Публічні закупівлі: від теорії та практики

   Навчання для фахівців у сфері публічних закупівель розпочалося 5 листопада в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

   Впродовж наступних чотирьох днів вони дізнаються про:

– функціонування  системи закупівель в Україні;

– нововведення нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі”;

– порядок функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи “Prozorro”;

– вимоги, основні принципи здійснення закупівель та способи організації закупівельної діяльності;

– види процедур закупівель та умови їхнього застосування;

– інформаційні джерела та аналітичні інструменти у сфері публічних закупівель;

– моніторинг  публічних закупівель та систему ризик-індикаторів DOZORRO.

   Учасники семінару отримають практичні настанови щодо:

– формування річного плану закупівель та додатку до нього;

– складання тендерної документації та укладання договорів про закупівлю;

– складання оголошення про проведення відкритих торгів та оприлюднення інформації щодо закупівель;

– подання звітності та запобігання порушень при проведенні процедур закупівель.

   Фахівці у сфері закупівель відпрацюють серію практичних кейсів, що стосуватимуться проведення процедур відкритих торгів, конкурентного діалогу та переговорної процедури закупівлі; закупівель послуг з постачання електроенергії, теплової енергії, централізованого водопостачання тощо, а також отримають методологічну допомогу з інших питань у сфері публічних закупівель.

   Час оприлюднення: 5 листопада 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676- 052

Застосування геоінформаційних технологій в стратегічному плануванні та управлінні розвитком територій на місцевому та регіональному рівнях

   Важливі питання стратегічного та поточного планування території в громадах обговорювали учасники семінару, який проходив у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації.

  Розпочинаючи навчання, начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Дмитрюк акцентував увагу слухачів на практичних аспектах генерального і детального планування населених пунктів.

  Сергій Куреня, заступник начальника Управління, – начальник відділу містобудівного кадастру Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, зацікавив слухачів прикладами практичного застосування сучасних геоінформаційних систем та баз даних. Геоінформаційні системи (ГІС) – це не просто засіб картування території. Насамперед, вони є системами аналізу та моделювання минулої, поточної або майбутньої ситуації. ГІС є незамінними у здійснені планування території громади, земельно-кадастрового забезпечення а також у плануванні інфраструктурних, сільськогосподарських об’єктів, екологічного та енерго- моніторингу тощо.

  Досвід впровадження на практиці та можливості геоінформаційних систем для моделювання процесів, які відбуваються в територіальній громаді, продемонстрував Ігор Корнієнко – завідувач кафедри геодезії, картографії та землеустрою Навчально-наукового інституту будівництва Чернігівського національного технологічного університету. Наприклад, щоб змоделювати і здійснювати моніторинг системи вуличного освітлення території – внесіть до ГІС і постійно актуалізуйте розгорнуті характеристики елементів цієї системи (розміщення, види обладнання, технічні характеристики тощо) – і будете мати основу для експертної оцінки функціональності, енергоефективності.

  Учасники зустрічі зійшлися на думці, що в умовах глобалізованої та інформатизованої економіки переваги має той, хто володіє і ефективно оперує просторовою інформацією.

  Час оприлюднення: 5 листопада 2019 р.

  Виконавець: Левченко Н.

  конт. тел.: (0462) 676 052

Організація в громадах послуг для дітей, які знаходяться в закладах інституційного догляду

  Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, захист прав дітей, які повертаються  в родини із інтернатних закладів, розвиток комплексу соціальних послуг у громадах області та інші питання реінтеграції дітей у сімейне та соціальне середовище стояли на порядку денному навчання за короткостроковою програмою «Організація надання комплексу послуг у громадах відповідно до потреб сімей, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду». Семінар проведений Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 30 ‒ 31 жовтня для заступників із гуманітарних питань голів об’єднаних територіальних громад, голів  райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення.

  Увага присутніх зверталася на здійснення оцінки потреб громади в соціальних послугах; розвиток  освітніх та медичних послуг у громадах, в які повертаються діти із інституційних закладів та шляхи залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг у громадах.