Новації законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

    Тематичний короткотерміновий семінар «Актуальні питання та новації законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Вимоги до складання службових документів. Проходження державної служби. Щодо правових аспектів дотримання антикорупційного законодавства державними службовцями» проведений Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в області 15 липня 2019 р. Участь у відкритті взяли директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації В’ячеслав Хардіков.

     Увага присутніх ‒ державних службовців відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації, районних, міськрайонних, міського відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, зверталася на актуальні питання законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; вимоги до складання службових документів. Далі обговорювалися особливості проходження державної служби та правові аспекти дотримання антикорупційного законодавства державними службовцями.

       Час оприлюднення: 15 липня 2019 року.

       Виконавець: Казіміров Д.В.

       конт. тел.: (0462) 676 052

Семінар з питань запобігання корупції пройшов у Козельці

   Виїзний семінар-тренінг «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» проведено Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 9 липня в Козельці. Серед присутніх ‒ працівники виконавчого комітету Козелецької об’єднаної територіальної громади, старости та депутати селищної ради.

  Насамперед в короткій ретроспективі була окреслена еволюція українського антикорупційного законодавства, зокрема перехід від поняття «боротьба з корупцією» до «запобігання корупції». Аналізувалися положення сучасного ЗУ «Про запобігання корупції», відмінності в поняттях «корупційні порушення», «порушення, пов’язані з корупцією» та  «неправомірна вигода», «близькі особи» та «члени сім’ї» тощо.

  Увага слухачів зверталася на обмеження, встановлені діючим законодавством щодо осіб, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (отримання подарунків, сумісництво з іншими видами діяльності та ін.). Розглядалися особливості  відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Говорилося про санкції, встановлені Кодексом про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, зокрема в частині фінансового контролю. Окрім цього, учасники семінару розібрали ситуації з виникненням потенційного або реального конфлікту інтересів та отримали практичні поради щодо його врегулювання.

       Час оприлюднення: 10 липня 2019 року.
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

«Використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження»

Виїзний семінар-тренінг під такою назвою провів Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для працівників виконавчого комітету, старост, депутатів Варвинської селищної ради.

          Під час семінару обговорили такі питання: нормативно – правова  база з питань енергозбереження; світовий досвід використання альтернативних джерел енергії; технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області; енергоефективність та енергоаудит житлових будівель; оптимізація схем теплопостачання: приклади міст України; фінансування впровадження заходів з застосуванням альтернативних джерел енергії.

Провів навчання Сергій Зінченко – керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області, керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація

      Час оприлюднення: 05 липня 2019 року.
Виконавець: Коваленко Н.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Використання в діловодстві норм нового українського правопису

  “Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх”, ‒ в цьому та інших багатьох висловах визначного українського письменника Олеся Гончара розкривається зміст та значення мови для життя та розвитку суспільства. Саме тому працівники структурних підрозділів головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області 4 липня 2019 р. зібралися в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, щоб взяти участь у семінарі-тренінгу “Використання в діловодстві норм нового українського правопису”.

  Увага присутніх зверталася на норми нової редакції “Українського правопису” (2019), схваленої Кабінетом міністрів України 22 травня 2019 р. Ця редакція повертає до життя деякі особливості “харківського правопису” 1928 р., які є частиною української мовної спадщини, але й враховує різноманіття змін в мовному середовищі впродовж останніх десятиліть. Розглядалися зміни в написанні слів, що застосовуються без варіантів, та варіантні доповнення до діючих норм.

  Учасники семінару опрацьовували застосування нових правил у веденні ділової, розпорядчої документації та усному діловому мовленні. Також на конкретних прикладах були проаналізовані типові помилки, яких припускаються державні службовці в усному та писемному діловому мовленні.

 

Час оприлюднення: 4 липня 2019 року
Виконавець: Казіміров Д.
конт. тел.: (0462) 676 052

 

Про стратегічне планування говорили в Новгороді-Сіверському

   «Основи партисипативного стратегічного планування», ‒ такий семінар 3 липня проведено Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в Новгороді-Сіверському спільно з міською радою.

   Відоме в Україні та за її межами історичне місто обласного значення минулого року стало центром ОТГ, що  мотивувало до змін, зокрема, в системі планування. Оновлена територіальна громада готується до старту стратегування, отже прагне з’ясувати обсяги,  час, послідовність необхідної роботи. Учасники навчання – міський голова Олег Бондаренко, працівники виконкому, депутати.

  Під час спілкування учасники зустрічі спробували відповісти на кілька питань, насамперед: що таке стратегічне планування, звідки воно, чим відрізняється від перспективного; навіщо це потрібно, яка нормативно-правова база в Україні та місце стратегій громад в державній регіональній політиці, а також розібрали методику, що застосовується.

   Слухачів цікавило чи є розробка стратегії обов’язковою, що робити, якщо в 2020 р. конфігурація громади зміниться; як можна щось планувати за тотального браку кваліфікованих кадрів; чи може бути кілька пріоритетних напрямів, визначених в стратегії; чи не повторюють один одного план соціально-економічного розвитку та стратегія та ін. Тож зустріч часом перетворювалась на дискусію з прикладами досвіду інших громад – як українського, так і німецького та польського. Зрештою перейшли до практичних питань організації роботи – створення робочої групи. Обговорювалися її склад та компетенція, збір даних, необхідних для проведення соціально-економічного аналізу та соціологічного дослідження якості життя та послуг, що надаються на теренах громади та визначення необхідних для цього термінів.

 

Час оприлюднення: 3 липня 2019 року
Виконавець: Бойко В.
конт. тел.: (0462) 676 052