Застосування геоінформаційних технологій в стратегічному плануванні та управлінні розвитком територій на місцевому та регіональному рівнях

   Важливі питання стратегічного та поточного планування території в громадах обговорювали учасники семінару, який проходив у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації.

  Розпочинаючи навчання, начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Дмитрюк акцентував увагу слухачів на практичних аспектах генерального і детального планування населених пунктів.

  Сергій Куреня, заступник начальника Управління, – начальник відділу містобудівного кадастру Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, зацікавив слухачів прикладами практичного застосування сучасних геоінформаційних систем та баз даних. Геоінформаційні системи (ГІС) – це не просто засіб картування території. Насамперед, вони є системами аналізу та моделювання минулої, поточної або майбутньої ситуації. ГІС є незамінними у здійснені планування території громади, земельно-кадастрового забезпечення а також у плануванні інфраструктурних, сільськогосподарських об’єктів, екологічного та енерго- моніторингу тощо.

  Досвід впровадження на практиці та можливості геоінформаційних систем для моделювання процесів, які відбуваються в територіальній громаді, продемонстрував Ігор Корнієнко – завідувач кафедри геодезії, картографії та землеустрою Навчально-наукового інституту будівництва Чернігівського національного технологічного університету. Наприклад, щоб змоделювати і здійснювати моніторинг системи вуличного освітлення території – внесіть до ГІС і постійно актуалізуйте розгорнуті характеристики елементів цієї системи (розміщення, види обладнання, технічні характеристики тощо) – і будете мати основу для експертної оцінки функціональності, енергоефективності.

  Учасники зустрічі зійшлися на думці, що в умовах глобалізованої та інформатизованої економіки переваги має той, хто володіє і ефективно оперує просторовою інформацією.

  Час оприлюднення: 5 листопада 2019 р.

  Виконавець: Левченко Н.

  конт. тел.: (0462) 676 052