належать до  Асоціації гмін басейну річки Віслока “День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування”.

 

 Учасників зустрічі  привітали перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова та голова Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Мисник. Вони подякували за підтримку, яку надає Польща Україні у боротьбі проти російської агресії, проведенні реформи децентралізації та розвитку спроможності українського самоврядування.

 Сьогодні Чернігівщина посідає друге місце в Україні за темпами створення об’єднаних територіальних громад. Перед кожною з них постає необхідність вирішення питань, пов’язаних з розвитком економіки, соціальної сфери, системи надання послуг громадянам, відновлення інфраструктури тощо. Самотужки це робити важко, а отже громадам потрібно об’єднувати зусилля та діяти спільно.

 Міжмуніципальне співробітництво є одним з найбільших ефективних інструментів вирішення спільних проблем та розвитку територій. Об’єднавши зусилля, польські гміни басейну річки Віслока змогли залучити значні ресурси на реалізацію заходів з охорони навколишнього середовища, вирішення проблеми каналізаційних стоків, покращення якості питної води та ін. Наразі триває активне впровадження джерел відновлювальної енергетики, зокрема налагодження виробництва та встановлення фотоелектричних сонячних панелей. Але, як наголосили польські самоврядовці, при впровадженні таких заходів необхідним є постійне спілкування з мешканцями громад, бо будь-який проект зазвичай  спрямовується на поліпшення умов їхнього життя та добробуту.

  Час оприлюднення: 15 травня 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052