В Ічні пройшов семінар з питань запобігання корупції

   18 жовтня цього року набули чинності зміни до актикорупційного законодавства України, ‒ про ці та інші його аспекти йшлося на семінарі “Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування”, який провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації в Ічнянській міській раді 24 жовтня. Його учасниками стали старости ОТГ, працівники виконкому, депутати, а висвітлювала тему начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації Наталія Мужикова.
Під час спілкування корупція аналізувалася як явище, розглядалися світові моделі її запобігання (зокрема, скандинавська та сінгапурська), причини та умови виникнення, місце України в світових рейтингах щодо уявлення її громадян про рівень корупції, порівняння з іншими країнами, розташованими на різних континентах. Окрема тема – історичні аспекти становлення українського антикорупційного законодавства, починаючи від Закону України «Про боротьбу з корупцією» (1995 р.) і до сучасних тенденцій, визначених в Законі України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актах, що стосуються зазначеного питання.
Посадовці та депутати також ознайомилися із передбаченими законодавством України заходами щодо запобігання корупції. Зокрема, висвітлювалися вищезгадані зміни, які вже відбулися та анонсувалися ті, що запроваджуватимуться з нового року (насамперед, стосовно розширення кола осіб, що входять до поняття «близькі особи» та члени сім’ї). Значну увагу експерт приділила питанням виникненню конфлікту інтересів та фінансовому контролю.
   Слухачі цікавилися, що є предметомконфлікту інтересів; чи настає відповідальність безпосередньо за конфлікт інтересів чи неповідомлення про нього; кого треба, а кого не треба згадувати під час заповнення декл арації, яке та чиє майно зазначати; як декларуються кредитні кошти, зняті в процесі використання кредитних карток; ступінь ефективності роботи антикорупційних органів державної влади та ін.

Час оприлюднення: 24 жовтня 2019 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

Про можливості сучасних електронних сервісів для органів влади та громад говорили в Чернігові

  Про значення веб-ресурсів та діджиталізацію як один з ключових факторів успішного розвитку громад йшлося під час семінару «Сучасні електронні сервіси в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування», який пройшов в Центрі перепідготовки та підвищення кадрів 23 – 24 жовтня 2019 р. Серед запрошених – працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад.

  Увага присутніх зверталася на електронні сервіси в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, електронні довірчі пости та переваги системи електронного документообігу “Megapolis. DocNet”; систему електронного документообігу в органах влади; інформаційні джерела та аналітичні інструменти у сфері публічних закупівель.

  Учасники семінару отримали низку практичних порад щодо застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема йшлося й про  наповнення офіційних сайтів органів влади та громад, їхніх сторінок у соціальних мережах (напр. Facebook), їх подальше просування (“розкрутку”) в Internet-просторі. Бо це є своєрідні візитівки, грамотне та привабливе оформлення яких створюватиме не лише позитивне враження про громади, а й дозволить привернути увагу потенційних партнерів та інвесторів.

  Час оприлюднення: 24 жовтня 2019 р.

  Виконавець: Казіміров Д.В.

  конт. тел.: (0462) 676 052