«Практичні аспекти застосування земельного законодавства України» –

 виїзний семінар-тренінг під такою назвою провів Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації у Бахмацькому районі. Участь у ньому взяли державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, депутати району.

  У відкритті навчання взяли участь голова Бахмацької районної державної адміністрації Тетяна Неділько та заступник голови Бахмацької районної ради Віталій Дзюба. Присутні підкресли важливість і актуальність такого заняття, особливо для голів сільських, селищних рад, які потребують роз’яснення окремих питань земельного законодавства.

  Впродовж семінару були висвітлені такі питання: зміни до законодавства щодо регулювання земельних відносин; реалізація права власності громадян на землю; оренда земель як складова розвитку земельних відносин і соціального захисту селян; земельні ділянки учасникам АТО, грошова оцінка земель населених пунктів та методика нормативної грошової оцінки земель.

  Проводив навчання Ігор Пузан – начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. В режимі діалогу з аудиторією він дав роз’яснення багатьох аспектів земельного законодавства.

    Час оприлюднення: 31 травня 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Соціальні послуги для сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах: порядок надання та державні стандарти 

 

  Організація надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах; психологічні засади роботи з дітьми в таких сім’ях; порядок призначення соціальних виплат цим родинам та інші аспекти висвітлюються під час тематичного семінару, який проходить в Чернігові 29 – 30 травня 2019 р. Захід організований Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До участі в навчанні запрошені спеціалісти та фахівці із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад, які здійснюють соціальне супроводження сімей з дітьми, фахівці, які працюють з сім’ями, що опинились в складних життєвих ситуаціях та фахівці із соціальної роботи районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Насамперед у формі тренінгу учасники семінару з’ясовуватимуть причини та ознаки стресу у дітей різних вікових категорій та опрацьовуватимуть техніки стабілізації стану дитини. Подальша мова йтиме про теоретико-концептуальні засади оцінки потреб дитини та її сім’ї; реформування в системі інституційного догляду дітей та розвиток соціальних послуг для підтримки дітей та сімей на рівні громади.

  Під час інших зустрічей обговорюватимуться стратегія та міжнародні практики для ліквідації насильства над дітьми; розвиток послуги патронату в області, наставництво як ефективна форма допомоги дітям у соціалізації та адаптації до самостійного життя. Також говоритиметься про організацію сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; умови та порядок проведення атестації фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Час оприлюднення: 29 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України

   Про компетентнісний підхід у професіоналізації державної служби України; нормотворчу діяльність, кадрове забезпечення державної служби та служби в органах місцевого самоврядування йдеться під час першого заняття за програмою постійно діючого тематичного семінару «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України». Навчання проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 28 по 30 травня для керівників апаратів райдержадміністрацій, керуючих справами виконавчих апаратів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

 З вітальним словом до учасників семінару звернулася керівник апарату обласної державної адміністрації, кандидат філософських наук Ірина Соломаха.

  «Закон для державного службовця понад усе», – наголосила Ірина Соломаха, звертаючи увагу присутніх на трансформації в системі органів державної влади та місцевого самоврядування, пов’язані з процесами децентралізації. Вона закликала керівників виконавчих структур дотримуватися законності та відкритості у своїй діяльності; виваженості в  прийнятті рішень та при взаємодії з органами місцевої влади.

  Наступна серія тематичних зустрічей стосуватиметься основних завдань та організації роботи з документами в органах виконавчої влади; контролю за станом реагування на запити та звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад усіх рівнів та організації роботи із зверненнями громадян в органах влади. Також висвітлюватимуться основні принципи функціонування системи професійного навчання державних службовців, її інституційна структура та засади дисциплінарної відповідальності державних службовців.

  В рамках семінару 29 травня відбудеться практичне виїзне заняття з метою ознайомлення з роботою Козелецької державної адміністрації. У форматі тренінгу учасники навчання дізнаються про психологічні особливості процесу управління в умовах змін та працюватимуть над формуванням персональних цілей в рамках теми управління особистою ефективністю.

 

Час оприлюднення: 28 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Навчання бухгалтерів сільських, селищних та міських рад

   За професійною програмою підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 20 по 24 травня проходило навчання бухгалтерів сільських селищних та міських рад (друга сесія).

  Обговорювалися практичні аспекти здійснення закупівель окремих груп товарів та послуг; порядок нарахування та перерахування внесків, виплата допомог, що сплачуються за рахунок Фонду соціального страхування; новації податкового законодавства 2019 р. (подання звітності, нарахування єдиного соціального внеску, встановлення місцевих податків). Учасники зустрічі ознайомилися з окремими питаннями земельного законодавства, в частині оренди земель, передачі, встановлення меж земельних ділянок тощо. Бухгалтери мали нагоду поспілкуватися щодо останніх змін в бюджетному законодавстві, веденні бухгалтерського обліку, зокрема, під час зустрічі зі своїми колегами з органів місцевого самоврядування.

