Семінар з питань запобігання корупції пройшов у Козельці

   Виїзний семінар-тренінг «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» проведено Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 9 липня в Козельці. Серед присутніх ‒ працівники виконавчого комітету Козелецької об’єднаної територіальної громади, старости та депутати селищної ради.

  Насамперед в короткій ретроспективі була окреслена еволюція українського антикорупційного законодавства, зокрема перехід від поняття «боротьба з корупцією» до «запобігання корупції». Аналізувалися положення сучасного ЗУ «Про запобігання корупції», відмінності в поняттях «корупційні порушення», «порушення, пов’язані з корупцією» та  «неправомірна вигода», «близькі особи» та «члени сім’ї» тощо.

  Увага слухачів зверталася на обмеження, встановлені діючим законодавством щодо осіб, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (отримання подарунків, сумісництво з іншими видами діяльності та ін.). Розглядалися особливості  відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Говорилося про санкції, встановлені Кодексом про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, зокрема в частині фінансового контролю. Окрім цього, учасники семінару розібрали ситуації з виникненням потенційного або реального конфлікту інтересів та отримали практичні поради щодо його врегулювання.

       Час оприлюднення: 10 липня 2019 року.
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052