“Чи станеться диво і нас вже 2020 р. переведуть на прямі міжбюджетні відносини?”, –

таке запитання пролунало під час першого з низки семінарів “Особливості формування бюджету сільської, селищної, міської ради ОТГ”. Проводився він Центром підвищення кваліфікації у Добрянці.

Учасники – селищний голова Володимир Ткаченко, штатні працівники рад, що об’єдналися, депутати селищної ради.

Розглядалися дві теми: проболеми та перспективи бюджетної децентралізії й державна політика у сфері публічних закупівель, які висвітлювали Микола Силегко – консультант із бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ та Павло Степанов – начальник відділу ресурсного забезпечення розвитку територій Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Через варіантність наступного розвитку подій розглянули дії місцевого самоврядування, як у випадку непереведення на прямі міжбюджетні взаємини у поточному року, так і в разі позитивного вирішення питання. Наголошувалося – в першому випадку жодних змін щодо бюджетування не відбувається, тому районний бюджет має профінансувати всі бюджетні призначення на тих же засадах, що й минулого року. Також це озаначатиме, що процес реорганізації рад затягнеться майже на рік. Це, фактично, час на підготовку для роботи за нових умов.

Втім може статися “диво” – тоді процеси відбуватимуться надзвичайно швидко. Частина публічних закупівель промайнула в режимі брифінгу – учасників зустрічі цікавили норми, що набувають чинності з 19 квітня 2020 р., обґрутованість запровадження величезних штрафів за порушення тендерного законодавства, особливості формулювання умов закупівель, відповідальність підприємців, терміни проведення торгів на наступний рік, можливості корегування та ін.

Своєрідним результатом семінару стало розв’язання однієї з порушених проблем у режимі реального часу, а саме – як має зазначатися назва першого підпису на платіжних дорученнях? Разом із казначейством погодили прийнятне формулювання.

Час оприлюднення: 23 січня 2020 р.

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676-052