Організація соціального захисту населення та надання соціальних послуг в об`єднаній територіальній громаді

це тема семінару, проведеного Чернігівським центром підвищення кваліфікації для фахівців Корюківської, Семенівської, Сновської міських та Холминської сільської ради. Навчання проходило в Корюківській об’єднаній громаді для працівників виконкомів та депутатів відповідних рад.

На семінарі говорили про соціальний діалог та його рівні, реалізацію державної політики в соціально-трудових відносинах на рівні громад, організацію соціальної роботи в ОТГ. Слухачі обговорили перелік соціальних послуг, які повинні надавати територіальні громади та шляхи підвищення їхньої якості, а також реалізацію положень нормативно-правових актів щодо соціальних послуг.

Семінар проводила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко та заступник директора Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт.

Час оприлюднення:  30 жовтня 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації. Гендерне проектування

Важливі питання реалізації в громадах державної молодіжної політики обговорювались під час виїзного семінару-тренінгу, який відбувся в Малодівицькій об’єднаній територіальній громаді.

Тренінг відкрив директор Центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко. Він наголосив на необхідності створювати умови для того, щоб молодь могла реалізувати свій потенціал в територіальній громаді.

Спільно з головним спеціалістом відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Анастасією Яланською учасники тренінгу розглянули практичні аспекти реалізації державної молодіжної політики в територіальній громаді. Зокрема, обговорили способи створення та шляхи розвитку діяльності молодіжних громадських організацій з метою залучення дітей та молоді до суспільного життя, організації дозвілля як умови формування здорового і активного способу життя. Представник Департаменту поінформувала слухачів про план проведення обласних, загальнодержавних та міжнародних конкурсів, тренінгів, інших соціальних, просвітницьких, та культурних заходів, про переваги таких заходів для розвитку молодіжних ініціатив, про умови участі та отримання фінансування молодіжних проектів.

Практичні аспекти роботи з молоддю та перспективні напрямки діяльності Чернігівського обласного молодіжного центру учасники тренінгу обговорили з Анастасією Горшковою, начальником відділу національно-патріотичного виховання КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр»  Чернігівської обласної ради.

Під час обговорення було також розглянуто способи врахування гендерних аспектів при плануванні та здійсненні проектів, пов’язаних з реалізацією молодіжної політики.

Учасники тренінгу підкреслили важливість переходу до моделей діяльності, які формують нові сучасні підходи до молодіжної роботи.

Час оприлюднення: 30 жовтня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Батуринська громада зацікавлена у проектах з енергозбереження

     Дві заявки, подані на різні конкурси – мабуть, непоганий результат семінару «Використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження», що проводився Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації в Батуринській міській раді. А саме: аплікаційна форма на участь в ознайомчому візиті до Румунії в рамках проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та звернення до фонду Фрідріха Еберта стосовно можливості проведення семінару з енергоефективності в Батурині.
Під час навчання наводилися приклади вже реалізованих проектів з водопостачання. Найбільше учасників семінару цікавило, що треба зробити, аби претендувати на ці гроші. Також – чи буде впроваджена державна програма «Питна вода» або ж створена нова.

Окремо на зустрічі розглядалася процедура енергетичного аудиту. У зв`язку з цим наголошувалося на необхідності отримання енергетичних сертифікатів для бюджетних будівель, площею понад 250 кв. м.
Окремий блок питань стосувався використання відновлювальних джерел енергії (вода, сонце, вітер), в т.ч. місцевих – тирса, соняшник, енергетична лоза, рештки від соняшнику та ін. Як успішна практика наводився приклад «сонячного кооперативу» в Славутичі – встановлення на дахах будинків комунальної форми власності сонячних батарей (всього за проектом – 5 тис. кв. м), інвестори яких – самі ж славутчани. Одночасно це вдалий прояв державно-приватного партнерства.
Наприкінці заняття учасники провели лабораторну роботу – вимірювання температури, вологості, точки роси, вуглекислого газу. Проводив семінар Сергій Зінченко – керівник осередку громадського об`єднання Асоціації енергоаудиторів України в Чернігівській області, керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоінновація».