Організація соціального захисту населення та надання соціальних послуг в об`єднаній територіальній громаді

це тема семінару, проведеного Чернігівським центром підвищення кваліфікації для фахівців Корюківської, Семенівської, Сновської міських та Холминської сільської ради. Навчання проходило в Корюківській об’єднаній громаді для працівників виконкомів та депутатів відповідних рад.

На семінарі говорили про соціальний діалог та його рівні, реалізацію державної політики в соціально-трудових відносинах на рівні громад, організацію соціальної роботи в ОТГ. Слухачі обговорили перелік соціальних послуг, які повинні надавати територіальні громади та шляхи підвищення їхньої якості, а також реалізацію положень нормативно-правових актів щодо соціальних послуг.

Семінар проводила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко та заступник директора Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт.

Час оприлюднення:  30 жовтня 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації. Гендерне проектування

Важливі питання реалізації в громадах державної молодіжної політики обговорювались під час виїзного семінару-тренінгу, який відбувся в Малодівицькій об’єднаній територіальній громаді.

Тренінг відкрив директор Центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко. Він наголосив на необхідності створювати умови для того, щоб молодь могла реалізувати свій потенціал в територіальній громаді.

Спільно з головним спеціалістом відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Анастасією Яланською учасники тренінгу розглянули практичні аспекти реалізації державної молодіжної політики в територіальній громаді. Зокрема, обговорили способи створення та шляхи розвитку діяльності молодіжних громадських організацій з метою залучення дітей та молоді до суспільного життя, організації дозвілля як умови формування здорового і активного способу життя. Представник Департаменту поінформувала слухачів про план проведення обласних, загальнодержавних та міжнародних конкурсів, тренінгів, інших соціальних, просвітницьких, та культурних заходів, про переваги таких заходів для розвитку молодіжних ініціатив, про умови участі та отримання фінансування молодіжних проектів.

Практичні аспекти роботи з молоддю та перспективні напрямки діяльності Чернігівського обласного молодіжного центру учасники тренінгу обговорили з Анастасією Горшковою, начальником відділу національно-патріотичного виховання КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр»  Чернігівської обласної ради.

Під час обговорення було також розглянуто способи врахування гендерних аспектів при плануванні та здійсненні проектів, пов’язаних з реалізацією молодіжної політики.

Учасники тренінгу підкреслили важливість переходу до моделей діяльності, які формують нові сучасні підходи до молодіжної роботи.

Час оприлюднення: 30 жовтня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

 

Батуринська громада зацікавлена у проектах з енергозбереження

     Дві заявки, подані на різні конкурси – мабуть, непоганий результат семінару «Використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження», що проводився Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації в Батуринській міській раді. А саме: аплікаційна форма на участь в ознайомчому візиті до Румунії в рамках проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та звернення до фонду Фрідріха Еберта стосовно можливості проведення семінару з енергоефективності в Батурині.
Під час навчання наводилися приклади вже реалізованих проектів з водопостачання. Найбільше учасників семінару цікавило, що треба зробити, аби претендувати на ці гроші. Також – чи буде впроваджена державна програма «Питна вода» або ж створена нова.

Окремо на зустрічі розглядалася процедура енергетичного аудиту. У зв`язку з цим наголошувалося на необхідності отримання енергетичних сертифікатів для бюджетних будівель, площею понад 250 кв. м.
Окремий блок питань стосувався використання відновлювальних джерел енергії (вода, сонце, вітер), в т.ч. місцевих – тирса, соняшник, енергетична лоза, рештки від соняшнику та ін. Як успішна практика наводився приклад «сонячного кооперативу» в Славутичі – встановлення на дахах будинків комунальної форми власності сонячних батарей (всього за проектом – 5 тис. кв. м), інвестори яких – самі ж славутчани. Одночасно це вдалий прояв державно-приватного партнерства.
Наприкінці заняття учасники провели лабораторну роботу – вимірювання температури, вологості, точки роси, вуглекислого газу. Проводив семінар Сергій Зінченко – керівник осередку громадського об`єднання Асоціації енергоаудиторів України в Чернігівській області, керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоінновація».

В Ічні пройшов семінар з питань запобігання корупції

   18 жовтня цього року набули чинності зміни до актикорупційного законодавства України, ‒ про ці та інші його аспекти йшлося на семінарі “Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування”, який провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації в Ічнянській міській раді 24 жовтня. Його учасниками стали старости ОТГ, працівники виконкому, депутати, а висвітлювала тему начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації Наталія Мужикова.
Під час спілкування корупція аналізувалася як явище, розглядалися світові моделі її запобігання (зокрема, скандинавська та сінгапурська), причини та умови виникнення, місце України в світових рейтингах щодо уявлення її громадян про рівень корупції, порівняння з іншими країнами, розташованими на різних континентах. Окрема тема – історичні аспекти становлення українського антикорупційного законодавства, починаючи від Закону України «Про боротьбу з корупцією» (1995 р.) і до сучасних тенденцій, визначених в Законі України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актах, що стосуються зазначеного питання.
Посадовці та депутати також ознайомилися із передбаченими законодавством України заходами щодо запобігання корупції. Зокрема, висвітлювалися вищезгадані зміни, які вже відбулися та анонсувалися ті, що запроваджуватимуться з нового року (насамперед, стосовно розширення кола осіб, що входять до поняття «близькі особи» та члени сім’ї). Значну увагу експерт приділила питанням виникненню конфлікту інтересів та фінансовому контролю.
   Слухачі цікавилися, що є предметомконфлікту інтересів; чи настає відповідальність безпосередньо за конфлікт інтересів чи неповідомлення про нього; кого треба, а кого не треба згадувати під час заповнення декл арації, яке та чиє майно зазначати; як декларуються кредитні кошти, зняті в процесі використання кредитних карток; ступінь ефективності роботи антикорупційних органів державної влади та ін.

Час оприлюднення: 24 жовтня 2019 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

Про можливості сучасних електронних сервісів для органів влади та громад говорили в Чернігові

  Про значення веб-ресурсів та діджиталізацію як один з ключових факторів успішного розвитку громад йшлося під час семінару «Сучасні електронні сервіси в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування», який пройшов в Центрі перепідготовки та підвищення кадрів 23 – 24 жовтня 2019 р. Серед запрошених – працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад.

  Увага присутніх зверталася на електронні сервіси в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, електронні довірчі пости та переваги системи електронного документообігу “Megapolis. DocNet”; систему електронного документообігу в органах влади; інформаційні джерела та аналітичні інструменти у сфері публічних закупівель.

  Учасники семінару отримали низку практичних порад щодо застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема йшлося й про  наповнення офіційних сайтів органів влади та громад, їхніх сторінок у соціальних мережах (напр. Facebook), їх подальше просування (“розкрутку”) в Internet-просторі. Бо це є своєрідні візитівки, грамотне та привабливе оформлення яких створюватиме не лише позитивне враження про громади, а й дозволить привернути увагу потенційних партнерів та інвесторів.

  Час оприлюднення: 24 жовтня 2019 р.

  Виконавець: Казіміров Д.В.

  конт. тел.: (0462) 676 052

Правове регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками

Особливості регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками обговорювалися під час семінару-тренінгу, проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів  для працівників виконкому ради Кіптівської об’єднаної територіальної громади 22 жовтня 2019 р.

Під час семінару мова йшла про умови оплати праці працівників в об’єднаних територіальних громадах; ведення соціального діалогу у сфері соціально-економічних  та трудових відносин, а також про необхідність взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів, що виникли між ними. Також обговорювалися практичні аспекти реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, особливості договірних відносин між працівником та роботодавцем.

Провела навчання Тимощенко Катерина Михайлівна –  заступник директора – начальник управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Час оприлюднення: 22 жовтня 2019 року
Виконавець: Карпенко Т. К.
конт. тел.: (0462) 676 052

Англійська мова для державних службовців

  Володіння англійською мовою відкриває нові можливості для вивчення зарубіжного досвіду, спілкування з іноземними колегами, участі у програмах міжнародного обміну та стажуваннях. Тому мовна підготовка державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є одним з провідних напрямків підвищення кваліфікації в Чернігівському ЦППК, а зокрема поліпшення рівня володіння англійською мовою, як однією з офіційних мов Євросоюзу.

  21 жовтня в Центрі розпочалося двотижневе навчання з англійської мови за професійною програмою підвищення кваліфікації. До участі запрошені спеціалісти апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці.

  На матеріалах з англійської мови держслужбовці ознайомляться з питаннями, стосуються європейської інтеграції України. Розглядаються структура Європейського союзу та інституцій ЄС; специфіка державного управління; принципи належного врядування в європейському просторі та державна допомога (захист від конкуренції) як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції.

  Увага слухачів звертатиметься на загальні засади конкурентної політики; складові ринків та монополій, захисту від монополій; поняття «антиконкурентна поведінка», «обмеження конкуренції», «види монополій», «монопольна діяльність», «монополістична конкуренція», «антимонопольна політика», «економічна інфраструктура», «виробництво», «економічний розвиток», «спад економіки і безробіття», «комерційне та підприємницьке право», «інтелектуальна власність», «торгова марка», «спільне підприємство» тощо.

  Робота з граматикою англійської мови передбачатиме опрацювання форм минулого (Past, Past Perfect), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу та модальних дієслів (can/could/be able to, may/might, will/would, ought to, must, need etc). У формі практичних вправ учасники навчання тренуватимуться вести переговори, досягати домовленості; управляти конфліктними ситуаціями; спілкуватися по телефону, у відрядженні, в аеропорті, на залізничній станції, в готелі, на конференції; налагоджувати  комунікацію у сфері бізнесу, під час засідань, переговорів та ділових зустрічей.

 

Час оприлюднення: 22 жовтня 2019 р.

Виконавець:Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Особливості реалізації регіональної політики обговорювали в Чернігові

  Як підготувати якісні стратегічні та програмні документи, чому від них залежить подальший розвиток територій, як ефективно використовувати кошти на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад та інші питання регіонального розвитку області розбиралися під час семінару «Регіональна політика як складова економічного розвитку області», який відбувся в Чернігові 18 жовтня. Захід проводився Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кадрів спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації та Центром розвитку місцевого самоврядування. Вже другий рік поспіль за одним столом збиралися керівники профільних управлінь питань з питань економічного розвитку  райдержадміністрацій та виконкомів рад об’єднаних територіальних громад. Всього – 61 фахівець.

  Увага присутніх зосереджувалася на основних вимогах до проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР та отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики; застосуванні механізму державно-приватного партнерства; освоєнні капітальних інвестицій та залученні прямих іноземних інвестицій. Учасники зустрічі звернулися до необхідності промоції іміджу районів та громад Чернігівської області серед міжнародної спільноти та розвиток взаємовигідних зв’язків з відповідними територіально-адміністративними одиницями країн світу.

  Висвітлювалися новації законодавства у сфері  надання адміністративних та комунальних послуг; екологічні аспекти розвитку  територій (виконання ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку»); нові підходи щодо реалізації державної політики з питань розвитку підприємництва та особливості регуляторної діяльності місцевих органів виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

 Наостанок обговорили повноваження органів влади щодо організації пасажирських перевезень на місцях; реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, заміни та видачі посвідчень водія, видачі міжнародних посвідчень водія, довідок про відсутність судимостей через мобільний сервісний центр МВС та шляхи підвищення ефективності використання бюджетних коштів під час проведення процедур закупівель.

 

Час оприлюднення: 18 жовтня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

«Використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження».

Коли кошти і повноваження передаються на місця, керівництво громад повинно змінювати пріоритети своєї діяльності, роблячи акцент на  заходах з енергозбереження та енергоефективності. Про це йшла мова під час виїзного семінару-тренінгу, який провів Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для працівників виконавчого комітету, старост, депутатів Лосинівської селищної ради.

 Проводив навчання Сергій Зінченко – керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області, керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація.

 Під час семінару обговорили такі питання: нормативно – правова  база з питань енергозбереження; світовий досвід використання альтернативних джерел енергії; технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області; енергоефективність та енергоаудит житлових будівель; оптимізація схем теплопостачання: приклади міст України; фінансування впровадження заходів з застосуванням альтернативних джерел енергії.

 Викладач навів приклади впровадження проектів енергоефективності у Чернігівській області: заміна вуличного освітлення в м. Мена, модернізація водонапірної башти Седневі, встановлення пелетного котла в ДНЗ «Пролісок» в Михайло-Коцюбинську. Учасників тренінгу зацікавили механізми, способи та особливості залучення інвестицій з різних джерел фінансування, про які вони поспілкувались з викладачем.

 

 

      Час оприлюднення: 18 жовтня 2019 року.
Виконавець: Коваленко Н.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Можливості для розвитку сільських територій обговорювали в Новобілоуській громаді

 Процеси децентралізації, створення об’єднаних територіальних громад змінюють парадигму розвитку сільських територій, спонукають до зміни свідомості їх мешканців, генерування ініціатив, ідей для розвитку та залучення ресурсів, які раніше не використовувались.

 Саме на цьому наголошувалося під час спілкування з представниками Новобілоуської громади  17 жовтня 2019 р. в рамках семінару-тренінгу «Сільський розвиток та сільське господарство», організованого Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

 Як зазначив завідувач кафедри аграрних технологій та лісового господарства  ЧНТУ, кандидат економічних наук Михайло Селінний, невеликі сільські та фермерські господарства можуть спробувати себе у вирощуванні овочевих, плодово-ягідних культур, квітникарстві, садівництві, вирощуванні лікарських трав розведенні декоративних видів тварин та птахів та ін. Гарні перспективи для зайнятості жителів села створює розвиток сфери послуг, сільського туризму, народних ремесел та промислів. «Розвиватиметься дрібний бізнес ‒ розвиватиметься громада», ‒ наголосив експерт.

 Голова ГО «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко закликала присутніх долати шаблонність у мисленні та світогляді, не боятися діяти, бачити передусім можливості для розвитку своєї громади (зокрема, її розташування поряд з Черніговом), а не лише проблеми.  Обговорювалися складові інноваційності та екологічні аспекти сталого сільського розвитку; значення кооперації для розвитку малого сільгосппідприємництва та необхідність промоції громади в Internet-просторі. Учасникам зустрічі були презентовані успішні практики з досвіду діяльності підприємців з України та європейських країн.

 

Час оприлюднення: 17 жовтня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052