 Наступний блок практичних занять охоплював питання автоматизації бухгалтерського обліку в сільських та селищних радах; використання електронних таблиць Місrosoft Ехсеl для ведення бухгалтерського обліку та ресурсів Internet в роботі органів місцевого самоврядування.

  Учасники навчання  ознайомилися з новаціями Міністерства юстиції України в сфері державної реєстрації актів цивільного стану (порядок та строки отримання документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та положеннями антикорупційного законодавства. Також мова йшла про розвиток громад через залучення інвестицій в аграрний сектор та залучення позабюджетних коштів для реалізації проектів місцевого розвитку. По завершенню навчання бухгалтери пройшли тестування на предмет знань отриманих впродовж двох сесій та одержали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

  Час оприлюднення: 24 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Громади Чернігівщини зміцнюють зв’язки з польськими гмінами

  «Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж  Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування».

  Але розпочався візит з Києва. Войти та бурмістри (сільські та міські голови) відвідали Верховну Раду України, де ознайомилися з її роботою та зустрілися з народним депутатом України Ольгою Богомолець. Вона подякувала гостям за  підтримку, що надається Польщею Україні в непрості для неї часи. Польські самоврядовці відвідали Національне агентство України з питань державної служби, де годину спілкувалися з його головою Костянтином Ващенком. Йшлося про реформування державного управління та процес децентралізації як його складову, зміни в системі навчання працівників органів влади, роль та місце секретаря виконкому (керуючого справами) в організації роботи ради. «Недостатньо отримати повноваження та ресурси, необхідно вміти грамотно ними розпоряджатися», – наголосив голова НАДС. Того ж дня польські самоврядовці оглянули Києво-Печерську лавру та Софію Київську. Завершився день знайомством із Кіптівською громадою.

  Наступного дня польські войти та бурмістри зустрілися з головою обласної ради Ігорем Вдовенком та обговорили питання розвитку місцевого самоврядування, його реформування. Того ж дня відбулася конференція «Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід» за участю першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової та голови обласної державної адміністрації Олександра Мисника. «Ми відкриваємо для себе Чернігівщину та готові ділитися досвідом та допомагати так, як у свій час нам допомогли країни ЄС», – зазначив голова правління  Асоціації гмін басейну річки Віслока Анджей Чернецький. Він розповів про проекти зі збереження довкілля, впровадження енергоощадних технологій та покращення благоустрою, які реалізували 22 гміни, що входять до Асоціації. Най його думку запорукою успіху стало те, що гміни діяли разом як одна спільна велика громада та в інтересах жителів своїх територій.

  Того ж дня учасники візиту відвідали Менську територіальну громаду та ознайомилися з її досягненнями. Зокрема, побували в фермерському господарстві «Бутенко О.І.» в с. Дягова, мали нагоду побачити результати реконструкції вуличного освітлення Мени за програмою ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів».

  15 травня польські самоврядовці відвідали місто Славутич та Чорнобильську зону відчуження. Під час зустрічі з міським головою Юрієм Фомичевим обговорювалися можливостями налагодження співпраці Славутича з польськими гмінами, досвід реалізації інфраструктурних проектів та громадських ініціатив, в тому числі – за міжнародної участі. Делегація також оглянула колишнє місто Прип`ять та Чорнобильську АЕС, де ознайомилися з наслідками цієї техногенної катастрофи – поточними та віддаленими.

  16 травня польські гості відвідали відразу три об’єднані територіальні громади області. У Городні вони ознайомилися з роботою підприємства деревообробки «Біоресурс» (виготовлення пелетів), у Сновську – професійно-технічного училища, залізничного депо, музичної школи ім. Натана Рахліна, спортивної школи та історико-краєзнавчого музею. Тут же виникла ідея – запросити юних сновських майстрів до Польщі, де б вони могли продемонструвати своє мистецтво. Завершився день візитом до Корюківської громади, а саме – Бречського старостинського округу. Крім оглядин унікального туристичного комплексу войти та бурмістри взяли участь у дискусії щодо напрямів та сфер діяльності громадських організацій, їх взаємодії з місцевим самоврядуванням.

 В завершальний день візиту представники польського місцевого самоврядування відвідали Батуринську та Плисківську громади. В Батурині йшлося про можливості використання історико-культурної спадщини для розвитку території та створення для цього необхідних умов. Одним із підсумків візиту стало підписання Угоди про співпрацю між гміною Бжостек (бурмістр – Войцех Станішевський, Польща) та Батуринською територіальною громадою (голова – Леонід Душа, Україна). Договір відкриває можливості щодо співпраці в управлінській, економічній, соціальній та культурній сферах.

Того ж дня польських гостей чекала Плисківська територіальна громада, де вони разом із своїми українськими колегами зіграли товариський футбольний матч із плисківчанами на полі клубу «Єдність-Плиски». Як часто трапляється в таких випадках він завершився бойовою нічиєю – 3:3 та дружнім загальним фотографуванням на полі. Так налагоджуються не лише ділові, а людські контакти.

  Тож за підсумками візиту підписано один договір про співпрацю. Ще чотири територіальні громади Чернігівщини та місто Славутич Київської області знайшли собі партнерів в особі польських гмін Підкарпатського та Малопольського воєводств й готуються до підписання подібних документів. Йдеться про співпрацю у галузі культури, спорту, екології, енергоефективності, розвитку садівництва та ін.

  Польські самоврядовці залишали Чернігівшину під великим враженням від досягнень нових територіальних громад за перші роки їхнього існування та просили передати, що поїздка стала для них відкриттям нового, досі невідомого регіону України, інтенсивним знайомством з його потенціалами, зрештою – своїми колегами. Кілька разів лунало: «Так це ж Європа! А часом – краще». Мабуть, гості помітили значно більше – те, на що ми часом мало звертаємо увагу. Втім один раз пролунало інше – «Америка!». Йшлося про Плиски. А ще войти та бурмістри просили передати, що захоплені нашими людьми – відкритими та щедрими. Єдине, що засмучувало – значна відстань від Польщі. Але гості обіцяли цю перешкоду подолати та запевняли – налаштовані на співпрацю з нами. Водночас вони побажали своїм українським колегам плідної та тісної співпраці між громадами на засадах довіри, взаємоповаги та пошуку спільних інтересів. Це дасть змогу не лише зберегти вже існуючі здобутки, а й розвиватися далі, здійснювати амбітні та масштабні проекти, що будуть корисні та необхідні для мешканців громад.

 Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації,  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

Час оприлюднення: 22 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

 

Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації. Гендерне проектування

 

  Такою була тема короткотермінового виїзного семінару-тренінгу, який відбувся у Вертіївській територіальній громаді.

  Учасники тренінгу разом з головним спеціалістом відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Яланською Анастасією Павлівною розглянули практичні аспекти здійснення державної молодіжної політики в територіальній громаді. Зокрема, акцентували увагу на необхідності створення молодіжних громадських організацій з метою залучення дітей та молоді до громадської діяльності, організації дозвілля як запоруки формування здорового і активного способу життя. Представник Департаменту поінформувала слухачів про оголошення і проведення обласних, загальнодержавних та міжнародних конкурсів, тренінгів, інших соціальних, просвітницьких,  та культурних заходів, про переваги таких заходів для розвитку молодіжних ініціатив, про умови участі та отримання фінансування молодіжних проектів.

  Практичні аспекти роботи з молоддю та перспективні напрямки діяльності Чернігівського обласного молодіжного центру учасники тренінгу обговорили з Котеленцем Олегом Олександровичем – начальником відділу молодіжної роботи КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр»  Чернігівської обласної ради.

  Під час обговорення було розглянуто способи врахування гендерних аспектів при плануванні та здійсненні проектів, пов’язаних з реалізацією молодіжної політики.

  Учасники тренінгу підкреслили важливість переходу до нових моделей роботи, які формують підходи «молодіжної участі» на противагу застарілих форм «роботи з молоддю».

   Час оприлюднення: 24 квітня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Польсько-український товариський футбольний матч у Плисках

  Відвідання «найфутбольнішої» на Чернігівщині Плисківської об’єднаної територіальної громади 17 травня стало завершальним для програми візиту польських війтів та бурмістрів із Підкарпатського та Малопольського воєводств до Чернігівщини, що мав назку «День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування». Учасники ознайомилися з організацією роботи з розвитку спорту, а також сфери відпочинку, відвідали спортивно-тренувальну базу футбольного клубу «Єдність-Плиски», інші об’єкти інфраструктури громади.

  На честь Дня Європи польські та українські самоврядовці разом зіграли товариський футбольний матч із збірною Плисківської територіальної громади. На трибунах їх підтримали інші представники місцевого самоврядування обох країн та жителі Плисок. Поза традиційними пристраcтями на полі панували солідарність та взаємоповага. Зрештою, чудово організований матч завершився бойовою нічиєю – 3:3. А вручення пам`ятних нагород перетворилося на демонстрацію польсько-української єдності на базовому рівні – тобто місцевого самоврядування. Головне спосіб комунікації, чи не так? Такої, як того дня продемонстрували гравці та вболівальники.

  Перемовини між колегами-самоврядовцями тривали до матчу й продовжувалися після. За їх підсумками, крім підписання договору між Батурином та Бжостеком, досягнуто попереднє порозуміння щодо можливості співпраці між чотирма громадами Чернігівщини, містом Славутич та п`ятьма польськими гмінами. Втім, очікується, що їх число зростатиме.

  Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації,  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

 

Час оприлюднення: 20 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

  

Батурин та Бжостек відтепер партнери

  17 травня в Палаці гетьмана української козацької держави Кирила Розумовського підписано Угоду про співпрацю між гміною Бжостек (бурмістр – Войцех Станішевський, Польща) та Батуринською територіальною громадою (голова – Леонід Душа, Україна). Договір має юридичну силу, спрямований на розвиток партнерських стосунків, торгівлі та економічного співробітництва, що визначено Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Польща «Про міжрегіональну співпрацю» від 21 травня 1993 року. Згідно документу співпраця між громадами Батурина та Бжостека розвиватиметься у таких сферах: управління, економіка, культура, освіта та охорона здоров’я. Водночас вона передбачає обмін досвідом щодо удосконалення роботи органів місцевого самоврядування, покращення благоустрою та захисту навколишнього середовища, реалізації громадських ініціатив, встановлення зв’язків між підприємцями та молодіжними організаціями.

  Укладання договору проходило в рамках візиту представників Асоціації гмін басейну річки Віслока до Чернігівської області День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування», що проходив на минулому тижні. В Батурині польські самоврядовці ознайомилися з вдалим українським досвідом використання державних та приватних інвестицій в збереження історико-культурної спадщини для  розвитку сфери сервісу та території в цілому. Вони відвідали пам’ятки Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», а також готельний комплекс і музей «Вітрила Маклая». Польські гості були приголомшені  масштабами трагедії, яка спіткала місто понад триста років тому. Водночас вони відзначили повагу батуринців до власної історії та культури, їх патріотизм.

  Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації,  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

    Час оприлюднення: 20 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

 

 

Організація контролю й роботи з документами та забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації

  Про удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями вищих органів державної влади, дорученнями голови облдержадміністрації, дотримання законодавства про доступ до публічної інформації йшлося під час семінару, проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 16 – 17 травня 2019 р. У навчанні взяли участь працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад, працівники виконавчих апаратів рад об’єднаних територіальних громад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення документообігу та контролю.

  Мова йшла про основні завдання та організацію роботи з документами (в тому числі для службового користування) в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Увага присутніх зверталася на основні вимоги  до підготовки, приклади розпорядчих документів, протоколів, доручень та листів;організацію роботи з архівними документами в райдержадміністраціях, міських радах міст обласного значення та об’єднаних територіальних громадах. Також розглядалися питання застосування інформаційних технологій в державному управлінні та комп’ютеризації документообігу в органі влади.

  Час оприлюднення: 17 травня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Польська делегація відвідала Славутич та Прип’ять

  Триває візит делегації представників Асоціації гмін басейну річки Віслока до Чернігівщини. Сьогодні, 15 травня, гостей з Польщі радо зустрічало наймолодше місто України – Славутич. Очільники гмін Підкарпатського та Малопольського воєводств поспілкувалися з міським головою Юрієм Фомичевим, дізнавалися від своїх українських колег про насичене нещодавнє минуле та сьогодення міста, познайомилися з його культурним та національним розмаїттям. Під час розмови за «круглим столом» відбувався обмін досвідом щодо підтримки місцевих ініціатив, реалізації інфраструктурних, енергозберігаючих проектів, та зокрема, залучення молоді до участі в їх промоції та повсякденному житті громад загалом.

 Войти та бурмістри відвідали Чорнобильську зону відчуження. Вони прогулялися вулицями Прип’яті, яка у свій час позиціонувалася як місто щасливих людей та прогресу, з сучасною забудовою, універмагами, школами, стадіонами та власним басейном. Сьогодні ж, за 33 роки після аварії на ЧАЕС, про це нагадують покинуті будівлі, які все більше поглинаються навколишнім лісом. На оглядовому майданчику електростанції учасникам делегації розповіли про встановлення нового саркофагу – Конфайменту над четвертим енергоблоком, який має забезпечити захист від радіації на наступні 100 років. Також вони дізналися про подальші перспективи розвитку зони відчуження, пов’язані зі створенням Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та будівництвом сонячних електростанцій.

   Час оприлюднення:

15 травня 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052