Правове регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками

Особливості регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками обговорювалися під час семінару-тренінгу, проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів  для працівників виконкому ради Кіптівської об’єднаної територіальної громади 22 жовтня 2019 р.

Під час семінару мова йшла про умови оплати праці працівників в об’єднаних територіальних громадах; ведення соціального діалогу у сфері соціально-економічних  та трудових відносин, а також про необхідність взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів, що виникли між ними. Також обговорювалися практичні аспекти реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, особливості договірних відносин між працівником та роботодавцем.

Провела навчання Тимощенко Катерина Михайлівна –  заступник директора – начальник управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Час оприлюднення: 22 жовтня 2019 року
Виконавець: Карпенко Т. К.
конт. тел.: (0462) 676 052

Англійська мова для державних службовців

  Володіння англійською мовою відкриває нові можливості для вивчення зарубіжного досвіду, спілкування з іноземними колегами, участі у програмах міжнародного обміну та стажуваннях. Тому мовна підготовка державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є одним з провідних напрямків підвищення кваліфікації в Чернігівському ЦППК, а зокрема поліпшення рівня володіння англійською мовою, як однією з офіційних мов Євросоюзу.

  21 жовтня в Центрі розпочалося двотижневе навчання з англійської мови за професійною програмою підвищення кваліфікації. До участі запрошені спеціалісти апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці.

  На матеріалах з англійської мови держслужбовці ознайомляться з питаннями, стосуються європейської інтеграції України. Розглядаються структура Європейського союзу та інституцій ЄС; специфіка державного управління; принципи належного врядування в європейському просторі та державна допомога (захист від конкуренції) як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції.

  Увага слухачів звертатиметься на загальні засади конкурентної політики; складові ринків та монополій, захисту від монополій; поняття «антиконкурентна поведінка», «обмеження конкуренції», «види монополій», «монопольна діяльність», «монополістична конкуренція», «антимонопольна політика», «економічна інфраструктура», «виробництво», «економічний розвиток», «спад економіки і безробіття», «комерційне та підприємницьке право», «інтелектуальна власність», «торгова марка», «спільне підприємство» тощо.

  Робота з граматикою англійської мови передбачатиме опрацювання форм минулого (Past, Past Perfect), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу та модальних дієслів (can/could/be able to, may/might, will/would, ought to, must, need etc). У формі практичних вправ учасники навчання тренуватимуться вести переговори, досягати домовленості; управляти конфліктними ситуаціями; спілкуватися по телефону, у відрядженні, в аеропорті, на залізничній станції, в готелі, на конференції; налагоджувати  комунікацію у сфері бізнесу, під час засідань, переговорів та ділових зустрічей.

 

Час оприлюднення: 22 жовтня 2019 р.

Виконавець:Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052