Іноземці та Україна або чому вдячність не має строку давності

  Вдячність та вміння дякувати за добро – ознака шляхетності людини та здорового суспільства зі стійкою системою моральних координат. Чому важливо бути вдячним та за що Україна має подякувати, наприклад, Гарету Джонсу, Фрітьофу Нансену, Джеймсу Мейсу, Єжи Гедройцю або Андрію Сахарову, Валерії Новодворській та іншим іноземцям?

  Саме про них та вдячність як дієвий спосіб відновлення історичної пам’яті йшлося під час презентації видання «День вдячності», яка відбулася в Чернігові 27 листопада 2019 р. В ній взяли участь науковці, освітяни, студенти, письменники, працівники органів влади, бібліотек, журналісти та громадські діячі з Чернігівщини.

  “Сьогодні ми проходимо досить складний етап нашої історії. Наступними поколіннями він буде оцінюватися з позиції того, чи правильно ми відповіли на виклики, врахували досвід та прийняли вірні рішення. Водночас ми долаємо глибу під назвою “Україна інкогніта”, згадуючи та водночас дякуючи людям, які були з нами в найбільш важкі часи”, – зазначила заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова.

  “В своїй тисячолітній історії ми несемо напластування різних культур та часів. Щоб зрозуміти їх правильно та донести людям, маємо залучити інший формат бачення особистості в історії. Якщо скористатися цими знаннями правильно, вони допоможуть суспільству змінитися та поступово долати травми постгеноцидного суспільства, комплекс меншовартості, страх діяти та зрештою відновити моральне здоров’я народу”, – зауважила головний редактор газети “День” Лариса Івшина.

  “Вдячність  – це потужний інтелектуальний важіль, який може змінити духовну ситуацію в суспільстві.  Подяка нашим попередникам та сучасникам  як в Україні так і закордоном – це ознака сили, що дозволяє позбуватися комплексу меншовартості, притаманному постгеноцидному суспільству. Власне ця книга про людей, якими, ми, українці, маємо пишатися та кому зобов’язані подякувати”, – наголосив упорядник видання Ігор Сюндюков.

  Отже,  “День вдячності”. До недавнього комусь із персонажів цієї книги пощастило бути пошанованим у наукових працях та публіцистичних есе.  Про декого з іноземців читачі дізнаються вперше саме з її сторінок.

  Але дехто з них все ще чекає на належну подяку від України. Наприклад, Джеймс Мейс. Як зазначив один з авторів видання Володимир Бойко, Мейс був чи не єдиним американцем, який на початку 1990-х рр. приїхав до України робити не бізнес, а першим донести правду про страшний злочин проти її народу та лікувати його душевні рани.

  Правда змінює українське суспільство за допомогою відданих правді людей. В цьому процесі пам’ять і вдячність дуже тісно пов’язані, вони одна без одної не існують. В нашому минулому та сьогоденні є багато тих, хто заслуговує саме на вдячність, а не лише на критику та забуття.

  Час оприлюднення: 27 листопада 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676-052

Державна служба в органах виконавчої влади: новели законодавства

  «Питання проходження державної служби в органах виконавчої влади відповідно до вимог Закону України “Про державну службу”», − під такою назвою пройшов семінар в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 26 листопада 2019 р. Участь у навчанні взяли керівники та спеціалісти структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

  Обговорювалися зміни до нормативно-правових актів з питань управління персоналом, зокрема нововведення в порядку розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій “Б” та “В”. Розглядалися засади дисциплінарної відповідальності державних службовців, підстави для притягнення службовця до відповідальності, порядок утворення та повноваження дисциплінарної комісії, ведення службового розслідування та формування дисциплінарної справи.

  Увага присутніх зверталася на підходи до оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій “Б” та “В”; новації, що стосуються проведення конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби та інші зміни в законодавстві України щодо окремих питань проходження державної служби.

 

Час оприлюднення: 26 листопада 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Продовжуємо вивчати англійську мову

   Як відомо, англійська мова є однією з офіційних мов Європейського Союзу. Володіння нею стає дедалі необхіднішим для спілкування з іноземними колегами, отримання нової інформації або участі в проектах за міжнародної підтримки, де заявки на участь або аплікаційні форми подаються виключно англійською мовою.

  Саме це мотивує працівників органів державної влади та місцевого самоврядування (на яких покладені обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці) до участі у другій сесії навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації з англійської мови (напрям 6.020303 «Філологія»).

  Навчання проходить з 25 листопада до 6 грудня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. На матеріалах з англійської мови, з опануванням відповідної термінології його учасники з’ясовуватимуть сутність, основні принципи європейської міграційної політики; переваги та недоліки міграції в Європі та положення трудового права.

  Вони покращуватимуть своє вміння щодо повсякденного спілкування англійською мовою під час  ознайомлення з із загальними цілями європейської сільськогосподарської політики; пріоритетними напрямками розвитку сільського господарства в контексті європейської інтеграції. Мова йтиме також про форми підтримки сільського господарства в ЄС та питання розвитку міжнародної торгівлі.

  Вивчення граматики англійської мови включатиме роботу над узгодженням часів; опрацювання часових форм Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect, Past Perfect та Future Perfect; вживання означеного та неозначеного артикля; структур had better, would rather.

  Учасники навчання виконають серію практичних вправ, спрямованих на розвиток усного та письмового ділового спілкування. Вони тренуватимуться в написанні офіційних листів-пропозицій; листів-нагадувань та доповідей; листів-замовлень; особистих ділових листів (поздоровлення, висловлення, співчуття) та інших письмових звернень.

 

Час оприлюднення: 26 листопада 2019 р.

Виконавець:Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Якою має бути молодіжна політика в громадах в умовах децентралізації.

Важливі питання здійснення територіальними громадами Чернігівщини державної молодіжної політики, підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та фізичної культури і спорту піднімали учасники семінару, який проходив 26-27 листопада у Чернігові. Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів запросив до спілкування працівників структурних підрозділів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міських рад і райдержадміністрацій, відповідальних за роботу з розвитку фізичної культури та спорту. Зустріч відкрили директор Департаменту сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації Лемеш Ніна Петрівна.

Під час семінару розглядались питання врахування гендерних аспектів при реалізації проектів і програм, гендерного бюджетування, розвитку спортивної та молодіжної інфраструктури, заохочення молоді громад до соціального підприємництва, перспективи молодіжного житлового кредитування, соціально-психологічні аспекти діяльності посадовців  та інші.

В рамках фахової дискусії колеги обговорили низку актуальних питань діяльності в галузі, зокрема оздоровлення дітей, підтримки сімей з дітьми, запобігання домашньому насильству, планування та розвитку пріоритетних видів спорту.

Учасники семінару підкреслювали важливість підтримки і пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня соціального і правового захисту сімей, виховання у молоді відповідального ставлення до свого життя, формування активної життєвої позиції.

Час оприлюднення: 27 листопада 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052