Дотримання вимог бюджетного законодавства при проведенні видатків державного та місцевих бюджетів

  Навчання для службовців територіальних органів Державної казначейської служби України у Чернігівській області проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 19 по 21 листопада 2019 р.

 Учасники навчання отримають відповіді на проблемні питання щодо використання коштів місцевих бюджетів; порядку організації роботи територіальних органів Державної казначейської служби України у Чернігівській області по наданню позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів.

  Висвітлюватиметься порядок виконання рішень суду про стягнення коштів з рахунків боржників; обліку документів, що застосовуються у процесі виконання місцевих бюджетів та організація роботи органів Казначейства з перерахування коштів на здійснення видатків, передбачених у загальному та спеціальному фондах місцевих бюджетів.

  Подальша мова йтиме про здійснення контрольних функцій на стадії попереднього контролю під час реєстрації бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів за капітальними видатками; застосування органами Казначейства заходів впливу за порушення вимог бюджетного законодавства; окремі питання щодо використання коштів міжбюджетних трансфертів та  повернення залишків по завершенню бюджетного року.

  Учасники навчання ознайомляться з новаціями законодавства у сфері публічних закупівель; особливостями функціонування системи закупівель та повноваженнями органів Казначейства у сфері публічних закупівель, а також отримають практичні поради щодо врахування в діловодстві основних змін нової редакції «Українського правопису».

 

Час оприлюднення: 20 листопада 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676-052

Як громада може залучати інвестиції та працювати з інвестором

     Такою є тема семінару, який проходить 19-20 листопада у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

      Як аналізувати та поліпшувати інвестиційний клімат громади, які методи та інструменти можна використати для залучення бізнесу та інвестицій у громаду, вчилися учасники тренінгу з директором Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергієм Хоботнею. Методи визначення перспективних прибуткових напрямків діяльності малого і середнього підприємства в аграрній сфері та способи залучення інвестицій для них обговорював зі слухачами завідувач кафедри аграрних технологій та лісового господарства Чернігівського національного технологічного університету Михайло Селінний.

    Разом з Риммою Олексенко, головою ГО «Центр сприяння розвитку громад» учасники зустрічі розглядали джерела та інструменти грантової допомоги для реалізації проектів розвитку громад. Катерина Цибенко, керівниця програми Прозорі міста (Transparent cities) ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, пояснювала, як підвищити інвестиційну привабливість території шляхом забезпечення відкритості та прозоро сті місцевої влади. Як застосувати маркетинг та брендинг для залучення інвестицій у громаду, обговорювали слухачі разом з викладачем Центру Наталією Левченко.

   Сподіваємося, що зацікавлене і жваве спілкування з тренерами представників районних державних адміністрацій, виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, голів сільських рад підвищить результат практичної діяльності посадовців у сфері інвестиційної діяльності та розвитку громад.

 

Час оприлюднення: 20 листопада 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052