Використання в діловодстві норм нового українського правопису

  “Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх”, ‒ в цьому та інших багатьох висловах визначного українського письменника Олеся Гончара розкривається зміст та значення мови для життя та розвитку суспільства. Саме тому працівники структурних підрозділів головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області 4 липня 2019 р. зібралися в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, щоб взяти участь у семінарі-тренінгу “Використання в діловодстві норм нового українського правопису”.

  Увага присутніх зверталася на норми нової редакції “Українського правопису” (2019), схваленої Кабінетом міністрів України 22 травня 2019 р. Ця редакція повертає до життя деякі особливості “харківського правопису” 1928 р., які є частиною української мовної спадщини, але й враховує різноманіття змін в мовному середовищі впродовж останніх десятиліть. Розглядалися зміни в написанні слів, що застосовуються без варіантів, та варіантні доповнення до діючих норм.

  Учасники семінару опрацьовували застосування нових правил у веденні ділової, розпорядчої документації та усному діловому мовленні. Також на конкретних прикладах були проаналізовані типові помилки, яких припускаються державні службовці в усному та писемному діловому мовленні.

 

Час оприлюднення: 4 липня 2019 року
Виконавець: Казіміров Д.
конт. тел.: (0462) 676 052