Дисциплінарна відповідальність і врегулювання конфлікту інтересів

Виїзний семінар-тренінг «Дисциплінарна відповідальність державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Врегулювання конфлікту інтересів» проводив Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у Новгород-Сіверській райдержадміністрації 14 листопада. Учасники тренінгу – посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці місцевих органів виконавчої влади Новгород-Сіверського району, – обговорювали практичні аспекти застосування нової редакції закону України «Про державну службу»  із заступником начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Галайко Іриною Анатоліївною. Слухачів цікавило, як вплине прийняття нової редакції закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» на принципи, умови та особливості проходження служби в органах місцевого самоврядування?

Роз’яснення питань, які стосуються антикорупційного законодавства, а також умов виникнення конфлікту інтересів та способів його врегулювання надавав Вересоцький Іван Валерійович – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату Чернігівської облдержадміністрації.

Час оприлюднення: 14 листопада 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Енергоменеджмент та підвищення енергоефективності – що для цього потрібно?

 

    Ні для кого не секрет, що застосування енергоефективних технологій дозволяє зберегти тепло в оселях, зменшити витрати на енергоресурси та заощаджувати кошти громад для власного розвитку. Але як правильно утеплити будівлю, встановити систему опалення чи освітлення, а найголовніше – де знайти фінансування для реалізації  проектів з енергозбереження?

        Саме про це говоримо під час семінару з питань енергоефективності, який проводиться в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 13 – 14 листопада. До участі запрошені працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій.

            Учасники семінару отримають практичні настанови щодо:

– запровадження енергоменеджменту в громаді;

– залучення фінансування під енергозберігаючі проекти;

– підвищення енергоефективності та організації управління багатоквартирними будівлями;

– проведення енергоаудиту будівель комунальної сфери;

– встановлення енергоефективних фасадних систем сучасних вікон;

– чому та яких вимог необхідно дотримуватися, щоб ці  системи служили якісно та довго.

    Представники місцевого самоврядування дізнаються про реалізовані проекти з енергоефективності в муніципальній сфері та сертифікацію енергетичної ефективності;  як реалізація проектів енергоефективності сприяє сталому розвитку громад та які форми підтримки енергозбереження існують на національному, регіональному та місцевому рівнях.

 

Час оприлюднення: 13 листопада 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Підвищуємо кваліфікацію з питань здійснення публічних закупівель

     Семінар-тренінг для спеціалістів у сфері публічних закупівель триває в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 12 по 13 листопада 2019 р.
Впродовж двох днів вони мають можливість отримати фахові консультації про новації законодавства у сфері публічних закупівель, планування та проведення процедур закупівель.
Учасники семінару відпрацюють серію практичних кейсів, що стосуються:
➡️ формування річного плану закупівель та додатку до нього;
➡️ проведення процедур відкритих торгів, конкурентного діалогу та переговорної процедури закупівлі;
➡️ укладання договорів про закупівлю;
➡️ оформлення тендерної документації та внесення змін до неї;
➡️ оскарження процедур закупівель.
Відповідальні за проведення публічних закупівель ознайомляться з теоретичними та практичними аспектами здійснення допорогових закупівель з використанням системи Prozorro; нововведеннями щодо закупівель електроенергії та природного газу. Водночас увага слухачів звертатиметься на заходи моніторингу і контролю у сфері закупівель та систему ризик-індикаторів.

«Управління проектним циклом – від ідеї до звітності»

Плисківська територіальна громада має намір розробити і подати проект з культурного співробітництва на конкурс програм  House of Europe Проект плануються спільний із польською гміною Бжостек, з якою очікується підписання договору про співпрацю на початку грудня 2019 року. Це один із результатів виїзного семінару-тренінга, який провів Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у Плисківській сільській раді 12 листопада.

Участь у навчання взяли участь сільський голова Марина Вірко, працівники апарату виконкому ради об’єднаної громади та депутати.  Присутні ознайомилися із загальними підходами до розробки та написання проектів, а також з актуальними конкурсами, оголошеними переважно міжнародними  донорами. Найбільший інтерес викликали ініціативи у сфері освіти і культури.

Проводив навчання Володимир Бойко – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Час оприлюднення: 12 листопада 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Соціально-психологічні аспекти діяльності працівника державної установи

Про організацію та мотивацію діяльності службовця державної установи, раціональне використання робочого часу та як зберегти свою працездатність протягом робочого дня, ‒ саме про це йдеться під час семінару «Соціально-психологічні аспекти діяльності працівника державної установи». Навчання проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для працівників Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 11 листопада 2019 р.

Під час практичних занять учасники семінару ознайомляться з психологічними особливостями процесу управління в умовах змін; опановуватимуть механізми та техніки прийняття рішень; управління часом та планування роботи в професійній діяльності працівника державної установи.

У форматі тренінгу працівники центрів отримають практичні поради щодо цілепокладання та мотивації своєї діяльності; застосування критики та компліментів у діловому спілкуванні. Також учасники семінару відпрацюють низку вправ щодо профілактики стресу та виходу зі стресових ситуацій.

 

Час оприлюднення: 11 листопада 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

Основи партисипативного стратегічного планування

  Виїзний семінар-тренінг під такою назвою провів Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації у Парафіївській селищній раді 8 листопада. В роботі семінару взяли участь селищний голова Валентина Карпенко, працівники виконкому селищної ради, депутати.

  Захід розпочався переглядом двох серій фільму «Українські голови в Баварії»: про поводження з твердими побутовими відходами та водопостачання і водовідведення, як прикладу реалізації засад стратегічного планування  в територіальних громадах Німеччини.

  Надалі учасники розглянули засади стратегування: що це таке, коли і де виникло, чим відрізняється від поточного планування та навіщо треба громадам. Присутні розібрали нормативно-правове забезпечення стратегічного планування в державі,  його відображення в законах України та низці постанов уряду. Детально зупинилися і на методології стратегічного планування. Наголошувалось на необхідності взаємозв’язку стратегії громади, майбутньої стратегії області та держави.

  За результатами семінару було оголошено про початок збору даних для формування профілю громади, її соціально-економічного аналізу, проведення соціологічного дослідження якості життя і послуг, що надаються на її теренах. Ці дії розглядалися як підготовчий етап до розробки нової стратегії розвитку громади.

  Проводив навчання Володимир Бойко – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

  Час оприлюднення: 8 листопада 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

«Практичні аспекти застосування земельного законодавства України»

  Виїзний семінар-тренінг під такою назвою провів Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації у Ніжинському районі.

  У відкритті та роботі семінару взяли участь голова Ніжинської районної державної адміністрації Вячеслав Івашин, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Батрак, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування району.

   Впродовж зустрічі були висвітлені такі питання: зміни до законодавства щодо регулювання земельних відносин; реалізація права власності громадян на землю; оренда земель як складова розвитку земельних відносин і соціального захисту селян; земельні ділянки учасникам АТО, грошова оцінка земель населених пунктів та методика нормативної грошової оцінки земель.

 Багато питань стосувалось практичної реалізації повноважень щодо розпорядження органами місцевого самоврядування землями колишніх колективних сільськогосподарських підприємств: практичні права та обов’язки щодо розпорядження цими землями, можливості і умови їх приватизації.

  Проводив навчання Ігор Пузан – начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

   Час оприлюднення: 7 листопада 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Екологічна складова розвитку територій

Такою була тема навчання, яке проводив Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.

Як охороняти та використовувати об’єкти природно-заповідного фонду регіону, щоб зберегти свою землю для наступних поколінь і реалізувати можливість здійснення цими територіями освітньо-виховної, науково-дослідної, рекреаційної функцій? Ці питання та практичні аспекти процедури оцінки впливу на довкілля і здійснення стратегічної екологічної оцінки в процесі формування документів державного планування, порядку планування і фінансування природоохоронних заходів з обласного або державного фонду охорони навколишнього природного середовища розглянули учасники семінару за участі представників Департаменту екології та природних ресурсів.

Важливі екологічні аспекти поводження з відходами, які набувають особливої актуальності, викликали жваву дискусію учасників семінару.

Разом з Юрієм Карпенком, завідувачем кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, слухачі зацікавлено обговорювали практичний міжнародний досвід та можливості територіальної громади у вирішенні екологічних проблем, збереження довкілля і створення рекреаційних об’єктів.

Час оприлюднення: 8 листопада 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

  Зниження рівня корупції в органах місцевої влади, прозорість бюджетних відносин та інвестиційної сфери є вигідним для громад та спонукатиме бізнес до інвестицій в їхній розвиток, ‒ до такого висновку дійшли учасники семінару «Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування», проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 6 листопада. Серед присутніх ‒ працівники апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад, структурних підрозділів облдержадміністрації.

Від керівниці програми Transparent cities/Прозорі міста Катерини Цибенко учасники зустрічі дізналися, як рівень прозорості міст впливає на залучення інвестицій, наскільки прозорими в цьому відношенні є міста Чернігівщини та як прозорість допомагає в боротьбі з корупцією.

Увага присутніх зверталася на відповідні положення чинного антикорупційного законодавства України (ЗУ «Про запобігання корупції») та новації, що очікуються з наступного року. Також висвітлювалися  особливості відповідальності службовців органів влади за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Зокрема, аналізувалися ситуації з виникненням потенційного та реального конфлікту інтересів та порядок  його врегулювання.

   Час оприлюднення: 7 листопада 2019 року.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

В Острі пройшов семінар з питань законодавства про службу в органах місцевого самоврядування

  Семінар «Дотримання вимог чинного законодавства щодо служби в органах місцевого самоврядування» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації в Остерській міській раді 6 листопада. Його учасниками стали працівники виконкому, депутати.

 Навчання проводили Ірина Галайко – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях та  Олександра Негода – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради

  Під час спілкування обговорили такі питання: практичні аспекти Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; правила етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування; дисциплінарна відповідальність посадових осіб місцевого самоврядування; організація діяльності виконавчого комітету  ради; регламент та планування роботи органу місцевого самоврядування; підготовка та проведення засідань виконкому та сесій;  робота постійних депутатських комісій.

  Час оприлюднення: 6 листопада 2019 р.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052